Reklama

Plánovaný císař a sterilizace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lump
Povídálka 41 příspěvků 19.09.18 13:42
Plánovaný císař a sterilizace

Zdravím, za měsíc mě čeká pl. Císař. Třetí těhotenství. Byla mi nabídnuta sterilizace a já váhám :? Další dítě už opravdu neplánujeme. Bojím se ale nežádoucích účinků.. Četla jsem o přechodu či nadváze. Nevím co je na tom pravdy. Jak jste na tom po sterilizaci-podvázání byli vy ženy? ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 19.09.18 13:54

To opravdu někdo dokáže v jedné větě napsat „byli“ a „zeny“? Jinak, pokud vím, tak sterilizace se dělá podvazanim vejcovodu, vaječníky zůstanou a dál pracují, takže přechod nehrozí, nadváha by s tím taky nijak souviset neměla.

4-1.cz
Stálice 89 příspěvků 19.09.18 13:59

@chaela komentáře k tomu, jak kdo umí pravopis, mi fakt přijdou daleko trapnější, než ten pravopis neumět.. promiň teda :think:

Se sterilizací zkušenosti vlastní nemám, ale přemýšlím o ní a taky by mě to zajímalo. Znám paní která ji podstoupila a jen si to chválí. Zkušenost můžu napsat ohledně zvířat a tam je to s tloustnutím a atd. spíš pověra.. taky je možnost vaječníky ponechat a vzít jen dělohu ne?

Kelen
Kecalka 117 příspěvků 19.09.18 14:04

Také mi ho při stejné příležitosti nabízeli, já to odmítla-čtvrté dítě neplánujeme, ale ani bychom nebyli nák extra proti. Já jsem dala na svojí intuici a řekla ne.

Apaji
Kelišová 5378 příspěvků 19.09.18 14:04

Sterilizace není kastrace! Byla jsem minulý rok (vejcovody jsem si nechala vyjmout, ne jen přerušit, tím jsem vyloučila možnost mimoděložního těhotenství) a jenom valím oči kolik lidí mi „blahopřeje“, že už se netrápím menstruací nebo naopak, že se trápím předčasným přechodem - bohajeho!!!!!! :zed:

Vaječníky normálně fungují, dál produkují ženské hormony, které mají vliv mimo jiné i na dělohu a menstruaci, kterou mám normální. Prostě jsem jen přišla o spojení mezi vaječníky a dělohou, spermie už se nikdy s vajíčkem nesetká, protože vajíčko už nemá z vaječníku cestu do dělohy. Nekoná se tedy žádný přechod - ano upozornili mě, že sterilizace může přechod uspíšit zhruba o 2-3 roky. Může a nemusí. A jestli by mě čekal přechod v 55. letech a kvůli sterilizaci by nastal v 52. letech, už pro mě nehraje velkou roli.

Apaji
Kelišová 5378 příspěvků 19.09.18 14:06

@4-1.cz

Žádná děloha se nebere, ani vaječníky. Pravděpodobně dostaneš na výběr, zda vejcovody přepálit nebo odebrat. Vejcovody, nic víc. Vaječníky i děloha zůstanou, kde jsou.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1019 příspěvků 19.09.18 14:10
@Lump píše:
Zdravím, za měsíc mě čeká pl. Císař. Třetí těhotenství. Byla mi nabídnuta sterilizace a já váhám :? Další dítě už opravdu neplánujeme. Bojím se ale nežádoucích účinků.. Četla jsem o přechodu či nadváze. Nevím co je na tom pravdy. Jak jste na tom po sterilizaci-podvázání byli vy ženy? ;)

Jestli se ti do toho nechce, pošli na vasektomii svýho chlapa. Nemusí vždycky všechno zatěžovat ženu.

Apaji
Kelišová 5378 příspěvků 19.09.18 14:14

@Čičorečka

Já tě chápu, ale zakladatelka už bude při císaři otevřená a tam vejcovody přerušit, nebo odstranit, je otázka mžiku. Žádná narkóza navíc, žádný zákrok navíc.

A zakladatelce nehrozí žádný přechod, bude fungovat normálně, včetně menstruace. Takže její obavy z „nežádoucích účinků“ jsou zcestné a může směle do toho. Nežádoucí účinky se totiž nekonají.

Jasně, pokud by to byla „jen“ sterilizace (bez SC), je na zvážení, který z partnerů to podstoupí. Muž to má v lokální anestézii, žena laparoskopicky pod plnou narkózou, což je zátěž. Ale v tomto případě tohle odpadá :kytka:

123Soňa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 19.09.18 14:22

Tak když už budeš otevřená při císaři, tak bych do toho šla. Je to lepší, než zobat hormonální antikoncepci. Vlastně bych byla nadšená, kdybych měla tu možnost.

123Soňa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 19.09.18 14:25

Jo a jestli se rozhodneš pro, tak jim co nejdřív musíš podepsat ty papíry- teď nevím jaká je tam lhůta, ale 14 dní dopředu je určitě málo, ten souhlas musí být dřív…,
netušíš @Apaji ???

micta
Generální žvanilka 23565 příspěvků 19.09.18 14:36

@123Soňa nemusí, mě se ptali v úterý a ve čtvrtek jsem šla na císaře.

123Soňa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 19.09.18 14:48

@micta Tomu nerozumím, kamarádka rodila u Apolináře a když šla na císaře nečekaně o pár dnů dřív, tak počítali, jestli ji tu sterilizaci mohou provést a nakonec řekli, že ano, ale o dva dny dříve by nemohli, protože je tam právě ta lhůta :think:

micta
Generální žvanilka 23565 příspěvků 19.09.18 14:58

@123Soňa o žádné lhůtě nikdo nic neříkal.já jí nakonec nemám, jelikož mi doktor tvrdil, že to budu mít zadara, kvůli věku a kvůli třetímu císaři.2 dny před císařem přišla doktorka která měla dělat zákrok,s papírama a vybafla na mě cenu deset tisíc.

rozand
Závislačka 2866 příspěvků 19.09.18 14:58

@123Soňa @micta Byla v tomhle změna legislativy. Dnes je ke sterilizaci nutnýten rozestup 14 dní od prvního podepsání souhlasu po jeho potvrzení.

micta
Generální žvanilka 23565 příspěvků 19.09.18 15:00

@rozand aha.já naposled rodila 2014

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Muslimové v Ordinaci? Podle studie se musí častěji objevovat v českých seriálech!

Islamofobie je za poslední roky téma jako hrom, pro Českou republiku to platí... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >