Písařka na mně chce vydělat!
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
@opinka píše:
Nikdo není stoprocentní. Jsou profese, kde se jisté procento chyb připouští. Já jsem korektorka a taky po mně nějaké chyby zůstanou, s tím se musí počítat. Tady v tomto odvětví ale nevím, jaká je tolerance.
co obnáší práce korektorky textu? jestli je to tedy to, co myslím, tak je to oprava obsahu, překlepů, lepší stylizace vět apod?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@tasa píše:
co obnáší práce korektorky textu? jestli je to tedy to, co myslím, tak je to oprava obsahu, překlepů, lepší stylizace vět apod?
Záleží na tom, co klient chce. Většinou jde jen o jazykovou korekturu (gramatika, překlepy, správné pomlčky, uvozovky, mezery…). Někteří chtějí i stylistickou. A co to obnáší? Hlavně to chce pevné nervy
, protože to je práce, u které všeobecně platí, že včera bylo pozdě. Klient to pošle většinou v termínu, kdy už to sám má odevzdávat redaktorovi nebo do tisku, a pak chce zázraky: aby to bylo rychle, rychle, rychleeeee! A bez chyby, samozřejmě
.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@opinka píše:
Záleží na tom, co klient chce. Většinou jde jen o jazykovou korekturu (gramatika, překlepy, správné pomlčky, uvozovky, mezery…). Někteří chtějí i stylistickou. A co to obnáší? Hlavně to chce pevné nervy, protože to je práce, u které všeobecně platí, že včera bylo pozdě. Klient to pošle většinou v termínu, kdy už to sám má odevzdávat redaktorovi nebo do tisku, a pak chce zázraky: aby to bylo rychle, rychle, rychleeeee! A bez chyby, samozřejmě
.
něco podobnýho jsem dělávala pro jednu konkrétní firmu. Ty to děláš na živnostak?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@tasa píše:
něco podobnýho jsem dělávala pro jednu konkrétní firmu. Ty to děláš na živnostak?
Ne, na dohodu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit