Plíseň na barevně vymalované zdi

472
18.11.09 11:13

Plíseň na barevně vymalované zdi

Máme zeď vymalovanou na žluto a na ní se v rohách dělá plíseň. Když ji vystříkám Savem ta žlutá barva zůstane nebo mi zůstane po Savu bílý flek na zdi?
A jak dlouho po tom Savu bude ta zeď cítit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15326
18.11.09 11:40

Savo ti barvu nezničí, neboj. Ani když kápne trošku na koberec, je to v pohodě.
Ale můžeš zkusit někde na kousku zdi, který není tak vidět.
Musíš intenzivně větrat, chlor za chvilku vyprchá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
18.11.09 11:48

Na pigmenty v barvě na zdi Savo nebude mít vliv. Na plíseň bude fungovat hned, vyvětrá se během pár desítek minut. Doporučuju ale taky zeď dobře vysušit např. teplovzdušným ventilátorem, plíseň se tvoří na místech se zvýšenou vlhkostí kde se moc nehýbe vzduch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kathula
18.11.09 11:56

Se savem by to melo byt v pohode, neco silnejsiho (co se koupi treba v bauhausu) ti fleky udela (a ani to nepomuze tak dobre jak savo), jen se to se savem po nejake dobe objevi znova. Nam se to nekde v pokojich dela v rohach dole, ne teda moc a hlavne v zime (tam kde je to trochu mokre).
Jinak je nejlepsi ten pokoj zavrit a poradne vyvetrat a do 2 hod to nejde citit (zalezi na tom, jak moc nebo malo ho musis vystrikat).

• Nahlásit
  • Citovat
9454
18.11.09 12:16

bacha…me to na zdi barvu nechalo v klidu…ale na koberci udelalo fleky!!!! dela se mi plisen za posteli v rohu…a tam to teda musim strikat kazdy tyden tim savem aby se to udrzelo ve stavu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kac
5049
18.11.09 14:12

My jsme nad plísní zvítězili ČASTÝM větráním. Každý den min. 10minut-já zapoměla zavřít tak půl hodky rano a k večeru chvíli opravdu těch 10minut.
Savo jsme použili před odjezdem na prodloužený víkend, aby se to vyvětralo. Jinak jsem to pořád citila.
Teď máme byt, ve kterém nikdy nebyla plíseň-manžel tam vyrůstal. Tak už neřešíme! :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kavvka
31.1.10 12:15

savo plíseň nezničí pouze odbarví :-)))

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie