Druhé chtěné těhotenství - obavy

1022
4.11.19 11:06

Podruhé těhotná chtěně.. Obavy.

Ahoj holky, ani si nejdu pro radu jen tak se vypovídat. Dnes jsem zjistila, že jsem těhotná. Podruhé. Miminko chceme a těším se, ale teď nějak převládá víc obava. Doma už mám super pohodu dcera 3 roky školka nic mě neomezuje prostě luxus, pracuju atd.. :) a teď bude druhé miminko, těším se moc, ale bojím se jake to je 2 děti. Je to opravdu takový zahul? Jak se říká jedno dítě žádné dítě? Do toho stavíme dům, no jsem nervózní a to jsem to teprv zjistila :) taky jste to tak měly u druhého? Nebo jste se cítily víc jistě? Trochu sobecky přiznávám, že mi hude starý život chybět. Ale zase mít dvě děti přece neznamená úplně rezignovat na společensky zivot ne? Díky holky za uklidnění. Ahoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

146
4.11.19 11:21

Ahoj, bohužel že nepotesim a skutečně jedno dítě není nic:)) ale záleží na každém, jak si to udělá, někdo v klidu zvládá čtyři, někdo je vyřízený z jednoho. My máme tři a je to tedy zahul. A říkáme si, že mít s těmito zkušenostmi jen jedno dítě, tak je to skutečně mateřská dovolená za odměnu. Ale to neznamená, že máš mít obavy nebo se snad netěšit!! Je to náročný, ale zároveň krásný!! Takže žádný strachy, náročný období bude, ale strašně rychle uteče;)) přeju hodně zdravíčka a užívej si těhotenství ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 11:23

Se rčením jedno dítě-žádné dítě vůbec nesouhlasím. Věkový rozdíl mám mezi holkami ještě menší než ty a od začátku to bylo super, protože starší velice rychle pochopila, že není středem vesmíru, že může pomáhat, být samostatná. Posunulo jí to dobrým směrem. co se týče péče o miminko-vždyť už všechno znáš! Dítě to z tebe cítí a je víc v klidu. A starý život? S druhým dítětem všechno letí ještě rychleji než s jedním. Ani se neotočíš a budeš zase v práci. :) spíš si to užij, opravdu to uteče hrozně rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
4.11.19 11:33
@martina bl píše:
Se rčením jedno dítě-žádné dítě vůbec nesouhlasím. Věkový rozdíl mám mezi holkami ještě menší než ty a od začátku to bylo super, protože starší velice rychle pochopila, že není středem vesmíru, že může pomáhat, být samostatná. Posunulo jí to dobrým směrem. co se týče péče o miminko-vždyť už všechno znáš! Dítě to z tebe cítí a je víc v klidu. A starý život? S druhým dítětem všechno letí ještě rychleji než s jedním. Ani se neotočíš a budeš zase v práci. :) spíš si to užij, opravdu to uteče hrozně rychle.

To je pravda, co se týká péče o miminko, kojení, nějakých poporodních podivných změn nalad apod…- na to už je člověk tak nějak připraven a ví, co ho čeká, z tohoto hlediska je druhé mimčo hračka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
691
4.11.19 11:38

Každá životní změna sebou nese obavy, i když je pozitivní. Já jsem s druhým váhala a nakonec jsem neplánovaně otěhotněla, teprve když byl dcerce rok. Teď je ji 18m a já příští měsíc rodím. Ze začátku jsem si pořád představovala, jaké to bude, jak to budu zvládat…teď už to pár měsíců neřeším. Prostě se to nějak zvládne :) Ze začátku to určitě bude zahul, ale do roka se to snad srovná a holky si budou hrát společně a uzijou si to víc než by si první dcerka užila jen se mnou. Tvoje dcerka taky určitě ocení parťáka. A vážně to letí. Za chvíli nás nebudou potřebovat, musíme si je užít dokud jsou malé :) Času na relax ještě bude :mrgreen: A jedno dítě - žádné dítě je hodně individuální hláška. Tím bych se moc neřídila ;) Gratuluju k těhotenství a přeju hlavně zdraví :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3310
4.11.19 11:54

Jedno dite=žádné dítě. Pid to se muzu podepsat. Velký rozdíl. :P ale dvojnásobná radost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 11:54

Já myslím, že tenhle prvotní úlek je normální. Já jsem se u pozitivního těhotenského testu taky pěkně vyděsila. Najednou mi to začalo docházet, zda to všechno zvládneme, i finančně, jak to přijme starší syn atd. atd. Teď jsem 32tt a moc se těšíme. Všechno zvládneme. Ale včera na mě zase přišel takový strach z porodu, když jsem přemýšlela, co všechno ještě musím koupit do tašky do porodnice. Jak jsem se rozpomínala, co všechno jsem u prvního potřebovala a co ne, tak najednou jako když mi někdo stahuje krk a já nemohla dýchat. Normální panická ataka. Manžel na mě kulil oči a snažil se mě uklidnit :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4719
4.11.19 12:07

To že je člověk v šoku je normální, snad jsem neslyšela o jediné ženské která by aspoň nějaké obavy neměla. Jinak pro mě bylo druhé těhotenství mnohem náročnější, sice jsem nechodila do práce, ale přeci jen se skoro tříletým klučinou doma jsem si nemohla dovolit zalézt do postele a spát když jsem byla unavená nebo mi bylo špatně. Po narození dcerky to nebylo tak těžké jak jsem se obávala. Dcerku jsem nekojila, takže jsem si ušetřila poporodní depresi kterou jsem měla u syna, synek byl už dost velký takže hodně pomáhal. Taky jsem mu posunula nástup do školky, beztak nebyl na školku ještě zralý a ten rok doma mu hodně prospěl, stejně tak to pomohlo v utužení vztahu se ségrou. Takže za mě je to s druhým dítětem trochu náročnější, ale když to malé trochu povyroste tak už se děti občas zabaví spolu, mladší má vzor a ten starší má koho komandovat (neúspěšně). :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 14:45
@Heivka píše:
To že je člověk v šoku je normální, snad jsem neslyšela o jediné ženské která by aspoň nějaké obavy neměla. Jinak pro mě bylo druhé těhotenství mnohem náročnější, sice jsem nechodila do práce, ale přeci jen se skoro tříletým klučinou doma jsem si nemohla dovolit zalézt do postele a spát když jsem byla unavená nebo mi bylo špatně. Po narození dcerky to nebylo tak těžké jak jsem se obávala. Dcerku jsem nekojila, takže jsem si ušetřila poporodní depresi kterou jsem měla u syna, synek byl už dost velký takže hodně pomáhal. Taky jsem mu posunula nástup do školky, beztak nebyl na školku ještě zralý a ten rok doma mu hodně prospěl, stejně tak to pomohlo v utužení vztahu se ségrou. Takže za mě je to s druhým dítětem trochu náročnější, ale když to malé trochu povyroste tak už se děti občas zabaví spolu, mladší má vzor a ten starší má koho komandovat (neúspěšně). :mrgreen:

Jo vzor- to je pravda. Mladší nemusíš učit skoro nic-mluvení, oblékání, jezení-vše se naučí od staršího sourozence a jednou tak rychle. Bohužel se od něj naučí i hovadiny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4719
4.11.19 14:47

@martina bl U nás spíš ten starší opakuje hovadiny, které dělá ta mladší :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 15:22

Já osobne to rčení nesnáším, je to BLBOST! První bylo děsně náročné. Na druhé jsem se psychicky připravovala, čekala jsem masakr. A druhé bylo mimino „pro začátečníky“! Se dvema bylo méně práce než s prvnim. Navic starší se snažil být velký brácha, pomáhal, osamostatnil se, a ted j sou parťáci! Neboj, zvladnes to dobre! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 02:44

Mám děti 1.5r a 1m a musím říct, že mnohem větší rozdíl je z 0 na 1 než z 1 na 2. Navíc když máš starší už ve školce, tak to bude úplně v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.11.19 12:46

Tchyně má jedno 5ti lety děcko. Do školky ho nedává, válí se sním doma. Kluk se neumí najíst, krmí ho lžíci. V noci na plenach. Neumí se obléknout, ani nazouvaci boty. :roll: Ségra 2 holky, 5 a 2.5 roku, umí se najíst, bez plen obě dvě, ve školce až do odpoledne, oblecou se, ta menší samozřejmě s nějakou malou dopomoci, ale je šikulka. Takže záleží jaký máš dítě doma… Obě holky si spolu hrají, jsou to kamarádky. Jo občas jsou na hlavu, ale kdyby obě byly jako švagr, tak by se ségra pos.ala z ty péče. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
5857
6.11.19 10:10

Tak já mám doma taky 3-letou princeznu, chodí do školky a teď jsem ve 25tt. Miminko jsme plánovali, bylo chtěné, ale dlouho k nám nechtělo a povedlo se až pár týdnů před návratem do práce. Podobné obavy mám taky, hlavně jsem taky starší, ale doufám, že to zvládnu. Mám spíš obavy z toho, aby to druhé nebylo moc hyperaktivní nebo hysterické. :lol: Dcera je docela pohodářka až na pár maličkostí, a jako mimčo byla zlatá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama