Reklama

Po potratu do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 21:52
Po potratu do práce

Ahoj holky chtěla bych poradit předem chci napsat že doufám že se nestrhne krytika na to co napíšu
Takže můj příběh u únoru jsem otěhotněla doktor mě chtěl dát na rizikové ale nedal prý mě dá až ve 3 měsíci nechápala jsem to no ale bohužel mám práci namáhavou jak psychicky tak fyzicky dělám ve vesnickém krámu kde musím tahat bedny běhat ke kase když přijde zelenina tak ji odtahová 30kg tahání kazdou chvíli dokrot mi to samozřejmě zakázal a dal potvrzeno že jen 5 kg to ovšem šéfa nezajímalo ale bohužel jsem tam už 2 roky neodesla jsem kvůli tomu že je to min od bydlení na 2 směny a nemám řidičák takže proto jsme tam byla ale šéf je na mne hnusnej křičí na mne a psychicky mne depta když sem otěhotněla tak jsem jim to hned řekla protože sem chtěla aby si našli za mne náhradu on to nechápal a nechtěl abych byla těhotná tak mě ukoloval abych tahali celej den bedny jenže já měla takové bolesti že sem nemohla a on na mne křičel až jednou mi jeho manželka řekla ať jdu že neschopné zaměstnance nechce a že dokud neuvidí tehu kartu tak budu tahat bedny a nezajímá je to přišla jsme domů a manžel řekl že tam druhý den nepůjdu druhý den jsem šla k doktorce obvodní kde sem ji to vše řekla a ona mi napsala neschopenku a dala na rizikové a já byla tak ve stresu že sem nemohla dýchat z něho po 14dnexh co sem byla doma se mi udělalo dobře opravdu moc jenže den na to sem začala krvácet a začal u mne potrat druhý den sem musela zas do nemocnice kde mi řekli že se vše vyloučilo šla jsem k obvodní doktore a vše ji řekla zatím sem doma ale nechci se vrátit zpátky do práce dávám jim to za vinu že sem potratila z nervů ale nemůžu zas strávit práci na dobu neurčitou protože se hned tedkom chceme snažit znova o miminko nevím co máma dělat prosím poraďte mi a nezlobte se na mě že je to takovej slohak doufám že mě pochopíte a vcitite se do mne jak to teď mám a neodsoudite mne ze nechci pracovat nebo tak něco

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18927 příspěvků 22.04.18 21:55

Edituj to a dodělej tam čárky a tečky, to se nedá číst.

gabčulajda
Kelišová 7432 příspěvků 22.04.18 21:59

@pikola to nemyslíš vážně, viď, trochu empatie by neškodilo 8o

Russet
Extra třída :D 10251 příspěvků 22.04.18 22:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky chtěla bych poradit předem chci napsat že doufám že se nestrhne krytika na to co napíšu
Takže můj příběh u únoru jsem otěhotněla doktor mě chtěl dát na rizikové ale nedal prý mě dá až ve 3 měsíci nechápala jsem to no ale bohužel mám práci namáhavou jak psychicky tak fyzicky dělám ve vesnickém krámu kde musím tahat bedny běhat ke kase když přijde zelenina tak ji odtahová 30kg tahání kazdou chvíli dokrot mi to samozřejmě zakázal a dal potvrzeno že jen 5 kg to ovšem šéfa nezajímalo ale bohužel jsem tam už 2 roky neodesla jsem kvůli tomu že je to min od bydlení na 2 směny a nemám řidičák takže proto jsme tam byla ale šéf je na mne hnusnej křičí na mne a psychicky mne depta když sem otěhotněla tak jsem jim to hned řekla protože sem chtěla aby si našli za mne náhradu on to nechápal a nechtěl abych byla těhotná tak mě ukoloval abych tahali celej den bedny jenže já měla takové bolesti že sem nemohla a on na mne křičel až jednou mi jeho manželka řekla ať jdu že neschopné zaměstnance nechce a že dokud neuvidí tehu kartu tak budu tahat bedny a nezajímá je to přišla jsme domů a manžel řekl že tam druhý den nepůjdu druhý den jsem šla k doktorce obvodní kde sem ji to vše řekla a ona mi napsala neschopenku a dala na rizikové a já byla tak ve stresu že sem nemohla dýchat z něho po 14dnexh co sem byla doma se mi udělalo dobře opravdu moc jenže den na to sem začala krvácet a začal u mne potrat druhý den sem musela zas do nemocnice kde mi řekli že se vše vyloučilo šla jsem k obvodní doktore a vše ji řekla zatím sem doma ale nechci se vrátit zpátky do práce dávám jim to za vinu že sem potratila z nervů ale nemůžu zas strávit práci na dobu neurčitou protože se hned tedkom chceme snažit znova o miminko nevím co máma dělat prosím poraďte mi a nezlobte se na mě že je to takovej slohak doufám že mě pochopíte a vcitite se do mne jak to teď mám a neodsoudite mne ze nechci pracovat nebo tak něco

Stačilo donést potvrzení od gynekologa, aby tě převedl na jinou práci. Průkazku jsem dostala až po desátém týdnu a už před tím jsem si domluvila se zaměstnavatelem o nechození na noční :nevim:

Dojcanis
Závislačka 3640 příspěvků 22.04.18 22:01
@gabčulajda píše:
@pikola to nemyslíš vážně, viď, trochu empatie by neškodilo 8o
:palec: :kytka:

gabčulajda
Kelišová 7432 příspěvků 22.04.18 22:07
@Anonymní píše:
Takže můj příběh u únoru jsem otěhotněla doktor mě chtěl dát na rizikové ale nedal prý mě dá až ve 3 měsíci nechápala jsem to no ale bohužel mám práci namáhavou jak psychicky tak fyzicky dělám ve vesnickém krámu kde musím tahat bedny běhat ke kase když přijde zelenina tak ji odtahová 30kg tahání kazdou chvíli dokrot mi to samozřejmě zakázal a dal potvrzeno že jen 5 kg to ovšem šéfa nezajímalo ale bohužel jsem tam už 2 roky neodesla jsem kvůli tomu že je to min od bydlení na 2 směny a nemám řidičák takže proto jsme tam byla ale šéf je na mne hnusnej křičí na mne a psychicky mne depta když sem otěhotněla tak jsem jim to hned řekla protože sem chtěla aby si našli za mne náhradu on to nechápal a nechtěl abych byla těhotná tak mě ukoloval abych tahali celej den bedny jenže já měla takové bolesti že sem nemohla a on na mne křičel až jednou mi jeho manželka řekla ať jdu že neschopné zaměstnance nechce a že dokud neuvidí tehu kartu tak budu tahat bedny a nezajímá je to přišla jsme domů a manžel řekl že tam druhý den nepůjdu druhý den jsem šla k doktorce obvodní kde sem ji to vše řekla a ona mi napsala neschopenku a dala na rizikové a já byla tak ve stresu že sem nemohla dýchat z něho po 14dnexh co sem byla doma se mi udělalo dobře opravdu moc jenže den na to sem začala krvácet a začal u mne potrat druhý den sem musela zas do nemocnice kde mi řekli že se vše vyloučilo šla jsem k obvodní doktore a vše ji řekla zatím sem doma ale nechci se vrátit zpátky do práce dávám jim to za vinu že sem potratila z nervů ale nemůžu zas strávit práci na dobu neurčitou protože se hned tedkom chceme snažit znova o miminko nevím co máma dělat prosím poraďte mi a nezlobte se na mě že je to takovej slohak doufám že mě pochopíte a vcitite se do mne jak to teď mám a neodsoudite mne ze nechci pracovat nebo tak něco

Být tebou tak do té práce už nejdu, i kdyby se ti v tomto příšerném prostředí podařilo znovu otěhotnět, tak nejspíš zase potratíš :(. Nešlo by to nějak zařídit, že by jsi měla neschopenku déle? Pokud to nejde a nemáte dostatek peněz, tak to snažení o miminko raději odlož a najdi si novou práci, já bych to v téhle práci fakt nedala, je to hnus, jak se k tobě takhle mohli chovat :pocitac: :pocitac: :pocitac:.Držím pěsti, ať najdete co nejlepší řešení :srdce: :srdce: :srdce: :hug:

lachtanice86
Kelišová 5706 příspěvků 22.04.18 22:10
@Anonymní píše:
  1. těžko se to čte, chtělo by to dodělat diakritiku
  2. tak dej výpověď, běž na úp, hledej práci a snažte se, když výpověď dát nechceš, budeš se muset vrátit, po fyzické stránce už ti nic není, pro dpn tedy není důvod

Jiné možnosti nevidím. A být na dpn a zkoušet to, když nevíš kdy se to povede znovu? Z vlastní zkušenosti radim tu výpověď. Stejně jim to nikdy neodpustis.

gabčulajda
Kelišová 7432 příspěvků 22.04.18 22:16

@lachtanice86 holky prosím, neřešte češtinu, já také dělám chyby, ale o to tady přece nejde, někdo vás žádá o radu a pochopení a vy…,myslím, že si to ta paní nezaslouží, po tom všem, čím si prošla :(

Příspěvek upraven 22.04.18 v 22:21

natyber
Kelišová 5914 příspěvků 22.04.18 22:16
@Anonymní píše:

Kdyby na mě šéf ječel a nevyhověl mi v těhotenství, odešla bych hned. Je možné, že se to stalo tím stresem a námahou. Práci si buď najdi jinou, nebo se s tím budeš muset smířit a vrátit se sem. Je to asi těžký, ale nic jiného ti nezbývá. Přeji ti, aby ses rozhodla dobře a příště si to lépe pořešila v práci :kytka:

Ovšem toto je mazec :roll: :roll:

@pikola píše:
Edituj to a dodělej tam čárky a tečky, to se nedá číst.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 22:25

@gabčulajda děkuji :)
@Russet ano ano to sem donesla ale šéf mi řekl že jinou práci dělat nebudu a popravdě tam ani jiná práce není a řekl mi že lžu že těhotná nejsem i když sem to potvrzení měla tak mi nevěřili vím je to divný je jim 65 oboum jak šéfovi tak šéfovi a ostatním ženským je taky přes 50 mě je 23 proto že sem mladá si myslím že si na mě takhle dovolání prostě dělali mi naschvál jediné řešení byla obvodáčka :) @gabčulajda nene už se tam nevrátím poprvé před půl rokem sem potratila ale kdybych nešla na prohlídku tak bych o tom že sem těhotná ani neděla v tu dobu sem si říkala to bylo ani špatně uchycení nebo něco špatně teď si myslím že to nevyšlo že sem ten stres měla a proto se to neudrželo a tedkom už vím že za to můžou oni v tom stresu sem hodně byla až sem kolikrát odešla z práce v breku a to už sem byla teď těhotná… Nevím jak to udělat abych byla na neschopence déle i manžel chce abych zůstala doma a dala se dokupy pořád to vše ve mně je a ten potrat ten mi moje zdravý ještě zhoršil kolikrát se probudím večer a nemůžu dýchat jak kdyby mne nikdo škrtil :,( ano je to tam strašný tu práci bych nikomu nepřála ani ne tak prací ale takovýhle šéfy :,( :,( peněz máme dost na měsíc ale jak to udělat abych zůstala na neschopence :,( moc ti děkuji za velkou podporu doufám že se nějaká dobrá šance jak tohle vyřešit najde :srdce: :hug:

zudina
Ukecaná baba ;) 2066 příspěvků 22.04.18 22:29
@gabčulajda píše:
@pikola to nemyslíš vážně, viď, trochu empatie by neškodilo 8o

Ale to se fakt neda cist 8o

Russet
Extra třída :D 10251 příspěvků 22.04.18 22:30
@Anonymní píše:
@Russet ano ano to sem donesla ale šéf mi řekl že jinou práci dělat nebudu a popravdě tam ani jiná práce není a řekl mi že lžu že těhotná nejsem i když sem to potvrzení měla tak mi nevěřili vím je to divný je jim 65 oboum jak šéfovi tak šéfovi a ostatním ženským je taky přes 50 mě je 23 proto že sem mladá si myslím že si na mě takhle dovolání prostě dělali mi naschvál jediné řešení byla obvodáčka :) @gabčulajda nene už se tam nevrátím poprvé před půl rokem sem potratila ale kdybych nešla na prohlídku tak bych o tom že sem těhotná ani neděla v tu dobu sem si říkala to bylo ani špatně uchycení nebo něco špatně teď si myslím že to nevyšlo že sem ten stres měla a proto se to neudrželo a tedkom už vím že za to můžou oni v tom stresu sem hodně byla až sem kolikrát odešla z práce v breku a to už sem byla teď těhotná… Nevím jak to udělat abych byla na neschopence déle i manžel chce abych zůstala doma a dala se dokupy pořád to vše ve mně je a ten potrat ten mi moje zdravý ještě zhoršil kolikrát se probudím večer a nemůžu dýchat jak kdyby mne nikdo škrtil :,( ano je to tam strašný tu práci bych nikomu nepřála ani ne tak prací ale takovýhle šéfy :,( :,( peněz máme dost na měsíc ale jak to udělat abych zůstala na neschopence :,( moc ti děkuji za velkou podporu doufám že se nějaká dobrá šance jak tohle vyřešit najde :srdce: :hug:

Ale v tom případě je to překážka na straně zaměstnavatele. Tebe nemusí zajímat, že pro tebe není jiná práce. Ukončila bych neschopenku, už není důvod být doma, pokud jsi v cajku. Hledala bych si práci jinde. Ne u malého živnostníka, který s tebou bude vorat dle potřeby.

Russet
Extra třída :D 10251 příspěvků 22.04.18 22:36
@zudina píše:
Ale to se fakt neda cist 8o

Není to zrovna pěkné na pohled, ale copak tady denně nevidíš podobné věty na dvacet řádků? Takový místní folklor. „Píšu z mobilu, tak laskavě omluvte chyby“ už ani jako douška nebývá… ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.18 22:40

@lachtanice86 za to se omlouvám :(
Ano já vím nemusí to vyjít plno holek čeka 2 měsíce a nebo taky rok já sem si tak řekla že když to nevide do 2 měsíců že bych dala výpověď a šla jinam jenže co když půjdu jinam otěhotnim zrovna a budu ve skušebni době a vyhodí mě co pak protože doktor mi řekl že po 3 dá se říct po 2 by mne dal hned na rizikové a kdo by mi platili neschopenku a pak. materskou stim si právě nevím rady.. Každopádně děkuji za odpověď a za radu
@gabčulajda děkuji za podporu moc si toho vážím potřebuji poradit potoze nikoho kromě manžela nemám tak děkuji za podporu :) @natyber ano taky si to myslím že to tím bylo je mi to moc líto.. Nene tam bych se už nechtěla vrátit.. :( Ano děkuji za radu :hug:

gabčulajda
Kelišová 7432 příspěvků 22.04.18 22:41
@Anonymní píše:
@Russet ano ano to sem donesla ale šéf mi řekl že jinou práci dělat nebudu a popravdě tam ani jiná práce není a řekl mi že lžu že těhotná nejsem i když sem to potvrzení měla tak mi nevěřili vím je to divný je jim 65 oboum jak šéfovi tak šéfovi a ostatním ženským je taky přes 50 mě je 23 proto že sem mladá si myslím že si na mě takhle dovolání prostě dělali mi naschvál jediné řešení byla obvodáčka :) @gabčulajda nene už se tam nevrátím poprvé před půl rokem sem potratila ale kdybych nešla na prohlídku tak bych o tom že sem těhotná ani neděla v tu dobu sem si říkala to bylo ani špatně uchycení nebo něco špatně teď si myslím že to nevyšlo že sem ten stres měla a proto se to neudrželo a tedkom už vím že za to můžou oni v tom stresu sem hodně byla až sem kolikrát odešla z práce v breku a to už sem byla teď těhotná… Nevím jak to udělat abych byla na neschopence déle i manžel chce abych zůstala doma a dala se dokupy pořád to vše ve mně je a ten potrat ten mi moje zdravý ještě zhoršil kolikrát se probudím večer a nemůžu dýchat jak kdyby mne nikdo škrtil :,( ano je to tam strašný tu práci bych nikomu nepřála ani ne tak prací ale takovýhle šéfy :,( :,( peněz máme dost na měsíc ale jak to udělat abych zůstala na neschopence :,( moc ti děkuji za velkou podporu doufám že se nějaká dobrá šance jak tohle vyřešit najde :srdce: :hug:
:palec: :palec: :palec: :hug: :mavam:,s manželem to zvládnete :)
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama