Podvod s iphonem.

4
29.5.20 13:06

Podvod s iphonem.

Dobrý deň. Kamaratovi prišla SMS s odkazom na internetovu stránku. Keď tam najel, dozvedel sa, že vyhral iphon v hodnote nekolik tisíc len za cenu poštovného 38 korun.Mal odpovedať na pár otázok a poslať údaje o karte, z ktorej si to poštovné strhnú. Bohužial údaje poslal a tento mesiac mu bolo z účtu strhnutých par platieb od 60 až po 180 korun, dokopy okolo 1500 korun. Vždy pod rovnakým variabilnám číslom. On tam vraj peniaze neposielal, museli si to strhnuť sami.Je možné že mu takto strhávaju aj mesiace predtým, všimol si toho až teraz. Samozrejme si chce dať zmeniť údaje ku karte a zablokovať ďalšie strhávanie z účtu. Stalo sa niekomu niečo podobné? Je možne zažiadať o vrátenie strhnutých penez nazad na účet? Myslým aby z toho podvodného účtu boli peniaze vrátené speť na jeho účet. Ďakujem za odpoveď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4189
29.5.20 13:08

On sam udaje poskytl dobrovolne. Tady ma uplnou smulu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10824
29.5.20 13:11
@Ivana 31 píše:
Dobrý deň. Kamaratovi prišla SMS s odkazom na internetovu stránku. Keď tam najel, dozvedel sa, že vyhral iphon v hodnote nekolik tisíc len za cenu poštovného 38 korun.Mal odpovedať na pár otázok a poslať údaje o karte, z ktorej si to poštovné strhnú. Bohužial údaje poslal a tento mesiac mu bolo z účtu strhnutých par platieb od 60 až po 180 korun, dokopy okolo 1500 korun. Vždy pod rovnakým variabilnám číslom. On tam vraj peniaze neposielal, museli si to strhnuť sami.Je možné že mu takto strhávaju aj mesiace predtým, všimol si toho až teraz. Samozrejme si chce dať zmeniť údaje ku karte a zablokovať ďalšie strhávanie z účtu. Stalo sa niekomu niečo podobné? Je možne zažiadať o vrátenie strhnutých penez nazad na účet? Myslým aby z toho podvodného účtu boli peniaze vrátené speť na jeho účet. Ďakujem za odpoveď.
8o :zed: 8o :zed: 8o :zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
29.5.20 13:12

Kdo na tohle může naletět? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24392

Já nevím, že je v dnešní době ještě někdo takhle blbej :lol: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9136

Achjo, jak může být někdo tak hloupý, a poslat údaje ke kartě :zed: Peníze mu už těžko někdo vrátí. Atˇsi okamžitě zablokuje ty platby, nebo se nebude stačit divit. Za blbost se platí no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2634
29.5.20 13:13
@pikola píše:
Já nevím, že je v dnešní době ještě někdo takhle blbej :lol: :roll:

Bereš mi slova :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7420
29.5.20 13:17

Nevěřila bych, že někdo může být tak strašně hloupý… Abych i něco poradila, ať si zavolá do banky. Kamarádce někdo ukradl údaje ke kreditní kartě a všechny peníze jí banka vrátila, a to i když na to přišla až po několika měsících (chytře to taky kradli po maličkých částkách). Ale u obyč karty si nejsem jistá, kreditka má trošku lepší krytí. Pokud banka nebude vstřícná, peníze již nejspíš neuvidí. Jinak pokud kamarád opravdu „chce změnit údaje ke kartě“ někdy v budoucnu a dávno ji nezablokoval, tak je to opravdu korunovaný vůl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3766

Tak jestli ho to stalo jen 1500 tak to je na tom jeste dobře, za blbost se platí. Ty peníze už nikdy neuvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7952

Za blbost se prostě platí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1362
29.5.20 13:24

At kartu okamzite zablokuje. Dojde do banky a tam jim to vše řekne. Nedávno jsem četla nějaký rozhovor ohledně těchto podvodů a banky většinou evidují podvodné transkace, účty nebo co, přesně si nepamatiju a vracejí peníze. Nechápu, že už v té bance dávno nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
29.5.20 13:26

Příště na takovou blbost nenaleti :zed: ať je rád, že to není větší částka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katastrofaobecna
29.5.20 13:33

Pořídila jsem babičce účet, první co jsem udělala, že jsem ji varovala ať nikam údaje nedává. I když má 70 a s elektronikou bojuje, tak mi řekla, že je to jasné, ne?
Asi není, promiň babi.

• Nahlásit
  • Citovat
29.5.20 13:55

Já jako mlaďoch, která prvních pár let života vyrůstala bez internetu, ale drtivou většinu s ním, se tomuhle jenom směju. Už od první třídy nás učí, jak se chovat na internetu, nikomu nesdělovat svoje osobní údaje, ať už adresu nebo platební údaje a ať to šíříme dál, konkrétně naší rodině a hlavně starším lidem, kteří mají tendenci naletět, ale u nich to ještě chápu. Ale jak může někdo poskytnout platební údaje někomu, kdo tvrdí, že vyhrál iphone? To si ten člověk ani nepamatuje, že by někdy o něco takového soutěžil? :mrgreen: (Jakožto nesoutěžil) Omlouvám se, ale za blbost se platí. Jedině změnit platební údaje a kartu zablokovat. Ps: peníze už mu nikdo nikdy nevrátí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3035
29.5.20 14:02
@Ivana 31 píše:

A ja si vzdycky rikala ze neexistuje nekdo kdo by tomu uveril. A ono jo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama