Platíte rádi daně?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16604
27.10.21 09:53

Platíte rádi daně?

Já ano… Čím víc, tím líp… :pankac: 8) Tedy pouze daň z příjmu… Spotřební daně a DPH mě sejří… :cert: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10884
27.10.21 09:56

Tak určitá daňová zátěž být musí, pokud chceme mít ten systém co máme a ten se musí z něčeho platit. Jen mě vysira, že by ideálně chtěli vybrat víc a víc a rozhazovat to za hovadiny.

Takže do určité výše taky nemám s placením dani problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4419
27.10.21 09:56

@bse.pedro ja bych platila rada, ale ted ja je snizili, tak je to na prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34417
27.10.21 10:06
@hospodki píše:
@bse.pedro ja bych platila rada, ale ted ja je snizili, tak je to na prd.
že jo, nemůžu kvůli to mu spát a doufám, že nám to teď Fiala patřičně napálí. Č9m víc, tím líp.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71646
27.10.21 10:22
@bse.pedro píše:
Já ano… Čím víc, tím líp… :pankac: 8) Tedy pouze daň z příjmu… Spotřební daně a DPH mě sejří… :cert: 8)

Tak i tam ti to funguje, že čím víc platíš spotřební dan, tím víc toho nakoupíš a tím víc se máš jako prase v žitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12850
27.10.21 10:23

Já moc nepřemýšlím, jestli ráda nebo nerada. Jsme smířená, protože ty daně jsou menší náklad než bych platila za všechno, kdyby nebylo zdarma vůbec nic.
Třeba platit i za základní školu - jako stále někde je… to si nikdo neumí představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5093
27.10.21 10:23

Neznam lepší kratochvili. Az budu po rodicaku zas v procesu, budu platit, az se ze mě bude kourit, to bude paráda!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16604
27.10.21 10:26
@Lama Lama píše:
Tak i tam ti to funguje, že čím víc platíš spotřební dan, tím víc toho nakoupíš a tím víc se máš jako prase v žitě.

V zakládacím příspěvku je skrytá tajenka… Kdo jí rozluští, může mi koupit nový auto… :pankac: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4370
27.10.21 10:33

Rochním se v tom, děsně se těším až půjdu, něco koupím a odvedu další peníze státu. Úplně jsem se vzrušila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12850
27.10.21 10:33
@bse.pedro píše:
V zakládacím příspěvku je skrytá tajenka… Kdo jí rozluští, může mi koupit nový auto… :pankac: 8)

Co je na tom za hádanku? Čím větší příjem mám, tím větší daň z příjmu zaplatím. Můžeš mi koupit auto, já kdyžtak tu spotřební daň z nafty a zaplatím místo tebe. :mrgreen:

Můj táta kdysi dělal na FÚ na oddělení daní z příjmů a říkal, že tam měl klienta, který vykládal opakovaně svoje moudro : „Já rád platím daně. Protože až je platit nebudu, tak to moje podnikání půjde ke dnu“. Prý se opravdu měl dobře (podle těch přiznání). Ale bylo takových velmi málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16604
27.10.21 10:42
@LaPaloma píše:
Co je na tom za hádanku? Čím větší příjem mám, tím větší daň z příjmu zaplatím. Můžeš mi koupit auto, já kdyžtak tu spotřební daň z nafty a zaplatím místo tebe. :mrgreen:Můj táta kdysi dělal na FÚ na oddělení daní z příjmů a říkal, že tam měl klienta, který vykládal opakovaně svoje moudro : „Já rád platím daně. Protože až je platit nebudu, tak to moje podnikání půjde ke dnu“. Prý se opravdu měl dobře (podle těch přiznání). Ale bylo takových velmi málo.

To neplatí, máš nápovědu od profíka… :cert: Takže máš smůlu, auto mi bude moct koupit nějaká jiná… :nevim: 8) 8) 8) Ale jako cenu útěchy získáváš právo posílat mi vratku spotřebky a Dépéháčka z pohonných hmot a cigaret… 8) Gratuluji… :kytka: ;) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71646
27.10.21 10:44
@LaPaloma píše:
Já moc nepřemýšlím, jestli ráda nebo nerada. Jsme smířená, protože ty daně jsou menší náklad než bych platila za všechno, kdyby nebylo zdarma vůbec nic.
Třeba platit i za základní školu - jako stále někde je… to si nikdo neumí představit.

NO, já ti nevim, čistě teoreticky, celoživotně, to u průměrně nebo nadprůměrně pracujícího člověka prostě musí vyjít tak, že ty průměrné náklady na tyto položky jsou nižší. Stát není dobrý hospodář. Tím nepopírám, že jeho funkce tu je. Ale nedlám si iluze, že s těmi daněmi hospodaří nějak výrazně v můj ekonomický prospěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4370
27.10.21 10:45
@LaPaloma píše:
Co je na tom za hádanku? Čím větší příjem mám, tím větší daň z příjmu zaplatím. Můžeš mi koupit auto, já kdyžtak tu spotřební daň z nafty a zaplatím místo tebe. :mrgreen:Můj táta kdysi dělal na FÚ na oddělení daní z příjmů a říkal, že tam měl klienta, který vykládal opakovaně svoje moudro : „Já rád platím daně. Protože až je platit nebudu, tak to moje podnikání půjde ke dnu“. Prý se opravdu měl dobře (podle těch přiznání). Ale bylo takových velmi málo.

Jj a pak někdo vytáhne progresivní zdanění, protože bohatí jsou mrchy co platí stejně jako nizkoprijmove skupiny, jdu vždy do kolen..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14058
27.10.21 10:51
@bse.pedro píše:
Já ano… Čím víc, tím líp… :pankac: 8) Tedy pouze daň z příjmu… Spotřební daně a DPH mě sejří… :cert: 8)
8)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12850
27.10.21 11:48
@Altavista píše:
Jj a pak někdo vytáhne progresivní zdanění, protože bohatí jsou mrchy co platí stejně jako nizkoprijmove skupiny, jdu vždy do kolen..

Já nemám nic proti rovné dani. Je mi to jedno. Progresivní daň na bohaté může způsobit odklon do daňových rájů - oni mají co odklonit anebo investice, ze kterých stát stejně nic neuvidí. Rovná daň se mi zdá spravedlivá. 15% je akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat