Podnikali byste v tomto případě?

Anonymní
3.6.13 07:33

Podnikali byste v tomto případě?

Ahoj.
Manžel má půl roku práci snů. Je v ní maximálně spokojený. Náplň práce ho velmi baví, ohodnocení má za takovou činnost snad nejlepší v zemi. :) Jeho šéf je Nizozemec. Velmi bohatý. A protože ho podnikání baví, nabídl manželovi, že si spolu otevřou firmu. Poté, co se firma rozjede, opustil by jí a přenechal manželovi. Jemu jde jen o to rozjetí. Baví ho to. Nedělá to kvůli penězům, protože už jich má hodně. ČR má moc rád, tvrdí, že se jako Čech i cítí, proto by rád investoval peníze do této země. Už mu je okolo 55 let. Dříve už párkrát udělal, že rozjel firmu a po dobrých výsledcích jí opustil.

Šli byste do toho? Není to podezřelé?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
sophinka1
3.6.13 07:41

Je to podezrele. :lol: Neznam nikoho kdo by do neceho dal prachy a po rozjeti se s milym usmevem zdekuje. Obvykle ma penize clovek co je vydelava ne rozdava.

• Citovat
  • Nahlásit
11132
3.6.13 07:45

No zalezi co znamena, ze by firmu pak „opustil“? jestli to znamena, ze se zkasiruje svuj podil (co vlozil si zase veme) nebo ze svuj podil proda za urcitou cenu?
Dost tezko nekdo zainvestuje penize a pak je necha nekomu cizimu (kor kdyz ho zna pul roku).
Takze zalezi, kdo by vkladal kolik penez, v jakem pomeru, jak by byl zapsan podil v rejstriku, kdo by mel hlavni rozhodovaci pravo, jaky typ firmy atd atd.
Je taky dobre si ujasnit, co se stane, kdyz se firma nerozjede a pujde do minusu.

Příspěvek upraven 03.06.13 v 07:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
3.6.13 07:45

Otázka je, jestli to, že firmu přenechá, je myšleno, že ho nechá ji řídít, nebo jako to, že firma pak bude jeho - to by mi asi přišlo podezřelé… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11787
3.6.13 07:49

Bych se bala, ze jde o nejakou levotu. Aby sef, kdyz rozjede nejake firmy a odejde…spis v tech firmach a firmickach, nepral spinave prachy a jednoho dne si pak pro tvyho muze dojde hospodarska kriminalka a bude vymalovano. Me se to fakt nezda, ze by sef opustil firmu, ktera prosperuje, aniz by si nenechal nejakej podil.Spis se bojim, ze manzel bude tzv. bily kun pro sefovi machinace, ale to je muj nazor :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11787
3.6.13 07:51

@Ali-Ali to je fakt, to delaj max kamaradi a ne, koho znam max pul roku, to je fakt divny :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
neprihlasena aleba
3.6.13 07:56

Je to sakra divný, taky bych se bála, že se do něčeho manžel namočí, ruce pryč :think:

• Citovat
  • Nahlásit
sophinka1
3.6.13 08:02
@Lena 123 píše:
Bych se bala, ze jde o nejakou levotu. Aby sef, kdyz rozjede nejake firmy a odejde…spis v tech firmach a firmickach, nepral spinave prachy a jednoho dne si pak pro tvyho muze dojde hospodarska kriminalka a bude vymalovano. Me se to fakt nezda, ze by sef opustil firmu, ktera prosperuje, aniz by si nenechal nejakej podil.Spis se bojim, ze manzel bude tzv. bily kun pro sefovi machinace, ale to je muj nazor :kytka:

přesně totéž mě napadlo… z čeho je ten hodnej šéf bohatej ;)

• Citovat
  • Nahlásit
6252
3.6.13 08:05

to nice to be true…

Nikdo netvrdi, ze to musi dopadnout spatne.
Ale skoro vsechny podvody vypadaji na zacatku neuveritelne vyhodne, jinak by do toho nikdo nesel.
A troufnu si tvrdit, ze v pripade problemu jsou jakekoli smlouvy k nicemu.
Pokud by vse bylo OK, tak naopak staci jen podani ruky.
Takze zalezi, co by to manzela „stalo“. Jestli jen treba vklad 50.000 na zalozeni SRO a pak uz jen jeho cas… Jestli ma ted plat 100 mesicne a dal by mel nejaky prijem, tak by se to dalo zkusit.
Pokud by od zacatku do toho jen vrazel prachy stylem rozjezd neco stoji a zaroven by nemel prijem, tak ruce pryc.
Jestli jde primo o nejakou kriminalni cinnost stejne na zcatku nepozna.
Ale je to jen muj osobni nazor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16907
3.6.13 08:08

No mě teda hned napadlo, že to zainvestuje, pomůže rozjet a pak bude mít samozřejmě podíl, občas koukne, jak to jde…ale peníze mu půjdou do kapsy pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 08:16

Máte pravdu, radši mu řeknu můj nesouhlas. On sám do toho také nechce jít. To já byla ta, která mu říkala, ať jde. Jedna firma, kde teď je, funguje už spoustu let. Zaměstanci, kteří tam už od záčátku pracují jsou moc spokojení. Mají krásný plat, manžel ho má např o 14 tisíc větší, než v předchozí práci. Takže bych i věřila, ž neví, co s penězma.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 08:25

@Ivan PPZ Oni by spolu založili s. r.o., takže manžel by prý dal jen vklad. O ostatní by se postaral on. O podílu nevím, možná by nějaký chtěl mít, ale mám takový dojem, že mi manžel říkal, že by od toho šéf dal úplně ruce pryč.

• Citovat
  • Nahlásit
6252
3.6.13 08:34

Bohati lide jsou bohati proto, ze premysleji a ne, ze ty prachy rozhazuji.
To pak resi spise charitou.
Ale nikdo netvrdi, ze je to na 100% podvod.
Takze ten pan by vlozil do firmy treba 100k Kc (neni to hrozne moc, to ne), manzel taky.
Rozjeli by firmu a az by zacala vydelavat, pan odejde a nic nebude chtit?
A PROC?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11787
3.6.13 08:43
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.13 08:45

@Ivan PPZ Na charitu přispívá. :D Pro postižené děti tady v ČR. S manželem jsme na charitativní odpoledne pozváni. Budou tam sponzoři a příjemci. Těším se.

Mně je taky divné, že by někdo chtěl jen dávat, ale prý si do hrobu peníze nevezme a protože jich má hodně, chce pomoct jiným. Často pozve celou firmu na oběd, pokud chce někdo přidat, vyhoví mu. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat