Pocity po OGTT (Orální glukózový toleranční test)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zuzina92
Povídálka 28 příspěvků 06.09.18 12:42
Pocity po OGTT

Zdravím ženy, chtěla bych se zeptat, jak jste se cítily po vypití nápoje na OGTT?
Dnes jsem byla a hrozně mi začalo bušit srdce a pak mě polévalo horko, špatně od žaludku a dost jsem se musela držet a říkat si že to je dobrý, abych byla tak nějak v pohodě. Ještě, že byl semnou manžel, skvělá podpora a ještě držel hladovku semnou :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10916 příspěvků 06.09.18 12:44

@Zuzina92 byla jsem celkem třikrát a jednou se mi stalo to, co tobě. Měla jsem ten den blby tlak

vertunka
Závislačka 4727 příspěvků 06.09.18 12:46

Bylo mi těžko a nevolno. Celej den. Ale nic hrozného.

Zuzina92
Povídálka 28 příspěvků 06.09.18 12:47

@Tichošlápek aha, no já už od půl páté nemohla usnout, takže jsem měla dost hlad a ještě jsem zvyklá hned jak vstanu tak jim, celý život.

ivašot.
Kelišová 6740 příspěvků 06.09.18 12:47

Já byla dvakrát a poprvé se mi udělalo podobně zle jako tobě. Jela jsem tehdy autem a musela zajet k pumpě a koupit si něco k jídlu. A test dopadl dobře, takže nevolnost nemusí znamenat nic špatného :palec:

iwa83
Kelišová 6747 příspěvků 06.09.18 12:48

já byla v pohodě. Ale pila jsem to na 2× (ten objem) s tím, že potřetí už bych se nepřesvědčila to dopít. A pak vědomí, že podruhé to absolvovat nechci, tak jsem ten prvotní pocit „nepohodlí“ zahnala. Já spíš měla problém, že se mi chtělo hrozně spát jak jsem tam šla hned po ránu a na lačno…

Zuzina92
Povídálka 28 příspěvků 06.09.18 12:48

@vertunka no jestli nebudu mít cukrovku, tak už to neabsolvuju v dalším těhotenství :?
Musela jsem si jít opláchnout jazyk, pálilo to jak blázen.

Zuzina92
Povídálka 28 příspěvků 06.09.18 12:50

@ivašot. Tak snad ne. Já se těšila až se napiju vody hlavně :lol: chtěla jsem hned jist, ale nějak to nešlo, takže pomalu a ještě jsem neměla ani oběd.

vertunka
Závislačka 4727 příspěvků 06.09.18 12:51
@Zuzina92 píše:
@vertunka no jestli nebudu mít cukrovku, tak už to neabsolvuju v dalším těhotenství :?
Musela jsem si jít opláchnout jazyk, pálilo to jak blázen.

Ale na druhou stranu se to dalo vydržet ne? ;-). Přijdou horší věci než tohle :hug:

Zuzina92
Povídálka 28 příspěvků 06.09.18 12:53

@vertunka to nevím, neumím si představit v těhotenství nic horšího než se nemoct napít a najíst po takovým hnusu :mrgreen:

alialiali
Kecalka 209 příspěvků 06.09.18 13:07
@Zuzina92 píše:
@vertunka to nevím, neumím si představit v těhotenství nic horšího než se nemoct napít a najíst po takovým hnusu :mrgreen:

a co takové tehotenské nevolnosti 3 mesice v kuse kazdy den od rána do večera…teda ne že bych ti to přála, ale celkem se rouháš… p.s.já na ogtt byla v tomto týdnu, nebylo nic příjemného, také jsem to nemohla dopít a chtělo se mi po tom i trošku zvracet, ale opravdu to nebylo tak strašné, že bych o tom měla potřebu psát…

ivašot.
Kelišová 6740 příspěvků 06.09.18 13:08
@Zuzina92 píše:
@vertunka to nevím, neumím si představit v těhotenství nic horšího než se nemoct napít a najíst po takovým hnusu :mrgreen:

Tak to já si teda umím představit … :mrgreen:

iwa83
Kelišová 6747 příspěvků 06.09.18 13:08

@Zuzina92 porod? nebo když nebudeš moct na konci těhotenství najít polohu ve které se dá spát. A když se to konečně povede, tak Tě vzbudí dítě co si dělá trampolínu z močáku a budeš chodit na malou 5× za noc. Ale ne… jsou určitě hnusnější a nepříjemnější věci. Ale já to vždy brala s tím, že to je potřeba vydržet - kor tu OGTT. U mě byl spíš problém v tom, že jsem šla vždy z odběrů polepená jak feťák - kým se mi trefili do žíly… Takže po tomhle testu to bylo obzvlášť dobré ;) aspoň mi dali dětské náplastě :D

Zuzina92
Povídálka 28 příspěvků 06.09.18 13:13

@alialiali já to dopit mohla. Jen mě zajímaly pocity ostatních. Nevolnosti jsem neměla těhotenské, ale měla jsem dříve potíže, že jsem zvracela celou noc a nemohla se mezi tím ani nadechnout. Skončila jsem na kapacce v nemocnici. A stejně bych já osobně raději zvracela než, měla zakázané se napít a najíst po něčem takovém.
Kazdy to vnímá jinak. :nevim:

Zuzina92
Povídálka 28 příspěvků 06.09.18 13:17

@iwa83 na malou jsem chodila a stále chodím teď už 2× až 3× v noci. Předtím i 5×. Měla jsem velkou žízeň takže jsem si tím i pomohla.
Porod jsem ještě nezažila, ale bolest ano, sice se namitne že je to nesrovnatelné, ale můžu se napít nebo najíst, pro mě je prostě zatím nejhorší, když mě někdo omezí v pití jídle a hlavně ráno.
A v noci se převracím tak každých 10 minut. Už tak tři čtyři měsíce, každý to vnímá jinak. Musela jsem zavřít svůj salon, protože jsem nevydržela stát a pořád jsem si musela dávat kolem 12 tak na hodinu šlofika.
Prostě radši bolest než se moct napít ;) :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >