PGS - dělat nebo nedělat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenka1985
Povídálka 49 příspěvků 18.06.19 11:42
PGS - dělat nebo nedělat?

Ahojky,
ráda bych posbírala názory zda dělat nebo nedělat PGS.

Máme ted druhé IVF. Při první se embrya přestala vyvíjet.
Mám málo folikulů, minule 7 z toho 4 vajička a ted 10 folikulu a uvidíme co bude.

Musíme před OPU rozhodnout zda:
A) genetiku ano - tzn. pak všechna zamrazit a nebude pak čerstvý ET.
B) genetiku ne - tzn. jedno na ET a zbytek zamrazit.

Jde mi o to, že co když budeme mít né až tak kvalitní embrya aby šlo dělat genetiku a zamrazit ale na ET by to šlo dát šanci ale oni je vyřadí kvulu mému rozhodnutí, které je ještě před tím, než je odběr a víme jak to je. Říkám si že někdy to co není tak dokonalé to muže třeba dohnat…přiroda dokáže mnoho…

Spíš se přikláním spíše bez genetiky ale uvidíme.
Budu moc ráda za názory :-)

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 47047 příspěvků 18.06.19 12:03

Tak my měli s genetikem dohodu, že se o případném PGD rozhodneme dle toho, kolik a jakých embryí bude ten pátý den. Předem jsme nic rozhodovat nemuseli. Což u nás jedině dobře.
Ono takhle - pokud je tam nějaká blbá genetická vada, tak to příroda zachrání maximálně tak, že dojde k potratu. Ale jestli dělat genetiku na embryu, které nevypadá dobře a pravděpodobně nepřežije mražení a rozmražení - já osobně bych do toho taky nešla. Ale já jsem v tomhle dost fatalista, co se má stát, stane se, a já dávala šanci i na pohled ne moc perspektivním embryím.
Pokud nejste samoplátci, finančně vás to vyjde stejně a o pokus přijdete tak jako tak, já bych rozhodovala srdcem.

karkarka
Závislačka 3973 příspěvků 18.06.19 12:04

S genetikou budeš mít jistotu, že ti transferuji zdravé embro. Statisticky jsou 2/3 embryí vadných a nevhodných k transferu.

Lirio
Kecalka 114 příspěvků 18.06.19 12:43

Ahoj! U nás byla genetika celkem jasná. My oba zdraví, vždy jsem otěhotněla přirozeně celkem brzy, ale kolem 7.tt opakovaná zamlklá těhotenství. Takže prostě nějaká genetická chyba embryí. Navíc mi zjistili málo vajíček, takže po odběru pět použitelných. Čtyři došly do pátého dne a jen dvě byly geneticky dobré. Bavila jsem se s dr. a ten říkal, že je dokonce vyšší pravděpodobnost úspěšnosti u ket se zdravým embryem než u et bez pgs. První se mi nechytlo a s druhým jsem teď 30.tt. V mém případě už bych nevolila jinak. Miminko je prozatím úplně v pořádku a i k mému vyššímu věku všechny testy vychází víc než ukázkově.

Janli
Echt Kelišová 9377 příspěvků 18.06.19 13:40

Bez genetiky bych do toho nikdy nešla. Už jednou jsemo dítě kvůli genetické vadě přišla a nedovedu si představit, že bych to musela znova podstoupit u vymodleného dítěte po IVF.

ugluk
Hvězda diskuse 47047 příspěvků 18.06.19 16:05

Dle mého se zakladatelka ptala na to, zda dělat genetiku u embryí, která vypadají, že následné zamražení a rozmražení (které je u PGS nutné) nepřežijí. Jestli to nerisknout a rovnou je nezavést. Nebo jsem to pochopila špatně? Přijde mi zvláštní, že by se o tom závazně mělo rozhodovat už před OPU, když ani netuší, kolik bude vajíček. Proč prostě nelze říct - PGS ano, pokud bude pátý den aspoň jedno použitelné embryo.

Váš příspěvek
Reklama