Plavání v těhotenství – nehrozí infekce z bazénu?

195
3.11.06 15:51

Plavání v těhotenství

Holky, jak se divaji vasi doktori, nebo i vy na cviceni ve vode a plavani z hlediska mozne infekce z bazenu?Cetla jsem o tom, ze je to pro tehotnou nejlepsi cviceni,ale trochu se bojim prave te infekce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5798
3.11.06 15:57

Ahoj Akrim,

pokud je bazén udržovaný, neměl by být problém. Ovšem zase ten chlor dělá neplechu (kvasinky apod). Zkus se podívat na tyhle tampony, já sama jsem si je na plavání koupila i jako netěhu… (někde na netu se o nich určitě dočteš víc) http://www.lekarna.cz/…protect-4ks/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1177
3.11.06 18:54

Ja chodim na tehuplavani pravidelne 1× tydne do normalniho kryteho bazenu. Zatim jsem v pohode. Jenze ja na kvasinky ani zanety nikdy netrpela - vlastne ani nevim, co to je. Ale tehotne kamosce, ktera trpela zanety casto, lekarka doporucila radeji jen koupani v mori. Ale plavani s tampony se obecne nedoporucuje, protoze tampon se stejne nacuca tou vodou. Ale jinak jako cviceni a protazeni plavani vrele doporucuji. Ja jsem po tom vzdy tak krasne unavena, ze vstavam jen jednou v noci na WC, misto obvyklych 5. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.06 23:37

Hm ja jsem si planovala plavani a pet z toho nic nebude. Trapi me kvasinky. Takze pokud nemas tyto potize proc ne ba prave naopak. Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.9.11 15:33

dekuji za radu ,take bych rada se sebou neco delala.Preckat zimu abych nenakynula bude opravdu narocne a plavani by bylo super reseni,take jsem mela obavy z infekci a chloru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
22.9.11 13:52

Plavání v těhu je super relax, doporučuju :palec: A infekce to je i hodně individuální no někomu stačí málo a má ji. Někdo zase ne..já byla parkrát v těhu v bazéně a všecko bez problémů :wink: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
22.9.11 13:56

Taky jsem plavala (bez tampónů) a bez problémů. Ale stejně jako holky, na kvasinky a infekce netrpím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.18 12:37

Zdravim vás chci se zeptat od kdy muzu zacit chodit na plavani pro tehotne nebo kdy zacit cvicit? Dekuji za odpoved

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
12.3.18 12:58

@Marketticka346 Vetsinou se rika po prvnim trimestru, ale ja si myslim, ze kdyz se citis dobre a jsi na ten pohyb zvykla, tak muzes cvicit cele tehotenstvi, samozrejme s rozumem. Ja to tak praktikuju, tak snad bude vse ok ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.18 13:06

@bloesty jsem 8tt takze muzu hura do bazenu? :) muzu i do vířivky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.18 13:07

@Marketticka346 zeptala bych se svého lékaře, ale pokud nejsou nějaké komplikace, tak bych v tom problém neviděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210
12.3.18 13:08

Moc nechápu dotaz, plavat můžeš po celou dobu těhotenství, pokud nemáš nějaké komplikace a Dr to nezakaze a cvičit můžeš též :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.18 13:26

@dickys vim ze plavat muzu ale zajima me od kdy abych neprisla na nejaky kurz kde uz jsou maminky co maj pupik a ja jedina jeste ne :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.18 13:35

@Marketticka346 tak na speciální těhotenské plavání bych šla až tak od 1/2 těhotenství. Já na něj chodila a brala jsem to jako pohyb v době, kdy už se jinak moc hýbat nešlo - voda nadnáší. Byly jsme tam všechny tak nějak 20tt+

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11261
12.3.18 15:56

@Marketticka346 No pokud se na plavání cítíš, tak asi ano. U vířivky bych hlavně dala pozor na teplotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama