Platit u gynekologa??

26
25.1.07 18:48

Platit u gynekologa??

Ahoj holky,
můj gynekolog zatím nevybíral žádné poplatky, letos začal, chce každý rok 500,– Kč. Jako registraci. Od důchodkyň to nechce. Tak nevím, mají na to Ti naši gynekologové nárok, mám mu platit??
Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
25.1.07 19:05

TAK TO JE HEZKÝ OD DŮCHODKYŇ TO NECHCE, ALE Z NÁS Z MATEK NA MD BY STÁHLI KŮŽI.
OMLOUVÁM SE, ALE UŽ MĚ OPRAVDU ŠTVE, JAK SE VĚČNĚ VYHOVUJE DŮCHODCŮM A MAMINKY NA MATEŘSKÝ JDOU JAKSI STRANOU.

TŘEBA JÍZDNÝ........ DŮCHODCI ZDARMA NEBO MNOHEM LEVNĚJŠÍ.. JÁ S DÍTĚTEM JEZDÍM PO DOKTORECH A PROJEDU HODNĚ.

CHÁPU, PROTRPĚLI SI SVOJE… VÁLKY APOD. SVOJE UŽ SI ODPRACOVALI. AL MY TU VYCHOVÁVÁME BUDOUCÍ DAŇOVÝ POPLATNÍKY, LIDI, KTERÝ NA TENHLE STÁT BUDOU DĚLAT.

MY DONEDÁVNA CCA 3600 RODIČÁK..... DŮCHODCI AŽ TŘEBA 10 TIS. DŮCHODU. V DOMOVECH DŮCHODCŮ POKUD MAJÍ MALÉ DŮCHODY NA NĚ DOPLÁCÍME MY :? :? A JEŠTĚ Z NAŠICH PENĚZ DOSTÁVAJÍ MĚSÍČNÉ KAPESNÉ CCA 500 KČ. A POŘÁD SI STĚŽUJÍ.

MOC SE OMLOUVÁM, NEPATŘÍ TO SEM, ALE TOHLE MĚ FAKT NAŠTVALO. MYSLÍM SI, ŽE KDYŽ PLATIT, TAK ALE KAŽDÝ !!!!

• Nahlásit
  • Citovat
26
25.1.07 19:13

Taky se mi to nelíbí, ale co dělat??
Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5677
25.1.07 19:19

Ahojky, já teda u svého gyndaře nic neplatím. A to mi dělal v těhu při každé návštěvě UTZ a podrobné vyšetření. Zkus se zeptat u jiného GynDr a uvidíš. Osobně bych nic neplatila. Si asi pan doktor řekl, že si přivydělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
25.1.07 19:24

Ahoj Terezko,
já také nic neplatím, nejsem si jistá, zda na to má tvůj gynekolog nárok.
Doporučuji vznést dotaz třeba sem, tady ti určitě dobře poradí.

http://www.pacienti.cz/vypis.php?…

Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
25.1.07 19:55

Ahoj Teryno, jo čeští gynekologové,to je kapitola sama pro sebe.
Každý gynekolog má jiný ceník a u každého se platí něco jiného.
Nevím proč tomu někdo nestanoví pevný řád, někteří z nich musí totiž vydělávat neskutečné peníze.
Takže až se příště narodím, tak jedině jako gynekolog v Čechách :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
25.1.07 19:59

Ahoj,
gynekolog na to určitě nárok nemá, dokonce jsem někde četla, že pokud to takhle někde funguje, mají pacientky podat na doktora trestní oznámení :-D No nevím… Zdravotnictví by totiž stále mělo být bezplatné. Jenže: třeba v naší ordinaci se taky vybírá registrační poplatek 500 (ale ne každý rok), za každé vyšetření 50Kč + 50Kč za jednorázové zrcadlo, ale formou „sponzorského daru“. Takže tím jsou doktoři z obliga…pokud se to někomu nelíbí, může jít jinam :-/

Já osobně tyto poplatky docela ochotně platím, pro mě je důležitá kvalita - ordinace je výborně zařízená, UTZ a vše ostatní, péče o těhotné na opravdu dobré úrovni. Klidně bych mohla jít někam jinam, kde bych možná neplatila, ale tento komfort by tam určitě nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
25.1.07 20:11

Fifik to jsme na tom podobně. Já mám výborného gynekologa v Praze, ale pravda je taková, že musí vydělávat až hrůza.
Nevím jak přesně funguje ta vaše forma sponzorského daru, ale u mého gyn. je to tak, že prostě zaplatíš, ale on ti nevystaví žádný doklad o zaplacení, takže mu to vlastně jde všechno do kapsy.
Jenom co si vzpomínám: jednorázová zrcadla - 50,–-
foto z ultrazvuku - 100,–-
přítomnost partnera u ultrazvuku - 300,–-
natočení ultrazvuku-500,–-
když chceš udělat ultrazvuk sama z vlastní vůle tak 250-500
Je toho určitě víc, v čekárně mu visí ceník, byla jsem u něho naposledy, na kontrole po šestinedělí.
Jo a ještě, vyžádání lékaře k porodu - 10.000,–-
Jak už jsem říkala, příště se narodím jako gynekolog!!!! :roll: :lol: :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
25.1.07 20:21

Kleo, tak my jsme z trochu levnějšího kraje :-D Fotka první zadarmo, další za 50Kč, partner u UTZ nic (to mě teda překvapilo, že jim to není trapné :-O ) …víc asi nevím, ceník jim tam nevisí. S tím sponzorským darem to je tak, jak říkáš, zaplatíš a účtenku nedostaneš…vím to jen z toho, co jsem x-krát slyšela říkat sestřičku do telefonu, když volal někdo nový - „můžete si vybrat, ke kterému lékaři budete chodit, zaplatíte jednorázový registarční poplatek 500Kč formou sponzorského daru, každá další návštěva…“ atd., atd…Mimochodem, když člověk leží na záznamu za tou plentou, tak si toho (nedobrovolně) vyslechne docela dost :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.1.07 20:32

Ahoj , tak já taky platím 500 každý rok. Jinak nic jiného. Ale mě to nijak nerozčiluje, jsem ráda, že dostávám kvalitní služby, ordinace je krásná, recepční ochotná, doktor taktéž, nikdy například nezapomene na podání ruky. To se mi u přechozí lékařky, kde jsem neplatila nic nikdy nestalo, tam to bylo jako na běžícím páse v prostředí nic moc. Tak to pěťo obětuju, čert to vem. Jinak doktor na to nárok nemá, jak už tu bylo řečeno, kryjí se „sponzorským darem“. Jo a to ten můj mi prodává antikoncepci přímo v ordinaci, taktéž bez dokladu, což taky nesmí. To jsou pro změnu často léky „odnesené“ z nemocnice, kde má službu. Jenže kdybych to měla řešit, tak mi nezbyde než se vrátit do řady k lékařce, který na mě na přivítanou místo podání ruky a úsměvu houkne „co chcete?“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
25.1.07 21:21

Ten můj gynekolog žádné vyšetření navíc nedělá. Nemá ani vaginální ultrazvuk. Dokonce mne jednou určil diagnozu po telefonu.
Ale jinak je prý doktor velmi dobrý a vyhledávaný. Já s ním bohužel tak skvělé zkušenosti nemám.
Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
25.1.07 21:23

Ahoj, tak já jsem se svým gynekologem spokojená a to neplatím za nic. Můj Dr. má pěknou novou čekárnu a ordinaci, příjemnou sestřičku, prostě je tam pohoda. Já si ani nedovedu představit, že bych Dr. platila nějaký příspěvky. Zdravotnictví je u nás přece bezplatný a když jsem pracovala , tak jsem odváděla přece zdravotní a sociální pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
25.1.07 21:28

Kocci, kde má tan tvůj doktor ordinaci??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
156
25.1.07 21:35

Teryno, na tohle musím taky reagovat!
Chodím k doktorce, se kterou jsem opravdu moc spokojená. Nic neplatím, je to skvělá ženská, se kterou se dá i „pokecat“.
Od své 1.gynekoložky jsem odešla, protože byla fakt brutální. 2. gynekolog zpočátku nic nevybíral, ale postupem času chtěl 500,–/rok, pak 1000,–/rok, podotýkám, bez jakéhokoliv vysvětlení, prostě zaplaťit… 1000,– jsem už nedala. Když jsem měla podezření, že jsem těhotná, šla jsem ke 3. dr. Tam už visel ceník, 1000,–/půlrok, tedy za každou preventivní prohlídku. Dala jsem to, protože jsem tam už byla a taky mě zajímalo, co mi poví. Byla jsem těhotná, ale šla jsem ke své obvodní doktorce, ta mi doporučila mou nynější gynekoložku. Je ale fakt, že prostředí, ve kterém ordinuje je stará komunistická poliklinika.
Prostě, jestli jsi spokojená a jiného doktora nechceš, zaplať, jestli spokojená nejsi, jdi jinam. Oni jsou to totiž vpodstatě soukromé firmy, můžou si dát ceny jaké chtějí. Záleží pouze na pacientovi, jestli je zaplatí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
25.1.07 22:12

Teryna: v Kroměříži, ale u nás v okolí se snad nikde gynekologovi neplatí, snad jen za obrázek z UTZ. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama