Platýnko na odkapání jogurtu

15
18.6.21 10:52

Platýnko na odkapání jogurtu

Ahoj holky,

našla jsem recept, kde je v postupu nechat odkapat bílý jogurt přes plátýnko. Co používáte jako plátýnko? A jak ho perete, aby nezůstaly zbytky prášku a nešlo to malému do jídla?

Moc děkuju. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18950
18.6.21 11:09

Latkovou plenu. Peru uplne normalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15306
18.6.21 11:13

Chce to zkusit, co Ti bude vyhovovat. Já dělám domácí lučinu, vyzkoušela jsem několik druhů plátýnek i netkaných textilií a nejvíc mi vyhovuje taková sítka, co jsem kdysi kdysi koupila na překapání šťáv od Kilneru (ale pak mám od něj i mušelín a ten je na to úplně blbej, moc hustej). Hodně se to dělá přes látkovou plenku - hodí se ty řidčeji tkané, aby něco proteklo. Já to teda vždycky vymáchám ve vodě a octu, neperu. Ale kdybych prala, dala bych jedno máchání navíc plus ten ocet :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11303
18.6.21 11:26

Používám bílou látkovou plenu, právě proto, že vím, že to můžu vyprat na 90 a vydrží. Kdyby bylo dítě nějak extrémně citlivé na složky prášku apod., tak bych jen vyvařila třeba s tím octem, ale přiznám se, že jsem nikdy neměla potřebu to řešit. Překapání jogurtu přes látku mi nepřijde jiné než žmoulání plyšáka nebo té plíny přímo tím dítětem (pokud jde o malé miminko/batole), takže v tom žádnou hrůzu nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
18.6.21 11:28

Já mám ze starého povlečení. Peru to v ruce s troškou prášku a hodně to vymáchám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18055
18.6.21 11:30

Látkovou plenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6440
18.6.21 11:33

Používám látkovou plenu a peru to normálně :nevim: S vodou ze sušičky zalévám kytky a bylinky, všemu se daří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7624
18.6.21 11:53

Koupila jsem si bavlnene velke kapesniky, ktere pak premachnu v ruce. Za me lepsi, jak plena, jde to z toho lepe dolu, jak je to hladke a ne hrube.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2062
18.6.21 12:16

Používám látkovou plenu, peru na 60 nebo 90 :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat