Pocity mámy dvou chlapců 15+

Anonymní
19.4.21 19:04

Pocity mámy dvou chlapců 15+

Hezký den. Vždy jsem chtěla dceru, narodili se dva kluci dva roky po sobě, bylo mi to jedno, hlavně, že byli zdraví. Vše bylo v pohodě, žila jsem se svými třemi chlapi a cítila se dobře, vše fajn, blbli jsme, jezdili na výlety. Od doby, co jsou kluci starší ( 15,5 a 18náct), se cítím doma nesvá. Starší syn se zhoršil teď dost ve škole, mladší má před prijimačkama, mezi sebou si nerozumí, mladší je klidný introvert, starší neřízená střela, nikdy nevím, co od něj můžu čekat. Manžel jezdí kamionem, hlavně po nocích, takže moc doma není. Kluci jsou zalezlí ve svých pokojích, dojdou si max pro jídlo, řeknou jen, když něco potřebují, jinak nemají potřebu komunikovat se mnou, spolu si nerozumi. Na procházky se mnou nejdou, což chápu. Teď k dotazu. Najednou se doma cítím nesvá, chybí mi holčičí element, nějak nerozumím chlapskému světu, mám pocit, že se mi kluci odcizují, že s dcerou by to bylo jiné. Manžel tvrdí, že je to normální běh života. Já bych ale nejraději odešla bydlet jinam, ač kluky i manžela miluji, ale prostě se doma necítím dobře. Jak to máte doma Vy? Omlouvám se za anonym, ale stydím se za své pocity.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1806
19.4.21 19:12

Já zatím neporadím, ale ráda si přečtu případné odpovědi. Mám taky dva kluky a i když jsou ještě malí, už nejednou jsem přemýšlela, jaké to bude, až jim bude -náct a následně -cet. Jak toto matky prožívají? Jaké mají pocity? Jaké jsou vztahy? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
19.4.21 19:22

Dávno jsi měla pěstovat nějaké ženské přátelství. Nějaký koníček.

Mám syna a svoje holčičí koníčky. Je teda ještě malý, ale dovedu si představit, že až odroste, že budu moct aspoň třeba na cvičení nebo na pokec s kamarádkou. Nebudu muset shánět hlídání nebo se scházet jen v době, kdy je muž doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16477
19.4.21 19:38

Hele pubertální dcera by tě vytáčela - protože by si na tobě testovala ledacos. Jinak holt jste zdárně dospěli do fáze prázdného hnízda -děti jste úspěšně vychovali, jsou na rozumné cestě.

Bude potřeba vziklé prázdno zaplnit něčím jiným, než je péče o skoro dospělé mladé muže, co se fakt potřebují postavit na vlastní nohy.

pokud ti chybí ženský element, potřebuješ začít hledat známé a udělat si z nich postupně přítelkyně.

Další možností je třeba pěstounská péče -funkční rodina s odrostlými dětmi je ideální pro nějakou holku co nemůže žít ve své biologick érodině. Ale teda nenahradí ti ženské přátelství. To fakt líp funguje na levelu dvou dospělých, než matky a dcery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63715
19.4.21 19:39

Tohle to ale udělá i ta holka. Měla jsem nevl dcerku, do cca 15 super, pak už svůj svět a dospělí, tedy rodiče nezájem :think: on fakt není rozdíl mezi klukem a holkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
19.4.21 19:39

Zatím máme jen jednoho čtrnáctiletého syna a dvě mladší děti. Ale nejstarší je to samé, jako vaší kluci, takže bych řekla, že má manžel pravdu. Nejradši by byl celý den zalezlý, nebo s kamarády. My ho jen otravuje a vůbec mu samozřejmě nerozumíme. Je to hodně těžké, bohužel, puberta je strašné období. Ale známá s dcerou to má stejné, takže bych si nedělala iluze o tom, že je to pohlavím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
409
19.4.21 19:44

Švagrové před rokem starší syn nastěhoval domů možná budoucí snachu, od té doby říká, že má konečně doma vysněnou holku, tak vyčkej 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7951
19.4.21 19:46

Vydrž :hug:
tohle je hrozně pitomej věk…
Až se přehoupne přes 20 bude jen líp ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9764
19.4.21 19:47

Tohle se ti stane i s dcerou. Prostě už jsou skoro dospělý, začnou žít vlastní život. Ty bys měla přijmout další etapu života a najít si koníčky, kamarádky, začít cestovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36944
19.4.21 19:49

Mám syny 18,12. Ven se mnou jdou, dokonce se o mě starají. Teď jsou doma, tak vaří, uklízí. K narozeninám mi koupi kytku, snaží se. Ale máme se hodně rádi. a když přijdu z práce, jdou si se mnou povídat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18551
19.4.21 19:50
@Anonymní píše:
Hezký den. Vždy jsem chtěla dceru, narodili se dva kluci dva roky po sobě, bylo mi to jedno, hlavně, že byli zdraví. Vše bylo v pohodě, žila jsem se svými třemi chlapi a cítila se dobře, vše fajn, blbli jsme, jezdili na výlety. Od doby, co jsou kluci starší ( 15,5 a 18náct), se cítím doma nesvá. Starší syn se zhoršil teď dost ve škole, mladší má před prijimačkama, mezi sebou si nerozumí, mladší je klidný introvert, starší neřízená střela, nikdy nevím, co od něj můžu čekat. Manžel jezdí kamionem, hlavně po nocích, takže moc doma není. Kluci jsou zalezlí ve svých pokojích, dojdou si max pro jídlo, řeknou jen, když něco potřebují, jinak nemají potřebu komunikovat se mnou, spolu si nerozumi. Na procházky se mnou nejdou, což chápu. Teď k dotazu. Najednou se doma cítím nesvá, chybí mi holčičí element, nějak nerozumím chlapskému světu, mám pocit, že se mi kluci odcizují, že s dcerou by to bylo jiné. Manžel tvrdí, že je to normální běh života. Já bych ale nejraději odešla bydlet jinam, ač kluky i manžela miluji, ale prostě se doma necítím dobře. Jak to máte doma Vy? Omlouvám se za anonym, ale stydím se za své pocity.
:hug:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62305
19.4.21 19:52
@Anonymní píše:

Mám taky dva kluky po dvou letech, dnes už mnohem starší.
Puberta byla náročná, hlavně u staršího, ale komunikovali vždy a rozuměli si a je to tak dodnes.
Ale já jsem byla ráda, že už jsou samostatni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11018
19.4.21 20:02

No a zapojit vic manzela by neslo..?
Potrebuji chlapa, vzor.

Jinak bych si nedelala iluze, ze s holkou lepsi, ony umi taky slusne drzkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 20:04

Děkuji všem za rady a povzbuzení. Já kamarádky samozřejmě mám, ale většina bydlí jinde než já, takže spíš telefonický kontakt. V práci dokonce ryze ženský kolektiv. Dokonce se na mě obrací telefonicky dcery kolegyní o radu nebo si jen popovídat, což mě těší. Koníčky nějaké mám, ale to nijak nesouvisí s tím, co cítím. Pro okolí jsem zábavný, pohodový člověk, který si ví se vším rady, proto mě teď mě pocity zaskočily, najednou si rady prostě nevím.
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
18075
19.4.21 20:24

Tak je to normalni, do jake miry to probiha, ale zalezi na konkretni rodine. Taky vidim tu tendenci se zavrit a izolovat, ale nutno rict, ze za mnou porad chodi si popovidat, prijdou, kdyz je neco trapi, nebo se naopak pochlubit. Ale ja si s nima prozila hodne zazitku, jezdim jen s nima (manzel na to neni) na vylety, do hor, kempovat atak. To k sobe obecne lidi najdou cestu tak nejak snazeji, utuzi se vztahy. Ono, kdyz clovek jde hodiny lesem, nikde ani noha, natoz internet, to se rozpovida kazdy pubertak. :mrgreen: Taky jsem se vzdycky ridila tim, ze si je vyslechnu at prijdou kdykoliv i kdyz se mi to nehodi. Proste vse odlozim a nasloucham. Ja mam k nim vlastne hodne blizko, tak jsem zvedava na vztah s dcerou, kam tam se to vyvine. Ted je mrnava, ma teprve 4. Ale je tak jinaaa nez ja :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat