Samovolný potrat v 6tt - pojďme se podpořit ❤️

Anonymní
27.7.21 10:58

Samovolný potrat v 6tt - pojďme se podpořit ❤️

Ahoj holky, před měsícem jsem po svatbě bohužel prodělala samovolný potrat a pořád se mi ten zážitek vrací. Momentálně čekám na prvni MS, kterou nevím, kdy očekávat. Naštěstí potrat proběhl bez zásahu doktorů, tak se můžeme snažit dál. Ale i když nechci, hlava pořád šrotuje, je to na palici :D Naláda jde nahoru dolu, jak na houpačce.

V okolí se s tím nemám moc komu svěřit, s manželem jsme se domluvili, ze si zatím vše necháme pro sebe, kvůli nátlaku okolí :)

Pokud tu je někdo, kdo by si chtěl psát a sdílet pocity, budu ráda :srdce: Terka

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2049
27.7.21 11:12

Stalo se mi totéž, taky měsíc po svatbě, byl to tedy 7-8 tt, bohužel jsem skončila na revizi (což byl opravdu otřesný zážitek). Tehdy to pro mě byl konec světa, těhotenství bylo očekávané víc než rok a měsíc před otěhotněním mi doktorka řekla, že přirozeně to pravděpodobně vůbec nepůjde.

Asi týden v kuse jsem brečela a přešlá jsem byla pěkných pár měsíců. Hlavně jsem o tom chtěla s nekym mluvit, ale tohle téma zrovna není zvykem moc rozebírat… Každopádně jsem zjistila, že je to dost časté, to jsem předtím vubec nevěděla. O půl roku později jsem otěhotněla znovu, teď mám tři děti, už se to pak nikdy neopakovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
27.7.21 11:27

Taky se mi to stalo asi před 2 lety. Není to jednoduché, miminko jsme si moc prali. Bylo to v 6 týdnu takže taky bez revize. Potřebovala jsem se z toho vzpamatovat ale byla jsem z toho dost špatná takže chápu. No ale teď máme 7 měsíčního úžasného chlapečka 😊stalo za to počkat 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.7.21 11:27

Ahoj, mně se to stalo taky, někdy v 7. týdnu asi. Bylo to hrozné. Jela jsem do nemocnice s krvácením, to se to ještě snažili zachránit, ale druhý den jsem o to přišla definitivně. Bylo to asi po 3/4 roku snažení, první těhotenství. Moc jsem nepočítala s tím, že se něco takového může stát. Teprve až potom jsem začala zjišťovat, jak je to časté. Brečela jsem asi měsíc. Řekli jsme to jen nejbližší rodině, naštěstí můj manžel byl skvělej a podpořil mě.

Po půl roce jsem otěhotněla znovu a teď jsem v 7. měsíci, je to holčička, všichni jí držíme palce.

Myslím na tebe, nejsi v tom sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6908
27.7.21 11:32

Taky jsem před půl rokem zažila samovolný potrat bez revize už tři děti mám a teď jsem těhotná znovu jsem na začátku ale doufám že tentokrát to dobře dopadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24529
27.7.21 11:40

Ja potratila 2× hned po sobe, obojí tak 7tt. Strašné na psychiku, mluvit jsem o tom nechtěla, raději bych to zapomněla. Srovnalo se to, až když sem otěhotněla potřetí a čekala syna, ale ten první trimestr byly jedny velké nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 11:58

Já byla na revizi v únoru. Bylo to ZT v 11 týdnu. Nebilo srdíčko. Nejspíš ZT v 8 týdnu. Nejhorší pro mě bylo, když mi doktorka v nemocnici řekla, ať nebrečím a beru to jako opožděnou menstruaci. Já to těžko mohla brát tak, že je to opožděná menstruace, když jsem si myslela, že jsem skoro na konci trimestru a už jsem se těšila, že to konečně budeme moct oznámit rodině. Ví to jen má nejlepší kamarádka a manžel. Ještě teď mě to moc mrzí. A miminko se ještě nepodařilo…
Doopravdy mě mrzí ztráta Vás všech. Snad se každé zadaří.

• Citovat
  • Nahlásit
246
27.7.21 12:08
@Anonymní píše:
Já byla na revizi v únoru. Bylo to ZT v 11 týdnu. Nebilo srdíčko. Nejspíš ZT v 8 týdnu. Nejhorší pro mě bylo, když mi doktorka v nemocnici řekla, ať nebrečím a beru to jako opožděnou menstruaci. Já to těžko mohla brát tak, že je to opožděná menstruace, když jsem si myslela, že jsem skoro na konci trimestru a už jsem se těšila, že to konečně budeme moct oznámit rodině. Ví to jen má nejlepší kamarádka a manžel. Ještě teď mě to moc mrzí. A miminko se ještě nepodařilo…

Tohle nechápu :roll: Přesně, člověk už to vnímá se vší pokorou, jako hotovou věc, že bude za pár měsíců miminko a kritický období už je za vámi a doktorka řekne, že to máš brát jako opožděnou ms? Trochu mimo. Je mi líto ztráty vás všech. Sama se teď modlím, aby jsem doklepala první trimestr, který končí přiští týden a aby se narodilo hlavně zdravé dítě :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6908
27.7.21 12:16
@Anonymní píše:

Tak bohužel celé těhotenství je riziko ale teda chování doktorů nezná mezí tohle fakt není normální já jsem před asi 12 lety musela na interupci kvůli vývojové vadě byla jsem tehdy ještě hodně mladá a moje gynekoložka mi řekla já bych kvůli nemocnému decku nebrečela ale ta gynekoložka byla děsná už u ní dávno nejsem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1241
27.7.21 12:35

Taktéž jsem zažila ZT v únoru a musela na následnou revizi v 11tt. Bylo to něco šíleného na psychiku. Všichni ti doktoři v nemocnici to brali jako normální věc a rutinu, ale mě z toho bylo na :poblion:
Včera jsem našla //, tak snad už to teď bude prosperující tehu. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 12:50

Já chápu, že to berou jako běžnou věc, je to jejich práce, ale někdy by trochu empatie neuškodilo. Musela jsem čekat na revizi asi hodinu. Na velkém společném pokoji. Uprostřed sestry, které se bavily, co budou dělat o víkendu, a jak je to hrozné s těma rouškama. Já jen v očích slzy. Pak jedna přišla a říká-vy jste nedostala prášek na uklidnění, že furt brečíte? Já na to- No dostala, ale moc to nepomohlo. A ona- budete mít úplně mokrou roušku. To mě teda moc v tu chvíli nezajímalo.

• Citovat
  • Nahlásit
868
27.7.21 13:18

Taky jsem o první mimčo přišla v šestém týdnu. Bylo to ošklivý období plný bolesti a slz, ale naštěstí jsem záhy otěhotněla znovu a to už bylo úspěšné těhotenství. Dodrželi jsme tenkrát šestinedělí a hned po prvním „normálním“ cyklu jsme počali. A to jsme na to první čekali skoro dva roky, než se zadarilo. Druhého syna jsme začali plánovat v prosinci a v únoru jsem otěhotněla, takže neves hlavu, ono to půjde, uvidis :kytka:
Okolí umí být hnusné, tak je možná lepší, že to nikdo nevěděl :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.7.21 13:39

Hrozný jsou ty řeči doktorů a sester, jak tady čtu. Člověk od nich nepotřebuje psychologickou pomoc, ale kdyby aspoň neříkali takový bolestivý hovadiny! Přece nemůže dát tolik práce jen mlčet. Vidím uřvanou ženskou po potratu, tak se jí prostě zeptám, jestli chce něco na uklidnění, a jdu pryč. Neuvěřitelný.

Já to teda neměla tak hrozné, první mladý doktor měl super přístup, ten co tam byl druhý den tak mě překvapil svým tónem, když říkal: „vidíte, já to říkal, že ten HCG klesne, to potvrzuje konec těhotenství,“ jako kdyby měl radost.

Člověk se spraví až doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.21 13:46

Já se omlouvám, že jsem tady napsala tolik negativních věcí, ale neměla jsem možnost se někomu svěřit. S manželem jsem to neprobírala. A kamarádka týden po mé revizi porodila, takže o nějakém extra svěřování samozřejmě nemůže být řeč.
Pro zakladatelku. Trochu mi pomohlo se vnitřně rozloučit. Každý den jsem zapálila velikou svíčku, a když celá dohořela, tak mi bylo o něco lépe.

• Citovat
  • Nahlásit
1661
27.7.21 16:17

Potratila jsem třikrát. Rituál rozloučení, jak zde psal někdo přede mnou, může být velmi očistný pro duši. A víceméně každý si vymyslí něco svého. Problematika potratů je složitá, pro okolí to nebylo žádné dítě, pochopení se člověku dostane zřídka. Ale i tohle patří od nepaměti k ženství, bude dobře, uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat