Pocit osamění po 7 měsících s partnerem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.12.19 08:22

Pocit osamění, partner

Všechny zdravím. Mám partnera 7 měsíců. Rozumíme si, miluje meho ročního synka, je to pracovitý, milý chlap, má 27 let. Ale je jakoby „uzavřený“. Přijde mi, že si mě nechce tolik připustit k tělu. Nedávno mi řekl, že není zatím připravený být tátou pro mého malého, ale že to časem přijde. 5 let neměl pořádný vztah a žil řekněme ve svém světě. Furt si nechce z celé části připustit ten fakt, že mu bude za chvíli 30 a že bude zakládat rodinu.. Počítá s tím, ale má z toho strach. Vídáme se, cca 3-4 krát týdně, jedeme na výlet, všechno.. ALE mě tam hrozně moc něco z jeho strany chybí. Když má možnost přijet(má to 20 minut) tak nepřijede(ale chápu to, mluví semnou narovinu, řekl, že si potřebuje prostě trochu odpočinout) nebo nejsem pro neho ještě tak důležitá. On pro mě tedy je, mám ho moc ráda, i má rodina, jeho rodina má ráda mě. Přespáváme u něj, u mě, mám u něho věci, on má u mě věci.. (i kasrtáček na zuby :D ) Ale na stěhování se ani z daleka ještě necíti.. Je to skvělý chlap, jen mi přijde, že má v sobě takový blok. On si sám sobě furt potřebuje něco dokazovat, není se sebou spokojený.. Řekl mi, že se semnou cítí občas být sám sebou apod.. Plánuje do budoucna a spoustu takových věcí, ale furt pro neho nejsme ti „duleziti“ ozve se třeba 2krat za den když něco dělá nebo tak.. Ja mam hrozný pocit osamělosti, cítím se sama, nejraději bych s ním byla furt, mám ho opravdu moc ráda.. Jde mi hlavně o to JAK MU POMOCT? CO DELAT, CO RIKAT.. ABY SE Z TOHO BLOKU DOSTAL.. Je to hroznej cíťa, myslí pocitama.. Popř. jak se z toho mám dostat já? Zkoušela jsem různé aktivity, ale furt ho mám v hlavě a čekám až napíše. Nebo mám být více odtazitejsi? Přála bych si v něm něco probudit, vím, že to tam má.. čím déle jsme spolu tím je to lepší a ten vztah se prohlubuje, ale pak jsou takovehle chvile.. Omlouvam se za sloh a predem dekuji za slusne odpovedi. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10873
29.12.19 08:30

Byl pět let sám, určitě si zvykl na svůj režim a někomu se po takové době přizpůsobovat je těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.12.19 08:35

5 rokov bol sam, svoje pohodlie, svoj system. 7 mesiacov je dost kratka chvila nato aby ti hned venoval 24/7. Nemozes si nikoho priviazat k nohe len preto, ze ty sa citis sama a hladas otca svojmu decku. Je to mlady chalan a preco by sa mal pri svojom pohodli starat o dalsie decko co neni ani jeho. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8453
29.12.19 09:02

Četla jsem a říkala si, že je to mladý kluk a v tomhle věku (mí vrstevníci) ještě málokterý chlap chce rodinu, opravdu se vázat a věnovat se jen přítelkyni. U těch chlapů je to posunuté. No ale zarazilo mě, že ti volá tak 2× denně. Nějak nechápu, proč by to mělo být málo? Jaká frekvence by měla být, aby ses cítila spokojeně? Možná by sis měla uvědomit, že ty jsi asi doma s dítětem, máš čas pořád na něj myslet a v hlavě rozebírat váš vztah. On asi chodí do práce, tak má hlavu zaměstnanou něčím jiným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6724
29.12.19 09:03
@Anonymní píše:
Všechny zdravím. Mám partnera 7 měsíců. Rozumíme si, miluje meho ročního synka, je to pracovitý, milý chlap, má 27 let. Ale je jakoby „uzavřený“. Přijde mi, že si mě nechce tolik připustit k tělu. Nedávno mi řekl, že není zatím připravený být tátou pro mého malého, ale že to časem přijde. 5 let neměl pořádný vztah a žil řekněme ve svém světě. Furt si nechce z celé části připustit ten fakt, že mu bude za chvíli 30 a že bude zakládat rodinu.. Počítá s tím, ale má z toho strach. Vídáme se, cca 3-4 krát týdně, jedeme na výlet, všechno.. ALE mě tam hrozně moc něco z jeho strany chybí. Když má možnost přijet(má to 20 minut) tak nepřijede(ale chápu to, mluví semnou narovinu, řekl, že si potřebuje prostě trochu odpočinout) nebo nejsem pro neho ještě tak důležitá. On pro mě tedy je, mám ho moc ráda, i má rodina, jeho rodina má ráda mě. Přespáváme u něj, u mě, mám u něho věci, on má u mě věci.. (i kasrtáček na zuby :D ) Ale na stěhování se ani z daleka ještě necíti.. Je to skvělý chlap, jen mi přijde, že má v sobě takový blok. On si sám sobě furt potřebuje něco dokazovat, není se sebou spokojený.. Řekl mi, že se semnou cítí občas být sám sebou apod.. Plánuje do budoucna a spoustu takových věcí, ale furt pro neho nejsme ti „duleziti“ ozve se třeba 2krat za den když něco dělá nebo tak.. Ja mam hrozný pocit osamělosti, cítím se sama, nejraději bych s ním byla furt, mám ho opravdu moc ráda.. Jde mi hlavně o to JAK MU POMOCT? CO DELAT, CO RIKAT.. ABY SE Z TOHO BLOKU DOSTAL.. Je to hroznej cíťa, myslí pocitama.. Popř. jak se z toho mám dostat já? Zkoušela jsem různé aktivity, ale furt ho mám v hlavě a čekám až napíše. Nebo mám být více odtazitejsi? Přála bych si v něm něco probudit, vím, že to tam má.. čím déle jsme spolu tím je to lepší a ten vztah se prohlubuje, ale pak jsou takovehle chvile.. Omlouvam se za sloh a predem dekuji za slusne odpovedi. ;)

To je, ale tvuj problem, moc se na nej vesis..mej sve aktivity a necekej jen na fon, cim vice se budes na nej lepit tim vice bude zdrhat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43288
29.12.19 10:41
@Anonymní píše:
Všechny zdravím. Mám partnera 7 měsíců. Rozumíme si, miluje meho ročního synka, je to pracovitý, milý chlap, má 27 let. Ale je jakoby „uzavřený“. Přijde mi, že si mě nechce tolik připustit k tělu. Nedávno mi řekl, že není zatím připravený být tátou pro mého malého, ale že to časem přijde. 5 let neměl pořádný vztah a žil řekněme ve svém světě. Furt si nechce z celé části připustit ten fakt, že mu bude za chvíli 30 a že bude zakládat rodinu.. Počítá s tím, ale má z toho strach. Vídáme se, cca 3-4 krát týdně, jedeme na výlet, všechno.. ALE mě tam hrozně moc něco z jeho strany chybí. Když má možnost přijet(má to 20 minut) tak nepřijede(ale chápu to, mluví semnou narovinu, řekl, že si potřebuje prostě trochu odpočinout) nebo nejsem pro neho ještě tak důležitá. On pro mě tedy je, mám ho moc ráda, i má rodina, jeho rodina má ráda mě. Přespáváme u něj, u mě, mám u něho věci, on má u mě věci.. (i kasrtáček na zuby :D ) Ale na stěhování se ani z daleka ještě necíti.. Je to skvělý chlap, jen mi přijde, že má v sobě takový blok. On si sám sobě furt potřebuje něco dokazovat, není se sebou spokojený.. Řekl mi, že se semnou cítí občas být sám sebou apod.. Plánuje do budoucna a spoustu takových věcí, ale furt pro neho nejsme ti „duleziti“ ozve se třeba 2krat za den když něco dělá nebo tak.. Ja mam hrozný pocit osamělosti, cítím se sama, nejraději bych s ním byla furt, mám ho opravdu moc ráda.. Jde mi hlavně o to JAK MU POMOCT? CO DELAT, CO RIKAT.. ABY SE Z TOHO BLOKU DOSTAL.. Je to hroznej cíťa, myslí pocitama.. Popř. jak se z toho mám dostat já? Zkoušela jsem různé aktivity, ale furt ho mám v hlavě a čekám až napíše. Nebo mám být více odtazitejsi? Přála bych si v něm něco probudit, vím, že to tam má.. čím déle jsme spolu tím je to lepší a ten vztah se prohlubuje, ale pak jsou takovehle chvile.. Omlouvam se za sloh a predem dekuji za slusne odpovedi. ;)

Na to, že si začal se ženou, co měla pětiměsíční mimino, by neměl být až tak bojavý. Nebo nečekal, co se z toho vyvine. Byl zvyklý starat se sám o sebe. Já bych se s ním teda aspoň rok nebo i víc nesestěhovávala. Vzhledem k tomu, že ani ty nemáš za sebou opravdový vztah. Byla bych ráda za to, co je. Netlačila bych ho do role otce. To nikomu nevynutíš. Může se stát, že svou roli neustojí a bude hledat jinde. Pro tebe by možná byl lepší partner s dětmi vlastními. Byli byste na stejné vlně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 11:49

Zrovna včera jsem to řešila se svým přítelem. Oba máme skoro 50,on je deset let vdovec, dvě odrostle děti, já jedno, už z domu. On je nesmírně hodný, pracovitý, umí asi úplně všechno, ale… totéž, co popisuješ. Blok, odstup něco, co cítím a nedokážu dost dobře popsat. Včera jsem se ho zeptala, on mi řekl, že je po tom všem opatrný, že brzdí, nechce zažít zklamání… a na druhé straně mi řekl, že mám všechno, co vždy u ženy chtěl najít. U něho jsem se obávala, že svoji ženu prostě miloval tak, že sám sebe po její smrti přesvědčil, že jinou už tak nebude. Asi to chce čas. My ženské holt do toho jdeme naplno včetně citů, času atd. Věnuj se víc malému a partnerovi dej prostor, netlač ho.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
20834
29.12.19 13:49

Nic, netlač na něj, nesnaž se ho opravit, nevnucuj si něco. Buď ho přijmi takový jaký je a měj ho ráda a třeba najde odvahu se otevřít a nebo ho svým tlakem jen odeženeš.

Respektive podívej se na koncept nenásilné komunikace, aby si dokázala porozumět svým potřebám a tlumočit je tak, aby na okolí nevytvářeli tlak, ale spíš ochotu spolupracovat.

tady je ke stažení kniha
https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

a tady je o tom moc pěkný dokument

https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

Ale jinak pocit osamění je vcelku běžná věc i v páru, hned co přejdou prvotní iluze a hormony. Narcistní splynutí duší není realistický koncept.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
29.12.19 13:54

Dej mu čas a prostor- nech ho dýchat on potřebuje si vše srovnat v hlavě… byl dlouho sám a najednou má rodinu která na nej čeká… nedivím se ze se boji a má určitý blok… netlac na nej… když prijede dávej mu najevo ze jsi v jeho přítomnosti rada ale netlacila bych na pilu - on si to srovná sám jen to chce čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.12.19 14:19

No a nebo může být taková osobnost

pořád ještě mám přítele, ale asi to nebude trvat tak dlouho, který zpočátku alespoň jednou denně večer zavolal, po půl roce to začalo klesat, dneska je to tak, že se vidíme jednou za 14 dnů v pátek večer, podotýkám, že jsme spolu byli dvakrát na druhé straně světa a docela spolu i jank sportovali a cestovali, tento týden od něj přišla sms přeji ti krásné přípravy svátečního dne a pak už jen jsem po polévce, nic víc, další sms pravděpodobně až přští týden ve čtvrtek…

Taky si občas posteskl, že nemá děti, ale on je ani není schopen mít - není schopen soužití, moc mi připomíná toho tvého.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat