Reklama

Práce v bance a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nonynka8
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 05.09.18 16:53
Práce v bance a těhotenství

Ahoj. Řeším takovou situaci. Jsem 9tt, pracuji v bance na pozici, která je velmi stresová, navíc denní kontakt s klienty. A přemýšlím, kdy to oznámit a hlavně, každý měsíc jezdím na porady celodenní, navíc školení, Praha, Brno, Ostrava. Je toho hodně. Mám 6 letou dceru, druhé miminko je vysněné.
A teď k dotazu. Přemýšlím o neschopence. Vím, že tohle hodně maminek odsuzuje, ale říkám si, že v 32 letech, po tom, co jsem za celou dobu nebyla na nemocenské mám na to trošku právo.
Prosím, je tu nějaká maminka, která pracuje v podobném prostředí?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

nataniela1
Povídálka 15 příspěvků 05.09.18 16:57
@nonynka8 píše:
Ahoj. Řeším takovou situaci. Jsem 9tt, pracuji v bance na pozici, která je velmi stresová, navíc denní kontakt s klienty. A přemýšlím, kdy to oznámit a hlavně, každý měsíc jezdím na porady celodenní, navíc školení, Praha, Brno, Ostrava. Je toho hodně. Mám 6 letou dceru, druhé miminko je vysněné.
A teď k dotazu. Přemýšlím o neschopence. Vím, že tohle hodně maminek odsuzuje, ale říkám si, že v 32 letech, po tom, co jsem za celou dobu nebyla na nemocenské mám na to trošku právo.
a co maj rikat maminky co delaj ve skladu? Tohle je pekna výmluva opravdu stres nu sedet za stolem s papírama.. na to nikdo neschopenku nenapise

histep
Závislačka 3270 příspěvků 05.09.18 16:58

Nevím, jestli máš „právo“ na neschopenku, ale rozhodně máš právo být doma na své vlastní náklady.

Ale jinak, jestli je tvůj doktor takový frajer, že si diagnozu pro neschopenku vycucá z palce jen kvůli tvému pocitu „práva“, tak proč ne, když chceš být x měsíců omezená vycházkami a neřešíte finance.

nataniela1
Povídálka 15 příspěvků 05.09.18 17:01
@histep píše:
Nevím, jestli máš „právo“ na neschopenku, ale rozhodně máš právo být doma na své vlastní náklady.Ale jinak, jestli je tvůj doktor takový frajer, že si diagnozu pro neschopenku vycucá z palce jen kvůli tvému pocitu „práva“, tak proč ne, když chceš být x měsíců omezená vycházkami a neřešíte finance.
:potlesk: ma pravo na neschopenku.. a zenske co tahaji krabice a musi litat.. nemam slov.. :zed:

mroe
Extra třída :D 14317 příspěvků 05.09.18 17:01
@nonynka8 píše:

Proc bys na to mela mit pravo zrovna ve 32 letech? Kdybys napsala,ze jsi po onkologicke lecbe, je ti 45 a mas srdecni vadu, pak by se dalo rict, ze mas na neschopenku pravo… Jinak mas jedine pravo moc hezky poprosit gynekologa, aby z tebe udelal " nemocnou"…

Uživatel je onlinealialiali
Kecalka 170 příspěvků 05.09.18 17:02

Tak je to na tobě. Taky záleží jestli ti ji doktor napíše…jedině tak na nevolnosti že by sis vymyslela protože jinak práce riziková není a jestli je mimco ok tak nevím no…a jak dlouho chceš marodit?? Ještě se budeš doma nudit podle mne..a co peníze nižší to ti neva?? Nevím jak se pak počítá PPM…no a omezené vycházky jsou taky úplně naprd kdyz ti zdravotně nic není

ka2ka
Extra třída :D 12801 příspěvků 1 inzerát 05.09.18 17:05
@nonynka8 píše:

chtěla jsem něco napsat,ale radši si sedím na rukou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 17:05

Rozumim, ze prace v bance v bance je stresova, znam to a mam dokonce kamaradku, ktera v bance pracuje, otehotnela, tlak na ni byl obrovskej z vedeni kvuli vsemu a i kdyz jsme ji rikali, at uz na neschopenku jde, tak chtela vydrzet a potratila…pokud citis, ze je pro tebe lepsi byt na neschopence, bez na ni. nikdo nema pravo te za to odsuzovat a jen chci rict, ze takova prace OPRAVDU neni jen o sezeni na zadku a papirech.je to obrovskej tlak a to jsem delala v hospode,12tky v obchode i v pojistovnictvi, vim o cem mluvim. prosim anonym-citlive udaje o kamaradce.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10091 příspěvků 05.09.18 17:08

Právo na to nemáš, ale děla se to běžně. Nezapomínej, ze budeš omezena vychazkami, pokud ti je doktor vůbec napíše. S šestiletou by to mohla byt docela komplikace.

histep
Závislačka 3270 příspěvků 05.09.18 17:08
@Anonymní píše:
Rozumim, ze prace v bance v bance je stresova, znam to a mam dokonce kamaradku, ktera v bance pracuje, otehotnela, tlak na ni byl obrovskej z vedeni kvuli vsemu a i kdyz jsme ji rikali, at uz na neschopenku jde, tak chtela vydrzet a potratila…pokud citis, ze je pro tebe lepsi byt na neschopence, bez na ni. nikdo nema pravo te za to odsuzovat a jen chci rict, ze takova prace OPRAVDU neni jen o sezeni na zadku a papirech.je to obrovskej tlak a to jsem delala v hospode,12tky v obchode i v pojistovnictvi, vim o cem mluvim. prosim anonym-citlive udaje o kamaradce.

Ale neschopenka není o pocitech, ale o tom, že ji nějaký lékař musí indikovat a to z důvodu nějaké diagnozy.
Pokud jen subjektivně cítí, že jí doma bude líp, tak samozřejmě může, na to právo má, ale ne za prachy všech co makaj a platěj odvody, že.

mroe
Extra třída :D 14317 příspěvků 05.09.18 17:11
@Anonymní píše:

Tak urcite. Takova prace sestry nebo na urade prace je proti tomu jiste uplna prochazka ruzovym sadem. Dneska je stresujici prace snad i post hajzlbaby.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 05.09.18 17:16

Teda musím říct, ze jste tady všechny mile…
@nonynka8 pracovala jsem taky v bance 7 let na náročné pozici s klienty, taky stres, dojíždění za klienty. Od 22. týdne jsem si vybrala 5 týdnu dovolené a pak jsem byla 5 týdnu na neschopence. Já mám tedy vrozenou vadu v kolenou a s přibývajícími kily jsem měla nařízeno odpočívat, aby napor na kolena nebyl tak velký, ale šla bych i tak. Dojizdela jsem autem denně 65 km tam a 65 km zpatky a nohy jsem měla pak z celodenního sezení jak konve. Měla jsem poměrně dobrý plat a myslím si, ze jsem si neschopenku zaplatila 100×, když jsem na zdravotní a sociální odváděla 25 tis měsíčně… a predtim jsem na neschopence byla jednou a rozhodne se nepovažuju za žádnou vyzirku. Všechny mámy, co zvládají makat do termínu mateřské obdivuji a velice jim fandím, nic to nemění na faktu, ze každá to má jinak.

Nikdo taky nezpochybňuje práci fyzickou žen, které pracuji ve skladě atd. Ale na druhou stranu nevíme, jak je na tom zakladatelka. My v jejich botách nechodime. Mateřská se ti neschopenkou krátit nebude, počítá se z doby před neschopenkou.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62931 příspěvků 3 inzeráty 05.09.18 17:22

@Verurizeckova No, vyjadrim se jen k jedne veci a to k tve znacne naivni predstave, ze sis tu neschopenku zaplatila 100×… Jo, pokud si pred tim nekolik let bez neschopenky pracovala, tak sis ji mozna i jednou zaplatila…

g.sandova
Závislačka 3737 příspěvků 05.09.18 17:36

Zůstaň doma. Domluvit se s Dr. Já teď otěhotnět, zůstávám okamžitě doma.

g.sandova
Závislačka 3737 příspěvků 05.09.18 17:39

Ano, ty vycházku jsou nic moc. Ale já teda k tomu měla důvod.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >