Plenky&pračka - hygiena?

748
25.9.20 23:11

Plenky&pračka - hygiena ?

Čekáme první miminko a protože je pro nás ekologie důležitá, nechceme používat jednorázovky.
Takže se asi pokusíme o bezplenkovku, ale nečekám velké úspěchy a smiřuji se s látkovými plenkami.

Ovšem sdílíme dům i pračku s nájemníky a nejsem si jistá, nakolik je vůči nim slušné prát ve společné pračce pokakané plínky. Bohužel na druhou pračku není moc místo.
Samozřejmě plánuju třeba 1× měsíčně pračku vyčistit na 90 stupňů se spec. přípravkem, aby tam nebylo vysloveně bahýnko, ale stejně…

Třeba zvířecí věci jsem kdysi musela prát v jiné pračce protože jinak byly v další várce prádla chlupy. Naředěné zbytky z plínek co někde ulpěly na bubnu vidět nejsou, ale asi tam taky budou, ne?

Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1915
25.9.20 23:13

Kákoš jsem plkla do záchodu, plínu přeprala v ruce a pak až dala do pračky. Nebo jsou separačky, které se s obsahem vyhodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
818
25.9.20 23:47

Plenky před vložením do pračky vymácht ve studené vodě, případně skvrny v ruce přeprat. Dělala jsem do i do,,své" pračky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16627
26.9.20 00:00

Ono je stejně nejlepší po velké hned obsah vyhodit do záchodu a plinku propláchnout. Navíc jsem skvrny namydlila jádrovým mýdlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5181
26.9.20 05:23

@Callista tak hlavne snad nejses takovy hovado, aby jsi opravdu davala prat hovinka. Na ty je separacka a nebo premachnuti v ruce predtim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
26.9.20 06:38
@Callista píše: Čekáme první miminko a protože je pro nás ekologie důležitá, nechceme používat jednorázovky.
Takže se asi pokusíme o bezplenkovku, ale nečekám velké úspěchy a smiřuji se s látkovými plenkami.

Ovšem sdílíme dům i pračku s nájemníky a nejsem si jistá, nakolik je vůči nim slušné prát ve společné pračce pokakané plínky. Bohužel na druhou pračku není moc místo.
Samozřejmě plánuju třeba 1× měsíčně pračku vyčistit na 90 stupňů se spec. přípravkem, aby tam nebylo vysloveně bahýnko, ale stejně…

Třeba zvířecí věci jsem kdysi musela prát v jiné pračce protože jinak byly v další várce prádla chlupy. Naředěné zbytky z plínek co někde ulpěly na bubnu vidět nejsou, ale asi tam taky budou, ne?

Díky

To jsi dobytek? Ze davas prat i obsah plen? obsah do zachoda a premachnout v ruce. To jeste existuji spolecne pracky pro panelak? No nemohla bych a prvni co by bylo hledat si jine bydleni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8884
26.9.20 06:44

Do latkovek se dává separacka. Dávala jsem i dvě na větší plochu a s tím se to hovínko vyhodí do koše a plena se premacha ve vaně, kýblu a pere se větší množství plen za jeden dva dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
26.9.20 07:28

Holky a jak to děláte, když miminko ještě nedělá šišky? Ptala jsem se na to kamarádky a ta říkala, že to normálně strčí do pračky, co nejde vysypat, a že se to vypere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5167
26.9.20 07:40

Tak já teda nevím, ale já jela i klasické čtverce, které jsem vždy, když se zadařilo do plen, poctivě oklepla do záchodu, co nešlo jsem pod tekoucí vodou jemným kartáčkem a s vyšrubovaným kliklakem okartáčovala do umyvadla. Pak jsem měla kbelík, ve kterém jsem ty pleny lehce namydlené a mokré skladovala, než se na noc hodily do pračky.
Ale hlavní je to, že pokud poctivě pojedete bezplenkovku, tak toto se stane tak jednou za měsíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1915
26.9.20 07:45

@Kolicek95 vyperu nejdřív v umyvadle :nevim: jo, jasný že vypere. Akorát se to po dobu předpírky pěkně topí v těch h. vnech. Bez předpírky se to v nich topí celý cyklus, co je tam jedna voda. Kamarádka je prase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8884
26.9.20 07:47

Asi tak, pere se to v hovinkove vodě. Separacka vezme tu hmotu, vyhodím a pak preperu v ruce, řepa vymacham a vyzdimu. Dávala jsem to do kýble uzavíratelného a pak vyprala min na 60

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8884
26.9.20 07:49

Jinak jestli máš sdílenou pračku a jsi třeba i bez sušičky, tak to je pakárna. Když jsem latkovala, tak jsem měla k dispozici dvě pračky a prádelnu a stejně bych byla radši za sušičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18422
26.9.20 07:54

Hlavně bych neprala věci pro miminko ve společné pračce :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16627
26.9.20 08:22
@terien píše:
Hlavně bych neprala věci pro miminko ve společné pračce :poblion:

No, pokud tam bydlí taková prasátka, jako kamarádka zakladatelky, pak určitě. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
26.9.20 08:36

Fuj, kupte si vlastní pračku. To je panelák z roku raz dva ne? :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu