Podepsaly byste mu úvěr?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 22:54
Podepsaly byste mu úvěr?

Prosím SOS radu

Manžel přišel, že si potřebuje půjčit čtyři miliony - úvěr mu zprostředkoval jeho známý - docela prohnaný člověk u nějaké zahraniční banky. Zastavil by se dům, v kterém bydlíme (zrekonstruovali jsme společně, ale je psaný jen na manžela) a banka chce, abych byla spoludlužník. Za peníze chce manžel ještě se dvěma dalšími koupit nějaký podíl v nějaké společnosti, ale já bych nebyla spoluvlastníkem toho podílu, dokonce ta forma je taková, že by to nebylo ani součástí SJM.

Takže když by se něco stalo, tak já bych spoludlužila, ale neměla bych nic. Docela se bojím, ale manžel mě nutí to podepsat.

Mám podepsat nebo ne? Když jsem naznačila, že nepodepíšu, byl pěkně protivný a řekl, že si peníze sežene jinak. Bojím se.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 21.08.18 22:55

Taj to je snad vtip,ne?

ka2ka
Extra třída :D 13124 příspěvků 21.08.18 22:56

nepodepsala

jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 21.08.18 22:58

Ty rekonstruujes dum,ktery neni ani psany na Tebe a dale budes dluznik a nebudes nic vlastnit?Jestli to neni troll,tak jsi magor!

meggy33
Kecalka 336 příspěvků 21.08.18 22:58

By som sa zasmiala a šla ďalej.. Pokiaľ by to všetko padalo do SJM, musela by som veľmi.. Ale že veľmi rozmýšľať

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2278 příspěvků 21.08.18 22:58

Ani náhodou,ani pod pohrůžkou rozvodu.

meggy33
Kecalka 336 příspěvků 21.08.18 22:59
@jannina1 píše:
Ty rekonstruujes dum,ktery neni ani psany na Tebe a dale budes dluznik a nebudes nic vlastnit?Jestli to neni troll,tak jsi magor!

Súhlas.. Neverím, že to teol nie je… Toto sa normálne stat nemôže :zed:

markyska82
Závislačka 2662 příspěvků 40 inzerátů 21.08.18 23:00

Určitě nepodepisuj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 23:01
@jannina1 píše:
Taj to je snad vtip,ne?

Bohužel není.

Už se jednou snažil ode mne vylákat podpis, že sro, které s ostatními chtěl založit, nebude spadat do SJM, čili že peníze ze SJM do sro půjdou jako investice, ale já nebudu mít nárok. Tehdy jsem to nepodepsala, byl zlý, že prý jsem jediná, že všechny ostatní ženy to podepsaly (nebyla pravda) a jak prý bude před ostatními vypadat.

Naštěstí se pak nedohodli, co kdo bude dělat a sro nakonec nevzniklo. Já nechci blokovat jeho aktivity, vím, že podnikatelé musí jít do rizika, ale bojím se.

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 21.08.18 23:04
@Anonymní píše:
Prosím SOS radu

Manžel přišel, že si potřebuje půjčit čtyři miliony - úvěr mu zprostředkoval jeho známý - docela prohnaný člověk u nějaké zahraniční banky. Zastavil by se dům, v kterém bydlíme (zrekonstruovali jsme společně, ale je psaný jen na manžela) a banka chce, abych byla spoludlužník. Za peníze chce manžel ještě se dvěma dalšími koupit nějaký podíl v nějaké společnosti, ale já bych nebyla spoluvlastníkem toho podílu, dokonce ta forma je taková, že by to nebylo ani součástí SJM.

Takže když by se něco stalo, tak já bych spoludlužila, ale neměla bych nic. Docela se bojím, ale manžel mě nutí to podepsat.

Mám podepsat nebo ne? Když jsem naznačila, že nepodepíšu, byl pěkně protivný a řekl, že si peníze sežene jinak. Bojím se.

Ne. Dala bych mu na stůl rozvodové papíry.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2278 příspěvků 21.08.18 23:04

Jo,jít do rizika je jedna věc a když vás oba zatáhne do dluhu,firma mu krachne tak co? Pokud máte děti,mysli hlavně na ně,jak by to potom dopadlo.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 21.08.18 23:04
@Anonymní píše:
Prosím SOS radu

Mám podepsat nebo ne? Když jsem naznačila, že nepodepíšu, byl pěkně protivný a řekl, že si peníze sežene jinak. Bojím se.

Nepodepisuj nic..

Limi123
Závislačka 3668 příspěvků 21.08.18 23:04

To je padle na hlavu. Nepodepsala bych to, ani kdyby majetek byl v SJM. Rozhodne nebudu spoludluzit 4 miliony na neco, kde nevim, o co se jedna a neverim tomu, i kdyby to v SJM bylo.

A kdyby chtel, tak snad muze cast podilu prepsat na tebe, ne? Ale ja bych do toho nesla ani tak!! Zavani to podvodem, bud tveho manzela na tebe, nebo dela podvod nejaky kamarad na tveho manzela. Tobe zbydou dluhy a oci pro plac.

Příspěvek upraven 21.08.18 v 23:05

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 23:05
@jannina1 píše:
Ty rekonstruujes dum,ktery neni ani psany na Tebe a dale budes dluznik a nebudes nic vlastnit?Jestli to neni troll,tak jsi magor!

Dům původně patřil tchánovi, vrátili mu ho v restituci, byli jsme rádi, že máme kde bydlet, ale bylo to v tak zoufalém stavu, že jsme museli to celé zrekonstruovat.

Tchán pak dům daroval manželovi. Ani mi o tom neřekli, přitom věděli, že tam peníze šly společné. Manžela jsem prosila, aby na mě dům zpoloviny přepsal, odmítl.

Prostě jsme opravovali rodinný majetek, neřešila jsem, byla jsem ráda, že bydlíme.

Limi123
Závislačka 3668 příspěvků 21.08.18 23:07
@Anonymní píše:
Dům původně patřil tchánovi, vrátili mu ho v restituci, byli jsme rádi, že máme kde bydlet, ale bylo to v tak zoufalém stavu, že jsme museli to celé zrekonstruovat.

Tchán pak dům daroval manželovi. Ani mi o tom neřekli, přitom věděli, že tam peníze šly společné. Manžela jsem prosila, aby na mě dům zpoloviny přepsal, odmítl.

Prostě jsme opravovali rodinný majetek, neřešila jsem, byla jsem ráda, že bydlíme.

Jsi blazen. Uz to, ze nechce cast domu odpovidajici tvym investicim prepsat na tebe, neco naznacuje. Doufam, ze mas aspon dukazy o vysi tvych investic (prevody z uctu atp.).

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >