Plavání,návrat do práce,sex po potratu

123
30.7.21 13:57

Plavání,návrat do práce,sex po potratu

Ahoj holky, nenašla jsem podobnou aktuální diskuzi tak zakládám tady, je to 5tydnů po porodu našich vymodlenych dvojčátek bi-bi Matýsek a Štěpánek.
Závěr z biopsie že jsem měla já zánět a kluci byly naprosto zdraví. posleze mi praskla díky zánětu voda u Matýska, toho jsme porodila a Štěpánka vyndali ručně spodkem. menses nemám čekám až mi nasadí lékař utrogestan opět na cyklus.Ale teď tam není, a nikdo mi ani nezvedá telefon, byla jsem tedy na pohotovosti na prohlídce nic tam nevidí jen asi zánět močáku tak jsem dostala antibiotika

Teď k otázkám, měli jste nějaká podobnou strašnou zkušenost? Chtěli bysme jet plavat na pískovnu a na řeku, lékárnice říkala že můžu s tamponem už tak příští týden což mi končí šestinedělí a nebudu mít už ani antibiotika, byly jste nějaká takhle plavat venku?
Kdy jste měli první sex? O zkoušení nejde, čekám stejně na léky na otěhotnění.
A kdy jste šli do práce? Jsem na tom vážně psychicky špatně, a zatím do práce nechci a vím že to tam nedám ani fyzicky ležela jsem od února měla jsem klidový režim, navíc mám napsané rehabilitace opět, na kontrolu jdu ve středu k praktické. bude se mě ptáte kdy chci jít do práce.

Je to šílený, když víme že naši kluci byly zdraví :,( děkuju všem za odpovědi holky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10767
30.7.21 14:28

To je mi moc lito :hug: Urcite bych pockala do konce sestinedeli a pokud budes v poradku tak koupání a sex nevadí. Do práce asi jak se cítíš, možná by pomohlo jít mezi lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
30.7.21 14:48

@JancaS84 To já chodím, jsem venku zaměstnávání se atd…to jo…ale v práci bych seděla 12hodin sama na jednom místě…to teď určitě ne, teď jsem víc s lidma než v práci právě :(

Jinak určitě chceme počkat ono mi šestinedělí končí v sobotu příští, a pak bysme se chtěli už jet koupat dle kontroly před dvěma dny jsem v pořádku ale chtěla jsem se zeptat ještě na vaše zkušenosti tady, děkujeme moc ♥️🖤 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 19:26

@LillyCHeer Ahoj, po šestinedelí je dle mého názoru plavání i sex úplně v pořádku.
Co se týká práce, můžeš požádat obvodního lékaře/lékařku o neschopenku. Nepíšeš teda, v kterém to bylo týdnu, nahoře potrat, v textu porod. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že tě nechá doma jak dlouho budeš chtít (já jsem teda byla po porodu v 38tt).
Jinak přeji hodně sil :hug:.

• Citovat
  • Nahlásit
123
30.7.21 20:02
@Anonymní píše:
@LillyCHeer Ahoj, po šestinedelí je dle mého názoru plavání i sex úplně v pořádku.
Co se týká práce, můžeš požádat obvodního lékaře/lékařku o neschopenku. Nepíšeš teda, v kterém to bylo týdnu, nahoře potrat, v textu porod. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že tě nechá doma jak dlouho budeš chtít (já jsem teda byla po porodu v 38tt).
Jinak přeji hodně sil :hug:.

Omlouvám se 20TT, ano já vím mám neschopenku od praktické v tom není problém jen mě zajímalo jak dlouho byly ostatní jen informativně, ne že bych se vám řídila to ne. Jinak je mi to moc líto. Lékaři říkají porod/potrat a já to slovo nemám ráda, dala jsem ho do nadpisu to je pravda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 20:15

@LillyCHeer Návrat do práce je strašně individuální. Jsem v uzavřené skupině prázdná náruč, některé maminky nastoupily do práce ihned po šestinedelí, jiné klidně za půl roku. Nech si tolik času, kolik jen budeš potřebovat, nic není špatně/dobře. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
123
30.7.21 20:23
@Anonymní píše:
@LillyCHeer Návrat do práce je strašně individuální. Jsem v uzavřené skupině prázdná náruč, některé maminky nastoupily do práce ihned po šestinedelí, jiné klidně za půl roku. Nech si tolik času, kolik jen budeš potřebovat, nic není špatně/dobře. :srdce:

Děkuju, za odpověď moc si toho od všech vážím protože s lékaři u nás není žádná řeč jsme z toho oba zoufalí, hledáme opět nového a budeme dojíždět do Prahy.
Děkuju moc, ano já jsem tam taky úplně jsem na to zapomněla.
Moc je mi to líto, držte se. je to šíleně nemělo by se tohle stávat.
My co jsme se dozvěděli když jsem poslala pitvu nejmenovanému zdravotnikovi potvrdil mi co nám všichni tak nějak říkali napůl..je to strašné složité…stačili mi nasadit ATB. A kluci tu mohly být byly naprosto zdraví do poslední chvíle.
Moje praktická já úžasná, gynekolog mě chtěl poslat do práce druhý den prý co mi říkala sestřička nakonec mě nechal necelé tři týdny a říkal že nevidí důvod proč bych nemohla do práce že se nic neděje a že si uděláme jiné, řekl že mi napíše opět léky na otěhotnění…já nevím nic se neděje já na ně čekala 7let a když tu byly byla to velká rána ještě totiž byly naprosto zdraví jak jsem psala.
Jste úžasné tady všechny, a vy jste moc silná děkuju ještě jednou za odpověď.
Držte se. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 22:26

@LillyCHeer To je na tom asi to nejhorší, když víte, že mohli být zdraví a nikdo s tím chtě/nechtě nic neudělal. To mě opravdu mrzí.
Náš chlapeček zdravý nebyl, ale v době porodu to ještě nikdo nevěděl. S tím se člověk naučí žít asi o něco lépe, i když ztráta dítěte je nepředstavitelná v jakékoliv situaci. My jsme teda měli na všechny doktory opravdu štěstí a spolupracujeme s nimi dodnes.

• Citovat
  • Nahlásit
123
30.7.21 23:54
@Anonymní píše:
@LillyCHeer To je na tom asi to nejhorší, když víte, že mohli být zdraví a nikdo s tím chtě/nechtě nic neudělal. To mě opravdu mrzí.
Náš chlapeček zdravý nebyl, ale v době porodu to ještě nikdo nevěděl. S tím se člověk naučí žít asi o něco lépe, i když ztráta dítěte je nepředstavitelná v jakékoliv situaci. My jsme teda měli na všechny doktory opravdu štěstí a spolupracujeme s nimi dodnes.

To je dobře, já doufám že v novém těhotenstvi už chytne také dobré doktory, ano jakákoliv ztráta dítěte je hrozná, je mi to moc líto andílkové naši :,( :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.8.21 10:17

Po porodu syna ve 23tt taky kvůli zánětu v unoru, jsem byla doma jen 8 týdnů. Konkrétně po šestinedělí jsem se cítila špatně a chtěla jsem zmenu a tak jsem byla odhodlaná jít do práce. Bohužel to nebyl dobrej nápad podle mě. Cítila jsem se šíleně mizerně, totálně znicene. Pracovala jsem v obchode a to bylo období, kdy byli otevřené jen dětské oddělení. Takže mi to vůbec nepomáhalo. Ani nevím jak jsem to překonala… Asi časem.
Plavat jsem nikde nebyla. Já čekala se vším až na menzes. Na ten první. Byl normalni a sex jsme opatrně zkusili po něm. Nebylo to dobrý, byla jsem úplně dole necitlivá a zároveň to hodně bolelo. Říkala jsem si, že už nikdy to nebude v pohodě. V tu dobu jsem si říkala že začnu shánět náhradní matku protože rodit znovu nechci. Navíc každý další menzes byl šíleně silný. No nic nebylo normální. Ten čas jsme nějak přečkali a pak jsme to párkrát na můj popud zkusili se sexem znova a zlepšilo se to. Já bych ti asi doporučila nejdřív to tam dole sama prozkoumat :lol: Ten cit se tam podle mě vrací tím prokrvováním ale penis tam prostě hned nechceš asi ;)

PS: je to nehorázně šílené když ti dítě umře i přesto že je zdravé. Mě navíc přivádí k šílenství i to, že jsem s tím byla 5× u doktorky a ta to nepoznala. Nepoznala ani kontrakce. Lékaři mě zklamali na celé čáře a my s partnerem přitom chceme mít další dítě. Otázka je co když budeme mít zase nějaký problém? Kdo nám pomůže? Mám pocit že nikdo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
2.8.21 11:18

@-eLLka- úplně mi mluvíš z duše…já to říkala 4tydny a nikdo mě nevysetril vždy jen ultrazvuk přes bříško změnila jsem lékaře..ale bohužel mávl rukou a řekl že to má každá těhotná…taky si říkám co když mi zase nikdo nepomůže…co když budu na vše sama…já si přece kultivaci sama neudělám…ale musím věřit..my obě musíme…každopádně mě řekl lékař že dostanu léky na ovulaci až v listopadu…teď bych měla někdy dostat léky na ms…ale kdy to bude já vážně nevím už jsem je měla dostat ale nebere mi nikdo skoro dva týdny telefon…můj lékař ordinuje jednou týdně 4hodiny…a sestra má zvedat telefon celý týden a je vypnutý..dovolenou už měli tak vůbec netuším…dnes už je zapnutý ale pořád mi to vypínají…chvíli to vyzváni a pak to pípa jako když ti někdo položí telefon…už mě tohle vážné štve…jela jsem minulý týden na kontrolu na pohotovost protože jsem už nevěděla vážně co mám dělat…

Jinak už jsme to zkoumali…nebo takhle zkoušeli jsme to „ručně“ vím co myslíš…zatím je to dobré, uvidíme až přijde na sex…ten chceme až po 6nedeli to je jasný…
Na hygienu oba dbáme hodně, vždycky.

Co se týče toho plavání ptala jsem se v lékárně protože nemám kde bych se zeptala když můj lékař mi to nezvedá…a říkala že můžu a mám si dát ten těhotensky tampon, že pokud mě nešili nemusím se bát…což uvidíme ještě až mi konečně zvedne telefon doktor a já budu moct jít na kontrolu…s plaváním chci počkat tak do konce šestinedělí…a podle toho co řekne lékař klidně i později…jen mě to uklidňuje chodili jsme plavat každý den…v zimě i na bazén…takže bych se potřebovala trošku uvolnit…

Ale jak říkám uvidíme, proto jsem i založila diskuzi abych se dozvěděla jak to měli ostatní…a moc mě mrzí ztrát. :srdce:

Jinak já se do práce necítím…nosím velmi těžké věci a já mám napsané ještě rehabilitace a když to odnosim musím sedět sama na jednom místě a nemusím odejít 12hodin…a já když jsme sama tak jsem opět ve velkém smutku…říkám si že až přijde čas sama se začne začlenim a vydržím to sama někde takhle dlouho…zatím jsem obklopena rodinou, přáteli a na výletech i ciziny lišky navíc se každý den naplno zaměstnávám tak mi to moc pomáhá…já bych to v práci asi nevydržela…navíc ještě uvidím co psycholog…

Moc ti děkuju za odpověď. 🖤
A jak je to dlouho, už se snažíte? Moc držím palce…Nám řekli dva cykly ale když dostanu léky na ovulaci až v listopadu vydržíme…chceme moc bojovat ale zároveň netlačit na tělo ani na psychiku takže víme a přejeme si aby si to duhovéiminko k nám našlo cestu…dodělali jsme konečně rekonstrukci a já si sedla a říkám tak a teď k nám to miminko nebo miminka můžou přijít v klidu. :srdce: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.8.21 15:07

@LillyCHeer
Do prace se určitě nezen. Fakt teď potřebuješ relax a dělat jiný věci. Hlavně dej na to jak se cítíš. Moji doktorce to bylo jedno kdy půjdu do práce. Já jen už nevěděla co dál… Byla jsem v koncích jelikož bydlím daleko od své rodiny (partnerova rodina není normální) a už mi z toho hrabalo. Nikdo až na partnera mi neuměl pomoc, ale i ten byl už vyčerpaný. Bylo to vlastně pro mě jediné řešení :zed:

Víš co je na te naší zkušenosti „nejlepší“? Když už jednou lékaři řekneš, že jsi už potrat měla v tak pozdním týdnu, tak už se jakože snaží víc. Je to bizarní tohle to :zed: :zed: :zed:
Ty si dej čas a až se s partnerem budeš cítit tak to zkuste znova. Třeba se zase zadari další dvojčátka :srdce:

Po tom porodu bylo všechno těžký, člověk si pak strašně přeje otěhotnět a jako zázrakem aby byl v tom týdnu v jakém byl s tím předchozím miminkem. Snažili jsme se po druhem menzesu na doporučení lékařky, ale oba jsme byli nešťastný, když se to hned nepodařilo. Člověk očekává, že to prostě hned vyjde, protože si to zaslouží! Nakonec se to zadařilo hned další cyklus a teď jsem v 13tt. Nejhorší na tom je, že se strašně bojíme. Navíc jsme zjistili, že čekáme dvojčátka a ten strach je ještě větší. Pořád si říkám, že není možné abychom měli takové štěstí :( Říkám si, že to nesmím pokazit a snažím se nemyslet na syna, kterému by teď byli 2 měsíce.

PS: Já měnila doktorku z důvodu jejího přístupu k tehu. Měla za to, že to s partnerem máme zkoušet dokud to prostě nevyjde. Jako nechápu přístup ženy, která si myslí že potrat je naprosto v pohodě :?. Jak si někdo může myslet že tohle chce někdo zažít znova? Dala jsem si za cíl, že budu hledat normálního lékaře, který nebude tak pasivní. Zatím jsem vyzkoušela dva a ten poslední je mým aktuálním. Pořád mu ale na 100% nevěřím. A ty tomu doktorovi věříš? V budoucnu se ti bude hodit někdo kdo bude časově víc k dispozici :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
2.8.21 15:53

@-eLLka- moc gratuluji k dvojcatkum. Dávej na sebe určitě pozor my jsme mi všechny výsledky ukázkové až paní doktorka v Gennetu měla radost že takové výsledky dlouho neviděla, z pitvy to máme potvrzené že byly naprosto zdraví a nádherný zavinil to zánět z mé strany ale každý kdo nás ošetřoval krčí rameny to jsem nikdy nezažila…kéž by to byly dvojčátka ale jak říkáme uvítáme jakékoliv miminko hlavně ať je zdravé a živé…

Lékaři po tomhle nevěřím určitě…hledáme nového akorát jsme našli na kladně soukromého kde jsou vysoké poplatky ale pokud nám pomůže zaplatíme to je jasný…jen nemám koho bych se zeptala na zkušenost…

No já neměla ani menses čekám na ty léky, už od 11let mi nepracuje děloha na menses ani ovulaci ale co se týče těhotenstvi bylo vše v pořádku.

A víš co si myslím, že ten můj co teď mám jako lékař se stejně nebude snažit my tam přišli v slzách a on jen řekl že se to stává že to určitě bylo že to byly dvojčátka a byly velký a že se můžeme snažit znovu vůbec nám na odpovědi ohledně porodu nechtěl moc odpovídat řekl no možná zánět…to ještě nebyly výsledky pitvy…je to neuvěřitelné… váš chlapeček teď dává pozor na tebe a dvojčátka je to nádherné, dávej na sebe hlavně pozor a požaduj stěry mě je nikdo neudělal a to bylo proč to zaslo tak daleko,,,já neměla ani zánět ještě na obalech u kluků jen moje tělo se prý bránilo…

Do práce se nezenu, ani nechci.

Ani nevíš jak se těším až budu zas mávat v ruce s ultrazvukem a bude vše v pořádku. :srdce: :srdce: :srdce:

Říkali mi že bych musela mít bolesti ale ty já neměla, popravdě sem si nenechala dát při porodu ani epidural a bolesti jsem moc neměla…což mi říkali že určitě bolesti mám obrovský ale já neměla…ani po porodu a to mi ten zánět zůstal…tak já nevím asi nemám citlivost…ale to je právě ono já měla silné výtoky ale každý mávl rukou protože jsem těhotná to je normální a bolesti jsem neměla teď si říkám kéž bych řekla že bolesti mám nebo si ty stěry vydupadala už jsme mohly být skoro v 27TT…šílený vážně…ale nic jiného nezbývá než znovu bojovat a modlit se aby to do druhého cyklu vyšlo s temi léky jako minule…protože bysme pak museli na kliniku a zas by se to táhlo a já se modlím a věřím že to zas vyjde teď druhý cyklus… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
2.8.21 15:54

@-eLLka- p.s a jaké dvojčátka? My jsme měli Bi-Bi a všichni nás uklidňovala jak to bude dobrý a těhotenství super, což měli pravdu. Až na ten zánět…ale co se týče kluků naprosto zdraví a o kousek větší než měli být :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
3.8.21 07:11

Děkuji @LillyCHeer, máme z nich ohromnou radost :srdce:

Taky jsem to tak měla, že syn byl zdravý a já měla zánět po covidu. Lékařka co mě v nemocnici vyšetřovala všechny mé problémy přičítala covidu a cpala mě furt paralenem. Tvářila se nenávistně, že je tam chci nakazit, ale já se tak bála, když přestal kopat. Od té doby jsem už rezignovana. Budu jezdit po okolí klidně ke všem doktorům a budu fakt hnusná zlá ženská.
Mě papíry z pitvy předali 2 měsíce po potratu s tím, že „to bylo jasnej zanet a ať jdu za svým lékařem s otázkami“. Nejhorší přístup nemocnice co jsem zažila. Nejhorší je, že jsou v okolí jediní připraveni na vicercata a tak teď nevím co dělat :?
Kdybych měla toho tvýho lékaře, tak mu něco řeknu hnusnýho, té svoji jsem na rovinu řekla, že nejsem králík na to abych se rozmnožovala jak si ona přeje 😠 Vůbec nechápu takové bezcitné přístupy… Jako když jsem rodila v 9 večer a ráno už o půl 8 se mě ptali v nemocnici jestli ho chci pojmenovat a hrozně se divili, když jsem brečela a řekla jsem že nevím…
Nechápu co si lékaři tak o sobě mysli. Egoisti hnusný… Těhotný jsou pro ně často blbe ženské co je jen obtěžují. Co by je stalo udělat stěr? Vteřinu času? :zed: :zed: :zed:

My čekáme taky Bi-Bi. Byla jsem ráda, ale pořád se to ve mě drží. Lékařka říkala, že to je nejlepší možnost, že to vyjde a mám být pozitivní. Tuhle hlášku jsem za poslední půl rok slyšela tolikrát až je mi z toho zle.

PS. Když to vyšlo a otěhotněla jsi poprvé, tak si myslím, že tvoje tělo je schopné toho znovu! :srdce: :srdce: :srdce: Určitě to půjde a ani se nenadejes a budeš svírat utz znova! ☺️ Teď si hezky odpočiň od všeho, je to jen ku prospěchu :palec: Budu držet palce co to půjde :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat