Plánovaný císař a sterilizace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lump
Povídálka 43 příspěvků 19.09.18 13:42
Plánovaný císař a sterilizace

Zdravím, za měsíc mě čeká pl. Císař. Třetí těhotenství. Byla mi nabídnuta sterilizace a já váhám :? Další dítě už opravdu neplánujeme. Bojím se ale nežádoucích účinků.. Četla jsem o přechodu či nadváze. Nevím co je na tom pravdy. Jak jste na tom po sterilizaci-podvázání byli vy ženy? ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1388 příspěvků 2 inzeráty 19.09.18 13:54

To opravdu někdo dokáže v jedné větě napsat „byli“ a „zeny“? Jinak, pokud vím, tak sterilizace se dělá podvazanim vejcovodu, vaječníky zůstanou a dál pracují, takže přechod nehrozí, nadváha by s tím taky nijak souviset neměla.

4-1.cz
Stálice 89 příspěvků 19.09.18 13:59

@chaela komentáře k tomu, jak kdo umí pravopis, mi fakt přijdou daleko trapnější, než ten pravopis neumět.. promiň teda :think:

Se sterilizací zkušenosti vlastní nemám, ale přemýšlím o ní a taky by mě to zajímalo. Znám paní která ji podstoupila a jen si to chválí. Zkušenost můžu napsat ohledně zvířat a tam je to s tloustnutím a atd. spíš pověra.. taky je možnost vaječníky ponechat a vzít jen dělohu ne?

Kelen
Kecalka 235 příspěvků 19.09.18 14:04

Také mi ho při stejné příležitosti nabízeli, já to odmítla-čtvrté dítě neplánujeme, ale ani bychom nebyli nák extra proti. Já jsem dala na svojí intuici a řekla ne.

Apaji
Kelišová 5394 příspěvků 19.09.18 14:04

Sterilizace není kastrace! Byla jsem minulý rok (vejcovody jsem si nechala vyjmout, ne jen přerušit, tím jsem vyloučila možnost mimoděložního těhotenství) a jenom valím oči kolik lidí mi „blahopřeje“, že už se netrápím menstruací nebo naopak, že se trápím předčasným přechodem - bohajeho!!!!!! :zed:

Vaječníky normálně fungují, dál produkují ženské hormony, které mají vliv mimo jiné i na dělohu a menstruaci, kterou mám normální. Prostě jsem jen přišla o spojení mezi vaječníky a dělohou, spermie už se nikdy s vajíčkem nesetká, protože vajíčko už nemá z vaječníku cestu do dělohy. Nekoná se tedy žádný přechod - ano upozornili mě, že sterilizace může přechod uspíšit zhruba o 2-3 roky. Může a nemusí. A jestli by mě čekal přechod v 55. letech a kvůli sterilizaci by nastal v 52. letech, už pro mě nehraje velkou roli.

Apaji
Kelišová 5394 příspěvků 19.09.18 14:06

@4-1.cz

Žádná děloha se nebere, ani vaječníky. Pravděpodobně dostaneš na výběr, zda vejcovody přepálit nebo odebrat. Vejcovody, nic víc. Vaječníky i děloha zůstanou, kde jsou.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 1 inzerát 19.09.18 14:10
@Lump píše:
Zdravím, za měsíc mě čeká pl. Císař. Třetí těhotenství. Byla mi nabídnuta sterilizace a já váhám :? Další dítě už opravdu neplánujeme. Bojím se ale nežádoucích účinků.. Četla jsem o přechodu či nadváze. Nevím co je na tom pravdy. Jak jste na tom po sterilizaci-podvázání byli vy ženy? ;)

Jestli se ti do toho nechce, pošli na vasektomii svýho chlapa. Nemusí vždycky všechno zatěžovat ženu.

Apaji
Kelišová 5394 příspěvků 19.09.18 14:14

@Čičorečka

Já tě chápu, ale zakladatelka už bude při císaři otevřená a tam vejcovody přerušit, nebo odstranit, je otázka mžiku. Žádná narkóza navíc, žádný zákrok navíc.

A zakladatelce nehrozí žádný přechod, bude fungovat normálně, včetně menstruace. Takže její obavy z „nežádoucích účinků“ jsou zcestné a může směle do toho. Nežádoucí účinky se totiž nekonají.

Jasně, pokud by to byla „jen“ sterilizace (bez SC), je na zvážení, který z partnerů to podstoupí. Muž to má v lokální anestézii, žena laparoskopicky pod plnou narkózou, což je zátěž. Ale v tomto případě tohle odpadá :kytka:

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 19.09.18 14:22

Tak když už budeš otevřená při císaři, tak bych do toho šla. Je to lepší, než zobat hormonální antikoncepci. Vlastně bych byla nadšená, kdybych měla tu možnost.

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 19.09.18 14:25

Jo a jestli se rozhodneš pro, tak jim co nejdřív musíš podepsat ty papíry- teď nevím jaká je tam lhůta, ale 14 dní dopředu je určitě málo, ten souhlas musí být dřív…,
netušíš @Apaji ???

micta
Generální žvanilka 24184 příspěvků 19.09.18 14:36

@123Soňa nemusí, mě se ptali v úterý a ve čtvrtek jsem šla na císaře.

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 19.09.18 14:48

@micta Tomu nerozumím, kamarádka rodila u Apolináře a když šla na císaře nečekaně o pár dnů dřív, tak počítali, jestli ji tu sterilizaci mohou provést a nakonec řekli, že ano, ale o dva dny dříve by nemohli, protože je tam právě ta lhůta :think:

micta
Generální žvanilka 24184 příspěvků 19.09.18 14:58

@123Soňa o žádné lhůtě nikdo nic neříkal.já jí nakonec nemám, jelikož mi doktor tvrdil, že to budu mít zadara, kvůli věku a kvůli třetímu císaři.2 dny před císařem přišla doktorka která měla dělat zákrok,s papírama a vybafla na mě cenu deset tisíc.

rozand
Závislačka 3415 příspěvků 19.09.18 14:58

@123Soňa @micta Byla v tomhle změna legislativy. Dnes je ke sterilizaci nutnýten rozestup 14 dní od prvního podepsání souhlasu po jeho potvrzení.

micta
Generální žvanilka 24184 příspěvků 19.09.18 15:00

@rozand aha.já naposled rodila 2014

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >