Reklama

Po autoškole sama v autě - jaké byly vaše začátky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.18 19:03
po autoškole sama

Zdravím,
tak jsem zvládla autoškolu, koupila auto a vše bylo ok. Jen jsem se vydala dneska na okružní cestu po městě (místa, která znám) a byla to katastrofa. Na světelné křižovatce mi náhle nešla zařadit jednička a hodně to tam se mnou cukalo. Netuším co bylo špatně, zřejmě něco nohama blbě mačkám, ale zděsila jsem se a mám teď velký strach. Jinak mi to i chcípá dost.
Jaké byly vaše začátky? Já jsem vyklepaná..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 26.07.18 19:09

Nejezdím :mrgreen: mám řidičák něco přes rok. Řídila sem 2× pak mi to bylo zakázáno přítelem, že semnou nepojede nechce se zabít :nevim: :mrgreen:

Uživatel je onlineIvulita
Kecalka 259 příspěvků 26.07.18 19:11

Začátky jsou vždy těžké, hlavně pokud jezdíš horším autem, než jaké jsi měla v autoškole. Chce to jen cvik - nejprve jednoduché trasy v místech, kde není moc silný provoz a pak pomalu přidávat ;)

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 26.07.18 19:12
@Anonymní píše:
Zdravím,
tak jsem zvládla autoškolu, koupila auto a vše bylo ok. Jen jsem se vydala dneska na okružní cestu po městě (místa, která znám) a byla to katastrofa. Na světelné křižovatce mi náhle nešla zařadit jednička a hodně to tam se mnou cukalo. Netuším co bylo špatně, zřejmě něco nohama blbě mačkám, ale zděsila jsem se a mám teď velký strach. Jinak mi to i chcípá dost.

Jak stare a v jakem stavu mas auto?

Jinak vzdycky zachovej klid. Kdyz ti to na krizovatce zdechne, v klidu znovu nastartuj. Stresem nic nevyresis. Timhle jsme prosli vsichni. A kdo tvrdi ze ne, ten lze :mrgreen:

Helileli
Závislačka 2765 příspěvků 26.07.18 19:13

Asi máš špatně serizenou sedačku, sedíš moc daleko od spojky a tu neseslapavas až k zemi, proto ti nejde zařadit.
V klidu si sedni do auta, aniž bys někam jezdila, sesteluj si sedačku, zrcátka, podívej se, jestli na tebe něco nesvítí na palubovce. A při rozjezdu se ujistí, že nemáš zataženou ručku.
Musíš jezdit, jezdit, s rozvahou, nebýt zbrkla, nebát se sešlápnout plyn, až to trochu zařve, lepší než když ti to chcípne uprostřed křižovatky.
Kapaliny máš zkontrolované? Olej, chladící, brzdovou? Musíš svoje auto znát, aby se ti v něm dobře jezdilo ;)

iziwolvie
Kecalka 378 příspěvků 26.07.18 19:18

Začátky, no prostě hrůza. :lol: Cestu, co teď zvládám za 5min, jsem jezdila 20 minut. Po cestě jsou asi tři křižovatky, tak mi to občas i chcíplo, běžně jsem jezdila 30 km/hod. :mrgreen: A když asi měsíc potom, co jsem jezdila sama napadlo tolik sněhu, že nebylo vidět, kde je silnice, tak mě málem trefil šlak a domů jsem jela snad hodinu. :D

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19345 příspěvků 26.07.18 19:20

Klid. Já po autoškole jela párkrát,pak jsme změnili auto a už jsem nejezdila. A po roce a půl jsem musela jezdit během 3 týdnů,jinak bych nedostala děti do škol a sebe do práce. Zpočátku jsem měla nervy,ale teď už je to celkem v pohodě. Občas mi to též chcípne,ale rychle si s tím poradím a nic si z toho nedělám. Vydrž a nestresuj se. Slapej pořádně spojku,bacha na ruční brzdu a při rozjezdu přidej plyn.

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 26.07.18 19:21

Ja si kdysi davno dala na auto nalepku zacatecnik. Sice to je pry trapny ( rikal manzel), ale ja takovouto informaci u ostatnich ocenuju, klidim se od nich radsi pryc :P a ocekavam zmatky a kiksy.

medunka23
Kelišová 6757 příspěvků 26.07.18 19:29

Hlavně v klidu a s rozvahou, já zezacatku vozila hodně mamku, sice řidičák má, ale od autoškoly neřídí, bylo mi líp, když vedle mě někdo seděl než když jsem jela sama.
Takže jak tu radí, pořádně zkontrolovat auto, sestelovat sedačku a zrcátka a pokud ti pomůže pritomnost jiné osoby,jezdit s někým.
To je právě velký omyl, na který člověk přijde až časem, že to, že udělal řidičák z něj nedělá řidiče, chce to jezdit, jezdit a zase jezdit, nic jinýho nepomůže.

Uživatel je onlineandelka83
Neúnavná pisatelka 19345 příspěvků 26.07.18 19:29

Já mám na autě Z od začátku a ještě Dítě v autě. A jsem blondýna a mám auto kterému říkám Lentilka. Takže na mě si dávají pozor zepředu i zezadu. I když nějaký blbec se najde vždycky. Ale někteří jsou chápavi,nedělají vlny,nestresuji mě, mají odstup..

feijao amado
Povídálka 23 příspěvků 3 inzeráty 26.07.18 19:43

Hlavně to nevzdávej :palec: , já jsem také udělala autoškolu, naši hned koupili nové auto a já se s ním bála, takže několik let jsem vůbec neřídila. Až pak v práci na služebkách…ale byly to nervy, znovu se to všechno „naučit“. Trénovala jsem po nocích :oops: Projezdila jsem si svoje každodenní trasy a ve dne to pak šlo mnohem lépe. Ale také jsem ze začátku jezdila hodně pomalu, kolikrát mi to chcíplo, hrůza a děs

Uživatel je onlineMarie432875
Ukecaná baba ;) 1877 příspěvků 26.07.18 19:44
@Anonymní píše:
Zdravím,

Když ti to hodne chcipa, davas malo plynu. Ze zacatku pri startu klidne vic dupej na plyn, at mas jistotu. Bude to trochu rvát a cukat, ale nechcipne to. Pro auto to ideální neni, ale ty budes v klidu že jedes. Jinak ja se po autoskole rozjidzela s deckem za zadkem, nebyla jiná moznost…no pro me neskutecna psychická nálož, ale jezdím :mrgreen: a troufám si říct, ze technicky dobre a bezpečně.

Prof. Farnsworth
Závislačka 3872 příspěvků 26.07.18 19:47

Možná to chce víc plynu, každopádně to chce pomalu a pozvolna ubírat spojku. I když máš třeba hodně plynu, a pustíš rychle spojku, může to chcípnout. Mám zkušenost, že u některých fabií to zabírá až kolem poloviny (jak plyn, tak i spojka), takže pouštím spojku, do půlky se nic neděje, a pak to teprve začne zabírat. Pokud je člověk zvyklý na „běžné“ zabírání spojky, může mu to chcípnout.

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 26.07.18 20:02

Já jsem hned řídila dobře a jistě. Někdo na to má buňky, jiný ne. Nevěř tomu, že nevadí, když si pleteš nohy a chcípá ti to, že je to v pohodě. Není. Nebuď přehnaně sebevědomá. Zmrzačit se v autě je tak snadný. A třeba zabít někoho na přechodu, až si spleteš brzdu s plynem… Trénuj na okreskách. Teprve až si nebudeš plést pedály, pusť se do provozu. Tvrzení, že ti nějak dostaneš do ruky, jezdi jak je libo, mě nadzvedává že židle.

dedrichov
Závislačka 2713 příspěvků 26.07.18 20:10

Neměla jsi třeba zapnutou klimatizaci? To reaguje auto taky jinak

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama