Pocity po OGTT (Orální glukózový toleranční test)

28
6.9.18 12:42

Pocity po OGTT

Zdravím ženy, chtěla bych se zeptat, jak jste se cítily po vypití nápoje na OGTT?
Dnes jsem byla a hrozně mi začalo bušit srdce a pak mě polévalo horko, špatně od žaludku a dost jsem se musela držet a říkat si že to je dobrý, abych byla tak nějak v pohodě. Ještě, že byl semnou manžel, skvělá podpora a ještě držel hladovku semnou :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15531
6.9.18 12:44

@Zuzina92 byla jsem celkem třikrát a jednou se mi stalo to, co tobě. Měla jsem ten den blby tlak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
6.9.18 12:46

Bylo mi těžko a nevolno. Celej den. Ale nic hrozného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
6.9.18 12:47

@Tichošlápek aha, no já už od půl páté nemohla usnout, takže jsem měla dost hlad a ještě jsem zvyklá hned jak vstanu tak jim, celý život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10526
6.9.18 12:47

Já byla dvakrát a poprvé se mi udělalo podobně zle jako tobě. Jela jsem tehdy autem a musela zajet k pumpě a koupit si něco k jídlu. A test dopadl dobře, takže nevolnost nemusí znamenat nic špatného :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8612
6.9.18 12:48

já byla v pohodě. Ale pila jsem to na 2× (ten objem) s tím, že potřetí už bych se nepřesvědčila to dopít. A pak vědomí, že podruhé to absolvovat nechci, tak jsem ten prvotní pocit „nepohodlí“ zahnala. Já spíš měla problém, že se mi chtělo hrozně spát jak jsem tam šla hned po ránu a na lačno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
6.9.18 12:48

@vertunka no jestli nebudu mít cukrovku, tak už to neabsolvuju v dalším těhotenství :?
Musela jsem si jít opláchnout jazyk, pálilo to jak blázen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
6.9.18 12:50

@ivašot. Tak snad ne. Já se těšila až se napiju vody hlavně :lol: chtěla jsem hned jist, ale nějak to nešlo, takže pomalu a ještě jsem neměla ani oběd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
6.9.18 12:51
@Zuzina92 píše:
@vertunka no jestli nebudu mít cukrovku, tak už to neabsolvuju v dalším těhotenství :?
Musela jsem si jít opláchnout jazyk, pálilo to jak blázen.

Ale na druhou stranu se to dalo vydržet ne? ;-). Přijdou horší věci než tohle :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
6.9.18 12:53

@vertunka to nevím, neumím si představit v těhotenství nic horšího než se nemoct napít a najíst po takovým hnusu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
857
6.9.18 13:07
@Zuzina92 píše:
@vertunka to nevím, neumím si představit v těhotenství nic horšího než se nemoct napít a najíst po takovým hnusu :mrgreen:

a co takové tehotenské nevolnosti 3 mesice v kuse kazdy den od rána do večera…teda ne že bych ti to přála, ale celkem se rouháš… p.s.já na ogtt byla v tomto týdnu, nebylo nic příjemného, také jsem to nemohla dopít a chtělo se mi po tom i trošku zvracet, ale opravdu to nebylo tak strašné, že bych o tom měla potřebu psát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10526
6.9.18 13:08
@Zuzina92 píše:
@vertunka to nevím, neumím si představit v těhotenství nic horšího než se nemoct napít a najíst po takovým hnusu :mrgreen:

Tak to já si teda umím představit … :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8612
6.9.18 13:08

@Zuzina92 porod? nebo když nebudeš moct na konci těhotenství najít polohu ve které se dá spát. A když se to konečně povede, tak Tě vzbudí dítě co si dělá trampolínu z močáku a budeš chodit na malou 5× za noc. Ale ne… jsou určitě hnusnější a nepříjemnější věci. Ale já to vždy brala s tím, že to je potřeba vydržet - kor tu OGTT. U mě byl spíš problém v tom, že jsem šla vždy z odběrů polepená jak feťák - kým se mi trefili do žíly… Takže po tomhle testu to bylo obzvlášť dobré ;) aspoň mi dali dětské náplastě :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
6.9.18 13:13

@alialiali já to dopit mohla. Jen mě zajímaly pocity ostatních. Nevolnosti jsem neměla těhotenské, ale měla jsem dříve potíže, že jsem zvracela celou noc a nemohla se mezi tím ani nadechnout. Skončila jsem na kapacce v nemocnici. A stejně bych já osobně raději zvracela než, měla zakázané se napít a najíst po něčem takovém.
Kazdy to vnímá jinak. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
6.9.18 13:17

@iwa83 na malou jsem chodila a stále chodím teď už 2× až 3× v noci. Předtím i 5×. Měla jsem velkou žízeň takže jsem si tím i pomohla.
Porod jsem ještě nezažila, ale bolest ano, sice se namitne že je to nesrovnatelné, ale můžu se napít nebo najíst, pro mě je prostě zatím nejhorší, když mě někdo omezí v pití jídle a hlavně ráno.
A v noci se převracím tak každých 10 minut. Už tak tři čtyři měsíce, každý to vnímá jinak. Musela jsem zavřít svůj salon, protože jsem nevydržela stát a pořád jsem si musela dávat kolem 12 tak na hodinu šlofika.
Prostě radši bolest než se moct napít ;) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat