Podváha a neplodnost

Anonymní
1.5.20 16:58

Podváha a neplodnost

Ahoj. Omlouvám se za anonymitu, ale je to pro mě citlivé téma.
Prošla jsem si poruchou příjmu potravy a stále mám podváhu. Mám 170 cm a 44 kg. Snažím se jíst vyváženou stravu, ale podváha se mě stále drží. Je mi 18. Ms mám - nepravidelnou a hodně slabou. Mohla by extrémní podváha v minulosti, i ta součastná způsobit neplodnost?
Díky za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4279
1.5.20 17:06

Současná určitě. To je fakt dost tohle 8o. To by jsi ohrozila život sebe i mimina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 17:10

@lampicka11 Samozřejmě mimčo nechci teď - ale třeba do budoucna, až dostuduju a tak. Špatně jsem to formulovala, omlouvám se, myslela jsem - způsobit neplodnost do budoucna.
Děkuju za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
7604
1.5.20 17:13

Ano podvaha způsobuje neplodnost
Než jsem otěhotněla měla jsem 40kg na 160cm. Stačilo přibrat na 44kg, cyklus se zlepšil, a otěhotněla jsem, a donosila dceru v pohodě. I když spousta lidí strašila že porodím předčasně, nicméně na to pak váha nemá vliv. Ale na plodnost má, na těhotenství pak už ne. Protože v klidu můžeš přibrat 30kg. Takže opravdu jez.. Jinak neotehotnis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
1.5.20 17:13
@Anonymní píše:
@lampicka11 Samozřejmě mimčo nechci teď - ale třeba do budoucna, až dostuduju a tak. Špatně jsem to formulovala, omlouvám se, myslela jsem - způsobit neplodnost do budoucna.
Děkuju za odpověď.

Když nebudeš mít takovou podvahu ale optimální tak nemusíš mít podle mě obavy. Ale to by ti měl říct lékař u kterého se stále léčíš :nevim: doufám :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 17:15

@mackA159 děkuju. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 17:21

@lampicka11 Už jsem vyléčená. Jím normálně, v rámci možností, ale moje tělo jsem v podstatě poškodila, což způsobuje, že teď nejsem schopna jíst jako dřív. Teď jsem pouze v kontaktu s psychologem a výživovým poradcem.

• Citovat
  • Nahlásit
1.5.20 17:25

A kdy ti začala PPP a jak dlouho už máš podváhu? Měla jsi předtím normální a pravidelný menses? Pokud ne, tak PPP vliv na plodnost mít může i do budoucna a to, že teď přibereš a budeš mít optimální váhu, nemusí stačit. Ale to už musíš řešit se svým lékařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 17:28

@Mala.ještěrka na přelomu črnáctých narozenin. Jsou to čtyři roky. Před PPP jsem měla menstruaci dva roky, silnou ale také nepravidelnou.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17986
1.5.20 17:35

Nejíš vyváženě jíš málo. Kdybys jedla vyváženě, tak by ses dostala do nějaké zdravé váhy.

PPP není jednorázová věc - to je něco, co s tebou bude léta, možná až nadosmrti, zejména pokud budeš odmítat řešit to průběžně v terapii. Nemůžeš si říct, mám to zasebou už se to nevrátí. Jakmile ti bude zase jen trošku hůř, PPP vystrčí hlavu a bude jen na tom, jak moc ses v mezičase naučila milovat sebe samu, pečovat o sebe samu a rozumět sobě samé, jestli ji dokážeš zase poslat spát a nebo jí zase odevzdáš svůj život.

To jestli sis poškodila reprodukční systém se od internetu nedá říct a v tuhle chvíli nemá smysl podstupovat vyšeření. Mizerný menstruace je téměř jistě kvůli tomu, že prostě pořád držíš tvůj organismus ve stavu, kdy nemůže fungovat pořádně - protože nemá dostatek podkožního tuku.

riziko že sis v době kdy má reprodukční systém dozrávat tento poškodila tím, že si vyhodila důležitou součást endorkinního systému, totiž tuk, tu prostě je.

Primárně potřebuješ přibrat natolik, abys měla alespoň těch 15% a pak uvidíš, jak na tom bude tvoje menstruace.

Ale nemá smysl panikařit a začít se nenávidět i za to, že si podlehla PPP. To fakt není tvoje vina. Ostatně přeživší holokaustu většinou pak měly děti a to jejich tělo prošlo výrazně horším a delším mučením, než ti připravila PPP.

Ale pokud v budoucnu chceš děti, potřebuješ se smířit s tím, že se soustavně potřebuješ učit mít se ráda, přijámat se a to i když nejsi dokonalá a i se svými negativními stránkami.

To fakt neznamená je rozvíjet, ale bez přijetí a akceptace se s nimi reálně nic moc trvalého dělat vlastně nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.5.20 17:38
@Anonymní píše:
@Mala.ještěrka na přelomu črnáctých narozenin. Jsou to čtyři roky. Před PPP jsem měla menstruaci dva roky, silnou ale také nepravidelnou.

Tak to bych se na tvém místě poradila na příští prevenci s lékařem. Hodně mých kamarádek je hodně štíhlých a s dlouhodobě nepravidelnou menses a s otěhotněním měly problémy. A to i bez PPP. Píšeš, že děti zatím nechceš, tak bude na řešení dost času a možná díky tomu nebudeš muset řešit třeba ivf či jiné rychlé (ale pro tělo dost zatěžující) postupy. A když nic jiného, tak správně fungující hormonální systém strašně ovlivňuje kostní metabolismus, tak ať pak zbytečně neřešíš třeba osteoporózu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat