Udrží se kamarádství?

Anonymní
19.4.21 16:49

Udrží se kamarádství?

Dobrý den, prosím zachovat anonym, chodí sem kamarádka, nebo diskuzi smazat.Dekuju.Chci se zeptat, mám velice dobrou kamarádku, bohužel se stěhuje, asi hodina cesty, ona tvrdí, že i takový vztah lze udržet, že se budeme navštěvovat, jezdit na výlety a podobně, já to bohužel vidím trošku jinak, cesty se rozejdou, když se budeme vídat jednou za měsíc, tak ty vztahy ochabnou, nebude to ono, byla jsem na ni celkem fixována, jakože když byl problém, podržela mě a naopak, ted nebudu mít kam jít si postěžovat nebo podobně, budeme se vidět hodně málo, co myslíte, je to další etapa života, najdou se jiní dobří přátelé nebo lze takový vztah udržet. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
779
19.4.21 16:52

Moje kamarádka se taky odstěhovala hodinu cesty ode mě a nepříjde mi, že by se naše přátelství nějak rozpadlo. Kopeme to spolu už 10 let a jediné co, tak že se nevídáme tak častěji. Místo toho si ale každý den napíšeme pár zpráv nebo si zavoláme. Ten čas bychom na sebe tak i tak neměli. Přeci jen… práce, povinnosti atd.

Příspěvek upraven 19.04.21 v 16:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Luuca L
19.4.21 16:54

.

• Citovat
  • Nahlásit
31285
19.4.21 16:57

Pokud bylo kamarádství předtím dobré, vydrží. Sama mám taky takhle odstěhovanou kamarádku a když se po dlouhé době vidíme, je vše ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
19.4.21 17:00

My se s kamaradkami rozutekly téměř po celé republice a kamarádství je pořád stejné. Píšeme si, když to jde, tak se navštěvujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21074
19.4.21 17:01

Taky mám odstehovanou kamarádku. Jasne, nevidíme se tak často, jako když sme bydlely par metru od sebe, ale přátelství drží už 20 let v pohodě, denně sme v kontaktu a schazime se jak to je možné. Pokud je přátelství opravdové, vydrží, i kdyby ste se viděly 2× do roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5142
19.4.21 17:03

Ono to není ani tak o dálce, ale hlavně o ochotě z obou stran to kamarádství udržet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
yse
977
19.4.21 17:18

Musi chtit obe. Ja po deseti letech ukoncila kamaradstvi. Uz me nebavilo se doprosovat kontaktu. Ja jsem volala a jezdila za ni a delala vrbu. Druhe kamaradstvi zatim drzi, ale diky vzdalenosti a covidu jsme se uz rok a pul nevidely a je to znat. Prece jen psani a telefonovani nenahradi osobni kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.21 17:27

@yse to je přesně ono, ji to problém nedělá, ji i jen ten telefonní kontakt stačí, ale mě to vypisování moc nebaví, spíš jsem ráda s dětmi venku, něco doma vymýšlíme a tak, než sedět na telefonu, hlavně jsem spíš taková, že raději osobně no :think:

• Citovat
  • Nahlásit
10615
19.4.21 17:34

Je to jen o ochotě a o tom, jestli ti za to kamarádka stojí. Což v tvém případě nevidím. Mě takhle po osmi letech taky odepsala nejlepší kámoška, když jsem se odstěhovala. Její chyba, s druhou ze stejného města se navštěvujeme často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1402
19.4.21 17:35

To záleží na vás obou, ne na vzdálenosti. Mne se dve kamarádky odstehovanim ztratily, jedna zůstala. Teď se budeme stěhovat zase a vím, že ta jedna opět zůstane. Našla jsem si tady další dobrou kamarádku, ale vídáme se jen s dětmi, kvůli dětem. Samy jsme spolu nikdy nikde nebyly. Takže předpokládám, že jak si naše děti najdou nove kamarády, my dvě už nebudeme moc mít důvod se vídat. Já bych zájem mela, ona asi taky, ale obávám se, ze to vyšumi. Jsme domluvené na pravidelných návštěvách, ale je otázka co z toho ve skutečnosti bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.4.21 22:00

Moc mě mrzí co prožíváš. Hele já si myslím že takhle na internetové diskuzi ti to nikdo s jistotou neřekne jestli se přátelství rozpadne anebo se posune do nějaké nové úrovně. Já když jsem dostudovala tak jsem se odstehovala za manželem respektive tehdy ještě za přítelem a od mého původního města je to cca hodina autem. Bohužel většina mých kontaktů se rozpadla. Nějak to prostě vyšumělo :( protože člověk neměl na nic čas jak začal chodit do práce a pak když se narodil malý ale teď najednou jsem si s jednou kamarádkou ještě ze základky znovu začala psát přes WhatsApp a plánujeme se sejít ale asi takové jaké to bylo dřív to už nikdy nebude. Ono je to asi hrozné to takhle napsat ale já si myslím že to k životu patří že se některá přátelství rozpadnou a vzniknou nová. I když někdy to moc bolí :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat