Reklama

Termín porodu - Duben 2019

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hannax
Nováček 8 příspěvků 18.09.18 23:15
Termín porodu - Duben 2019

Ahojte těhulky, najdou se takové, co mají termín porodu v dubnu 2019 a chtejí se podělit o své zkušenosti, pocity, zážitky?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lenulka211
Povídálka 49 příspěvků 18.09.18 23:21
Duben 2019

Ahooj :mavam:
Tak já mám taky duben :) k neuvěření :srdce:… ještě v květnu jsem byla na operaci s mimodeložním těhotenstvím a teď přece jen máme rados :hug:

PHV
Kecalka 310 příspěvků 19.09.18 07:03

Taky mam termin duben :) 25.4.2019 :srdce: Byva mi zle jako blazen a nesnesu jakykoli pach :lol: ve srovnani a prvnim tehu je to zatim hodne podobne :)

Hannax
Nováček 8 příspěvků 19.09.18 09:23

Lenulka211 moc gratuluji, je to az k neuvereni, ze? Ja jsem zjistila, ze cekame miminko vlastne nahodou :) . Zacaly mi padat vlasy, od zaludku sem tam zle, ale protoze nam bylo receno, ze prirozenou cestou to moc nepujde, nevenovala jsem tomu zadnou pozornost. Mame rocni dceru, na kterou jsme cekali dlouhe 3 roky..
Takze jsem zavolala prakticke doktorce, ze mam asi malo vitaminu, at me zkontroluje. No a dva dny na to mi volala, ze ty nevolnosti nebudou od vitaminu, ale z tehotenstvi. Byla jsem v soku. Na gynekologii mi potvrdili 6 tyden 8o . A ja si nevedomky s mimiskem davala poradne do tela i do nosu????. 40km na kole, cigarety, vino, kafe… ted jsem 10tt, vsechny neresti jsem samozrejme odstrihla, jen misty jeste porad kroutim hlavou :nevim: :D

Hannax
Nováček 8 příspěvků 19.09.18 09:30

Zhruba od 5tt mi bylo kazdy den zle, az teprve dnes je mi lip.. S pripravou jidla pro dceru mam obrovsky problem porad, ale jinak je to uz docela fajn, tak snad to neni jen nejaky klid pred bouri. U prvniho tehu mi teda tak dlouho zle nebylo.., tak si rikam, ze uz by to snad i stacilo, po 5 tydnech ;) .. dokonce i energie se mi pomalu vraci. Udelat doma cokoliv, byl nadlidsky ukol :mrgreen:

PaFi
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 19:14

Tak se taky hlásím s termínem porodu 15.4. :) Dnes jsem 10+4. Je to již mé 5. těhotenství. Z prvního mám čtyřletého klučinu, další skončilo zamlklým těhotenstvím v 8.tt a další taky zamlklé, ale tentokrát někdy po 10.tt (zjistilo se to až na prvotrimestrálním screeningu). No a čtvrté bylo biochemické… Doufám tedy, že teď už to konečně klapne :) Chtěla bych se zeptat, kdo je tak jako já asi v 11. týdnu, máte stále nějaké příznaky? (Kromě nevolností - ty jsem měla každé těhu mírné a vždy jen v 6.tt). Já už po těch potratech neuvěřitelným způsobem plaším. Mám viditelné žíly na prsou a jsou bolestivá na dotek (ale to byly vždycky i po revizi, takže nulový ukazatel) a do kontroly mě sem tam ta prsa pálivě zabolela a měla jsem občas takové ty bolesti dělož. vazů, třeba při kýchnutí, protahování atd a teď dva dny nic.. no a už plaším :?

Hannax
Nováček 8 příspěvků 20.09.18 19:29

Ahoj Pafi, ja mam termin 21.4.2019, ale zatim je to jen orientacni. Presnejsi to pry bude po 1. screeningu. Na prvni cast testu z krve jdu az 2.10., tak uvidim o kolik se to jeste posune. Ja jsem tehu po 2. a je to takovy maly zazrak. 5 tydnu mi bylo zle a ted uz je to 2 dny, co jsem jako vymenena. Mam zase energii, nic me neboli, zadny zaludek na vode, tak cervicek taky zacal hlodat, ale snazim se zklidnit tim, ze kdyz se budu stresovat, nicemu nepomuzu. Co se ma stat, se proste stane. Taky jsem hledala povzbuzeni, ze je vse v poradku na ruznych diskuzich, abych nebyla za hysterku a neletela hned k doktorovi s tim, ze je mi vyborne, jen nevim, jestli je vse OK a cetla jsem, ze kolem 10 tydne je hladina hcg v krvi nejvyssi a telo si na ni zvykne a tim nevolnosti ustupuji. I klidne takto ze dne na den. Preci jen tim stestickem, co mi tady beha, to utika rychleji a neuvedomuju si tolik, co se vlastne deje. 26.9. jsu na klasickou kontrolu kvuli citologii, tak doufam, ze bude doktorka zvedava a ja se snad uklidnim.. preci jen do 2.10. je jeste 14 dni..

Hannax
Nováček 8 příspěvků 20.09.18 19:35

Urcite bude vse v poradku!!! Vim, ze se to lehko rika, clovek se porad pozoruje (kazdou chvili si saham naprsa, jestli jsou stale citliva), protoze zadne jine znamky uz nepozoruju.. mela bych byt rada, ze si to muzu zacit hezky uzivat, zadne nevolnosti, energie, brisko zatim taky neprekazi, ale moc to nejde.. Ale mela jse to tak si i poprve.. hrozne strachy do kontroly, po kontrole klid, ale za par dnu uz zase nervoza, jestli se naahodou nemohlo neco stat.. musime byt pozitivni!!!!! A verit tem bojovnickum, ze to zvladnou. ????

PaFi
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 19:45

@Hannax ahoj, já jdu na screening 10.10. a doktor chtěl původně, ať jdu zase jako posledně, až za měsíc rovnou na screening, ale měla jsem strach, aby se to neopakovalo, tak řekl, že mám přijít za 2 týdny. To si taky vždycky říkám, že to neovlivním, ale stejně si nemůžu pomoct a neustále se pozoruju. :roll: Jooo, nejlépe bylo v prvním těhu, kdy jsem ještě netušila, co vše se může stát a věřila jsem už od pozit. testu ve zdárný konec :D Jinak to jsem taky slyšela, že vše ustaluje a příznaky ustupují, ale jsem zrovna v pro mně kritickém období… tak snad nám to rychle uteče :-) Když to dopadne, tak se těším, že po screeningu si to začnu konečně užívat, zatím mám pořád strach se těšit :-)

Příspěvek upraven 20.09.18 v 20:05

PaFi
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 19:48

Vidím, že to popisuješ naprosto stejně jak to mám já, taky neustále kontroluju citlivost prsou … no a po kontrole u doktora jsem uklidněna max do druhého dne :-)

Hannax
Nováček 8 příspěvků 20.09.18 20:02

Tak to mame opravdu podobne :D . Pred prvni dcerou jsem byla 3× na IVF, ani jednou se zasne nechytlo. Kdyz jsem sla po 4, uz jsem ani nedoufala a chytla se, beruska nase. Mam PCO, neovuluju, nebo jsem si to aspon myslela. Takze po porodu jsem zadnou antikoncepci nenasazovala, protoze jsem to brala za zbytecnost. Dnes je dceri 13 mesicu a ja jsem v 10tt. Nechapu to. Zjistila jsem to v 7tt a kdyz si predstavim, co vsechno jsem v tech 7 tydnech delala, nechapu to 2×.. takze si rikam a snazim se tim i uklidnit, ze kdyz je to takovy bojovnicek, musime zvladnout vsechno. Presto obavy hlodaji a hlava ty rozumny reci typu nemysli na to, co ma byt bude, taky nebere.. ale snazim se. Moc rada bych si to uzivala, dcera potrebuje stale hodne pece, takze vic energie je pro me jen plus, ale i tak.. uz aby byla kontrola :)

PaFi
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 20:20

Tak to je úžasné, taky jsem nečekala, že otěhotním spontánně :-) já chodila do CARu taky… na syna jsme čekali 6 let.. 3× IVF a ICSI a utratili jsme za to neuvěřitelné prachy a nic z toho.. taky jsem neovulovala, ale u mně to bylo tím, že celý život mám problém přibrat a až po jedněch prášcích jsem přibrala a asi se tělo dalo dokupy a po tolika letech, kdy už jsem se smiřovala že budu bezdětná najednou zázrak a spontánně… myslela jsem, že v životě nezažiju, jaké je to vidět pozitivní těhu test a už jsem ho viděla tolikráát :-) Dva roky jsem kojila a hned po odstavu jsem otěhotněla zase a byla ve stejném šoku jako Ty :-)

PaFi
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 20.09.18 20:36

jinak cigarety, víno a kafe - myslím si, že hodně ženských na začátku těhu pije a kouří, protože to nečeká a hodněkrát jsem četla, že se to stává často a děti bývají ok… navíc sklenka vína se může v těhu normálně a káva do 2 šálků denně taky nevadí. Myslím, že bys musela chlastat jak duha, aby to bylo zlé, když to není často a hodně tak to nevadí… já na 1. těhu přišla v 7.tt, protože v caru řekli, že bez ivf nikdy neotěhotním a kafovala jsem a kouřila- sice jen elektronickou, ale taky jsem řešila,že to v těhu není nejlepší… a pohyb je v těhu naopak vítaný, na kole se nemá jezdit jen kvůli riziku pádu… takže to bude úplně v pohodě, to bych se nebála :-)

Hannax
Nováček 8 příspěvků 20.09.18 21:19

Ani nevis, jak hezky se me ctou tve prispevky.. je to poprve, co jsem se odhodlala sem o sobe neco napsat, a verejne.. ale mozna je to i proto, ze sem sama chodim pro podobne zkusnosti. Treba i nase debaty nekomu pomuzou.. Kourit jsem prestala v prvnim tehu, ale ani nevim proc, zase jsem to ted pres leto zacala zkouset. Vecer, kdyz jsem ulozila malou, vzala si sklenku vina, sedla si ven a zapalila si cigaretu, mela jsem pocit jiste relaxace. Ze je to jen muj cas.. pres den jsem ladovala i 6 kav????.. ale po case mi zacalo byt divně.. cigaretu a kavy jsem odlozila jeste driv, nez jsem neco vedela. Spis si rikam, ze kdyz se to pres tolik let snazeni a lekarskych zprav o tom, jak to nepujde chytlo i kdyz jsem se tak rozjela, nemuze to byt zadna babovka????..
Ale teda, zkusila sis taky pekne????.. moji mamce vzdycky doporucovali otehotnet pres leto, ze je telo plne vitaminu a slunecni energie.. ji se to nikdy nepovedlo, ale kdyz mi to rikala, libila se mi ta predstava, ze si ze me to miminko vezme same dobre veci a ze nam to pujde. Takze!!!! Vsechno je urcite v poradku, toto leto bylo vyjimecne a my tem prdolkam ze sebe nemuzeme predat do zacatku nic lepsiho.. a protoze nas ty miminka miluji uz ted, dopravaji nam si to vsechno uzit????

PaFi
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 1 inzerát 22.09.18 18:33

@Hannax jasně, kdyby bylo mimi poškozené v začátku kouřením nebo tak, tak se určitě nevyvíjí dál… To jsou ty zázračné miminka, ty vydrží hodně, protože jsou předurčene k tomu, aby byly :srdce: malý je naprosto úžasný, pořád se jen směje, sluníčko a dělá všem radost :) jinak já jak kourila tu elektronickou, tak prý to taky v těhu není nejlepší a od nějakého 7.tt mi to přestalo chutnat, že jsem si říkala fuj to je hnus, proč to kouřím? :D tak si myslím, že tělo si samo včas řekne, kdy už nechce…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >