Počítání týdnů - v kolikátém TT jsem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.1.19 08:31

Počítání tt

Ahoj potřebovala bych poradit. Když jsem byla po prvé na pohotovosti, doktor mi řekl, že jsem v 6+5 TT, pak jsem šla ke s vemu dr. a tam to podle první verze vycházelo 8+5 TT ale můj gynekolog mi řekl, že jsem v 8tt.. teď jsem byla na genetu a podle prvniho výpočtu to vychází, že bych měla být 11+1 ale na genetu mi sestra řekla, že podle průkazu jsem v 10+5,můžete mi prosím vysvětlit jak se to počítá a podle čeho se teda mám orientovat? Děkuju????

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19011
24.1.19 08:35

Od prvního dne poslední menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
24.1.19 08:38

Jedno se počítá dle menstruace - gynekolog a na genetice se to počítá dle stáří plodu… Alespoň jestli si dobře pamatuji a nekecám :D Pro termín porodu je směrodatný ale výpočet na genetice, v porodnici je termín od gynekologa nezajímal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55560
24.1.19 08:47

Den „nula“ je první den poslední MS. Ale počítej s tím, že ty ultrazvuky se můžou plus minus týden lišit. Na prvotrimestrálním screeningu plod přeměří a stanoví celkem přesný termín - pokud se bude hodně lišit od vypočteného, můžou změnit, pak už ne. Jinak budeš mít data uvedena v těhotenské průkazce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27503
24.1.19 09:08

To neřeš v tom se nedá orientovat, mě na každé kontrole řeknou něco jiného, rikej termin podle MS ten se nemění, podle utz to může lítat o několik dnů, stačí když se někdo o milimetr sekne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2974
24.1.19 09:17

No já jsem nyní 31+1 dle gyndare, dle genetiky 33+1tt :lol: termín porodu 27.3. A 20.3. Tak si vyber :lol: :mrgreen: :lol: u dcery(7 let zpět) to bylo úplně stejný, pokaždé jinak nakonec se taky narodila úplně jinak týden po posledním termínu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
24.1.19 09:31

První dcera měla podle menstruace TP 5.10. a druhá TP 10.5.. Ani jedné to nevyšlo. Řídila sem se celý těhotenství podle data poslední menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.19 19:40

Holky moc děkuji za rady 😊

• Citovat
  • Nahlásit
63
30.6.19 15:13

Mohu se tu také zeptat mám v tom hokej

Ms jsem měla 24.5. A ovulaci až 11.6.
A u mudr jsem byla teď v pátek a do zprávy mi napsala 5+0
Jde mi spíš o to že už jsem jednou měla zaniklé tehu. A teď aby mi to nepočítala že jsem těhotná dyl než jsem :? :,(
Díky moc…
Ještě by mě zajímalo jestli je ok Když mě doktorka objednala na příští čtvrtek jestli to není zbytečně tam chodit tak často a že to je brzo… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24251
30.6.19 15:22

Týdny se vždy počítají od prvního dne poslední menzes. Ovulace s tím nemá co dělat. Zbytečný je tam chodit před osmým týdnem, ale pokud jsi měla zamlklé těhotenství, tak tě chce asi hlídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7696
30.6.19 15:23

@wjerik tak jit tam muzes kolikrat chces, zbytecne to treba je :nevim: ja byla az 7+5tt a krasne tlouklo srdicko. Kdyz nebude, pozve si te znova. Na zadne cisteni te hnat nemuze. Nenervuj se nech tomu volny prubeh ;) drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
30.6.19 15:26

@Janli to sice jo ale každý to má trochu jinak takže se to může lišit i o týden což si myslím že už je dost hlavně u srdíčka… :srdce:
Mám 3letou dceru pak jsem v březnu mela zamlkle teh. A v červenci samovolny potrat… :-( do teď mi nešlo otěhotnět brala jsem teď 3mesice nějaký léky na ovulaci…
Teď mám už opravdu strach :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21103
30.6.19 15:48
@wjerik píše:
@Janli to sice jo ale každý to má trochu jinak takže se to může lišit i o týden což si myslím že už je dost hlavně u srdíčka… :srdce:
Mám 3letou dceru pak jsem v březnu mela zamlkle teh. A v červenci samovolny potrat… :-( do teď mi nešlo otěhotnět brala jsem teď 3mesice nějaký léky na ovulaci…
Teď mám už opravdu strach :,(

No víš ono se to stejně teď moc nepozná, myslím ty týdny. Doktorka ti napíše stáří podle poslední MS a příště zhodnotí, jestli se embryo vyvinulo podle toho, co naměřila teď. Korekce stáří se myslím dělá až ve 12 TT. Teď není důležité v jakém jsi, ale jestli se embryo vyvíjí tak, jak má. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.19 15:51

@Janli ne tak docela… ;)
A můj dr například zve na utz kolem 5tt, chce vyloučit mimodelozni těhotenství

Týdny těhotenství se můžou počítat i od ovulace a přidají se k tomu 2 týdny. U mě těhotenství dle ms vůbec neodpovídá. Mívám ovulaci klidně o 14-20 dni déle než je standard.
Takže já termín dle ms nemám jen podle (známe) ovulace a pak podle utz.
Těmi 2 týdny k ovulaci se to koriguje na "normální " menstruacni cyklus, kdy se počítá, že ovulace je 14dc, tedy po dvou týdnech.
Do 12. týdne se gyndar orientuje podle ms, ovulace… A na 1.scrreningu se stanovi termín dle utz, kdy je měření nejpřesnější.

• Citovat
  • Nahlásit
2
19.3.20 13:09

Dobrý den. Mám na vás jeden dotaz ohledně oplodnění.
S manželem jsme měli nechraneny pohl.styk během posl. lednoveho tydne 2020. Posl. MS jsme měla 5.2.2020. Behem 20.unora jsme meli prerusovany styk v kterém nedošlo k vyvrcholení. MS v březnu nedorazila a vyšel mi pozitivní test. Tento tyden jsem byla na vyšetření kde mi gynekolog řekl že jsem ve 4tt. Tím mi me výpočty nějak nevychází. Je to možné? Nebo jak se to prosím počítá? Plod ma 2mm a na monitoru bylo i hezky vidět jak se chvěje. Jedná se mi o to zda to mohl být ten lednový styk.
Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat