Počkat nebo ne?

30.12.18 12:09

Počkat nebo ne?

Ahoj, mám takový dotaz. S přítelem se chceme snažit o dítě. Je mi za chvíli 24 příteli 23. Máme svůj byt, oba dva práci, ale studuji ještě dálkově mgr na VŠ. Čeká mě ještě rok a půl. Mám dost gynekologických problému byla jsem i na laparoskopii s vaječníkama, doktorka mi doporučuje moc nečekat a my to tak taky cítíme. Moje máma mi ale aniž by něco tušila stále opakuje ať náhodou nejsem těhotná. Že by mi po porodu chyběl semestr školy a státnice, že bych to nedala, že mi nepomůže. Přítelova máma je doma, takže ta by nám pomohla kdykoliv. Já prostě nevím ???? Jsme dospělí milujeme se finančně to zvládneme tak proč by ne? Děkuji za rady a odpovědi ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

15179
30.12.18 12:11

Jestli jste zajištění, máte bydlení, dlouhodobý vztah navíc tomu nahrává zdravotní stav, tak bych do toho šla. VŠ dálkové dělá spousta ženskejch i s dětma ;) ono se taky nemusí zadařit hned…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23697
30.12.18 12:13

Vemte se a dodělej školu. A nespoléhej už teď na hlídání babiček, vy budete rodiče. Rok a půl není věčnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twixinka
30.12.18 12:14

Nikde neni dano,ze se Vam to povede hned :nevim: samozrejme bych Vam to prala,ale tak nejak je spis pravdepodobnejsi,ze nez se to povede a nez porodis,tak budes mit skolu hotovou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1143
30.12.18 12:14

@korunkapx během 5 let dálkového studia VŠ jsem zvládla 2 krát otěhotnět a porodit bez přerušení školy.. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1348
30.12.18 12:16

Počkala bych tak, aby při případném zadareni hned, statbicovala s břichem. Pokud by se nezadarilo hned, aspoň by se v klidu dodělal škola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.18 12:18

Nejdřív bych dodělala školu. Sama jsem musela vysokou přerušit, protože mi bylo tak šíleně zle, že jsem se nebyla schopná učit. Po porodu jsem znovu neplánovaně otěhotněla. Teď už jsou mladšímu skoro 3 a já už se na dokončení necítím, takže jsem roky studovala k ničemu a v závěru mám jen maturitu. Je to jedna z věcí, které hodně lituji. Teď zpětně bych začala dítě plánovat až s diplomem v ruce. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
8128
30.12.18 12:22

Počkala bych minimálně na dodělání školy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5860
30.12.18 12:28

Jste dospeli, pokud i zajisteni, udelala bych si to dle sebe. Vy se s pritelem budete prevazne starat, takze jak se na to citite. A jak tu zaznelo, nemusi se zadarit hned, kor pokud mas nejake gynekologicke problemy ;) takze skolu muzes mit davno hotovou, nez bude miminko :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13275
30.12.18 12:36

Blbe je, ze nikdy nevis, jak tehotenstvi bude probihat. Pokud otehotnis, alespon tak, ze ti toho bude zbyvat co nejmin. Ja mela docela duvody si myslet, ze budu mit problmy tehotnet, takze jsem vysadila prasky jeste pri PhD studiu. Nastesti jsem si dopredu udelala alespon statnice, ale kdyz jsem hned dalsi mesic byla tehotna, tak me to dost zarazilo a moje tehotenstvi, to bylo jak spava nemoc, takze dizertace se dopisovala uz s miminem. Musis vzit v uvahu i tyhle moznosti. Vetsinou je vsechno vyrazne tezsi, nez si clovek predstavuje. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11646
30.12.18 12:38

@korunkapx

Ahoj,

měla jsem podobnou situaci. Otěhotněla jsem a ve škole mi bylo řečeno, ž emusím rok přerušit, protože mě nepustí ke zkouškám ze sebeobrany. Rok jsem tedy přerušila a pak šla do školy, kdy dceři bylo 5měsíců - hlídala mi mamka, vzala si v práci vždy volno a já pá+so byla ve škole. Jezdilo se mi od malé strašně těžce, brečela jsem, měla jsem šílený pocit vinny, nemohla jsem se soustředit, o zkouškovém jsem si vyčítala, že se malé nevěnuju, stresovala jsem, bylo to hrozný (byla jsem i vzteklá, protože mi pak profesor ze sebeobrany řekl „Ty si sedni, napíšeš mi místo zkoušek esej a pak tě vyzkouším v teorii - kojíš, seš matka a já si na triko nevezmu, že se zraníš!“ - booože jak já byla vzteklá, že jsem podle vedení nesměla a profesor mě pak stejně nepustil k nácviku!!! :cert: ).

Zpětně hodnotím, že jsem měla nejdřív školu dodělat. Já měla pocit, že když jsem zvládala práci + školu, že to také zvládnu. Ale z práce dojdeš a vypneš. Jako máma prostě nevypneš. Na druhou stranu ani na meteřské nesedím na zadku a udělala jsem si kurzy + opět a zase v září nastupuju do školy (ale už jen dodělat maturitu z odborných předmětů)…

Na druhou stranu ti nikdo nezaručí, že otěhotníš hned :nevim: A naprosto chápu tu touhu po dítěti a jakmile ženské prostě tikají hodiny, tak si za svým jde. Takže v závěru je to jen a pouze na tobě a tvém příteli. At tak nebo tak nemužeš se rozhodnout špatně :-) Řid se svým srdcem. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1732
30.12.18 12:44
@marketak5 píše:
Počkala bych tak, aby při případném zadareni hned, statbicovala s břichem. Pokud by se nezadarilo hned, aspoň by se v klidu dodělal škola

Naprosty souhlas. Mama to s Tebou nemysli zle, asi ma obavu jak byste to zvladali a ze by ses mohla na skolu Ty nebo Tvuj chlap vykaslat, coz by byla skoda.

Takto byste to vyresili vse a hezky. Kdyby se nezadarilo ani do konce skoly, urcite nastup i do prace, aspon bys pak mela narok na materskou (pri splneni podminek pro ni) a mela bys dalsi zivotni zkusenosti. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.18 12:50

Podle mě záleží, co je pro tebe osobně důležitější. Jestli jsi zajištěná, práci máš, nikde není psáno, že školu musíš dodělat. Nebo se k ní můžeš kdykoliv vrátit. Ale pokud máš zdravotní problémy a hrozí, že budeš mít později problémy s otěhotněním, těžko to doženeš, když budeš čekat. Takže za mě, pokud se na to cítíte, jděte do toho ;) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.12.18 12:52

Přítel už nestuduje pracuje, ja mám už Bc, dodělávám Mgr. mohu si to domluvit ze odchodím předměty dřív, tudíž by mi poslední semestr takže za rok zbývaly pouze dva předměty. Na jednu stranu si říkám, že počkáme, ale přítel navrhuje nechat to prostě volné, na přírodě. Prášky neberu nesmím je mít. Jenže mám celý život problém se záněty močového měchýře mám je snad každý měsíc a gynekologické záněty no :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1539
30.12.18 12:58

Já dodelavala školu se 7mi měsíčním mimcem. Jediný hlidani byl manzel a 2× jsem jela na zkoušku s mým tatou, kterej hodinu kocarkoval v areálu školy. Učila jsem se, když maly spal. No a zvladla jsem to :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama