Obtíže v osmém měsíci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

masajka_1
Povídálka 38 příspěvků 05.09.18 20:41
Obtize v osmem mesici

Ahoj zeny :)
Momentalne jsem v 35tt (neukonceny). Pred cca mesicem mi doktorka zjistila zkraceny cipek, ktery se ale nastesti srovnal, hrdlo se neoteviralo. Vicemene od sedmeho mesice mam pravidelne tvrdnuti bricha, ted v osmem mesici uz i dost neprijemne, bricho tvrdne dost a casto. Tvrdnuti je asi normalni, spis se chci pobavit, jestli nektera z vas taky uz v osmem mesici mela ten podbrisek dole bolavy (boli me treba kdyz se zvedam z postele nebo kdyz se pretacim z boku na druhy bok). Neni to zadna priserna bolest, ale je to bolest. :zed: Prijde mi, ze kolem me jsou same spokojene maminy, ktere o brise nevedely prakticky do porodu :D. A ja bych porad fnukala :) vlastne mi zas tolik o to nepohodli nejde, spis jestli se nemam bat predcasneho porodu? :-( to je samozrejme hlavni duvod, proc nad tim premyslim. Nekdy se mi totiz zda, ze se to bricho i stahuje. Dalsi kontrola me ceka za dva dny, ale to vite, behem cekani mam hodne casu na vymysleni blbosti :lol:. Taky jste nektera v osmem mesici mela podobne problemy? Nebo je to na bolesti fakt brzy a uz se klube ven? :)

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 05.09.18 20:56

@masajka1 Upřímně, v 35tt neřeš nějaký předčasný porod, to už je vlastně dopečené mimino ;-) a jinak to nemusí znamenat vůbec nic, mě strašili od nějakého 36tt, že už naléhá hlavičkou a do termínu to nevydrží… jo, houby, je 40+6. A naopak druhátko vylezlo 38+2 bez jediné varovné známky.

ÁjaMil
Kecalka 420 příspěvků 05.09.18 20:59

Ahoooj @masajka1 tak ja jsem v 7.mesici a brisko mi tvrdne jak kdy. Prevazne vecer. Kdyz se otacim z boku na druhy tak me taky taha podbrisek a kdyz vstavam z postele tak je to des. Musim se prekulit na bok vyhodit nohy z postele a se zaprenyma rukama z teto pozice vstat :mrgreen: Jakmile bych vstavla vzprima tak to taha jak cert. No jinak se mi suprove spi s kojicim polstarem. Mam ten maxi. Da se s nim skvele tulit a ruzne se podkladat. Mne zas strasne pali zaha skoro kazdy vecer a naprosto nedustojne porad priserne slintam :oops: :nevim:
A neboj se predcasneho porodu. Miminko vi samo nejlip kdy se vykutalet ven :) :andel:

krispyna
Kecalka 461 příspěvků 05.09.18 21:01

Ahoj ja mam ted 31tt. Od 27tt mekke hrdlo a klidovy rezim - sice od lekare, ale telo me nejak zastavilo samo, nemohla jsem chodit, sedet nic :/ Dost me to mrzi, cekam prvni a moc sem se tesila na brisko a najednou stopka. Bolesti jsem mela od 13tt, v 17tt prvni kontrakci takze bohuzel nekdo to tak ma. Horciku mam osm tablet denne, ale nepomahaji vubec, tvrdnuti ani nepocitam. Mam sbaleno a utesuju se, ze praskne voda nebo odejde zatka abych vubec poznala, ze se neco deje :lol: Ted uz mam vylozene menstruacni bolesti, ktere me i v noci budi. Obcas je neprijemna i deka. Mela jsem u doktorky zaskok za dovolenou a lekar cizi se me zeplat po kolikate rodim, kdyz jsem rekla, ze poprve nejdriv bylo ticho, pak zacal plasit a pak utesovat, i kdyz jsem nerekla ani slovo :D Sama citim, ze se neco pripravuje otazka je jestli to pro nas bude aspon pak malicko vyhoda, ze to treba s timhle treninkem pujde lepe :kytka:

masajka_1
Povídálka 38 příspěvků 05.09.18 21:02

@j.a.n.i1 diky ;) ja jsem podvedome v klidu, ze uz by to mimco zvladlo, ale vsichni me strasi, ze je jeste moc brzy, nektere clanky na internetu jsou taky dost desivy 8o mam proste moc casu dohledavat negativni diskuze a clanky :D

masajka_1
Povídálka 38 příspěvků 05.09.18 21:10

@ÁjaMil tak to mame v podstate stejne :-) jen nemam ten polstar, diky za tip, okamzite googlim a kupuju :-) no uvidime, kdy se vyklube, vsadim se, ze se tady budu nervovat a mlade si tam nakonec bude drimat do 42tt :D
@krispyna panejo, drzim pesti, at jeste par tydnu vydrzi! Uz jsem tedy od jedne maminy slysela podobne zkusenosti a mimi nakonec porodila ve 38tt, coz je super scenar :-). Treba si tyhle obtize vyberes rychlejsim a hladsim porodem :kytka:

lolink
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 05.09.18 21:14

@masajka1 podbrisek mne bolí už delší dobu, teď je to vic citit. Mam teda větší hmotnost ditete. Jsem 34tt. Břicho mi tvrdne od 17tt. Teď mi přijde, ze méně. Na boku si břicho podkladem, jinak to dost bolí, jak to táhne. Snazim se z lehu vstávat tak, abych nezabirala spodním břichem, ale je to asi k prdu :D.

krispyna
Kecalka 461 příspěvků 05.09.18 21:17

@masajka1 Dekuju :kytka: Ja doufam aspon v ten 34 nebudu lhat:) Ale take jsem slysela, ze se kolikrat i prenaselo, i kdyz to me zase nenechaji, protoze kazdy den picham clexan. Jsem na neschopence od zacatku a ani tu materskou bez vychazek si moc neuziju :mrgreen: Fyzicka k porodu bude asi hodne vysoko :lol:

ÁjaMil
Kecalka 420 příspěvků 05.09.18 21:19

@masajka1
Dystak ja ho sehnala od firmy Matysek. Mam rada cesky vyrobky. Maji je i samozrejme jinde ale na tom jejich webu maji i tabulku podle ktery jsem si vybrala jak velkej potrebuju podle svoji vysky. Mne teda vyhovuje perfektne ale znam maminky ktere ho pouzivaji jen ke kojeni ze jim na spani nevyhovoval ale mne teda moc :dance: . Da se z nej udelat i takovej pelisek pro miminko po zapnuti knoflicku. :srdce:

Janli
Kelišová 6008 příspěvků 9 inzerátů 05.09.18 23:10
@j.a.n.i1 píše:
@masajka1 Upřímně, v 35tt neřeš nějaký předčasný porod, to už je vlastně dopečené mimino ;-) a jinak to nemusí znamenat vůbec nic, mě strašili od nějakého 36tt, že už naléhá hlavičkou a do termínu to nevydrží… jo, houby, je 40+6. A naopak druhátko vylezlo 38+2 bez jediné varovné známky.

Promiň, ale to je nesmysl. Dítě je donošené v 38tt. Do té doby pořád hrozí komplikace s dýcháním miminka a je víc než rozumné předčasný porod řešit. Navíc by do 36tt ani nerodila v klasické porodnici, ale v porodnici s novorozeneckou jipkou.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63323 příspěvků 3 inzeráty 05.09.18 23:19

@Janli Komplikace hrozi i pri porodu v terminu…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >