Pohřešovaní kluci

22315
7.8.20 10:05

Pohřešovaní kluci

Ahoj všem, zakládám tuto diskuzi jen tak ze zvědavosti, prosím, aby se to tu nehádalo. Několikrát jsem tu narazila na diskuze, kdy pustit dítě samotné někam s kamarády. Hodně lidí píše, že v 15-16 úplně normální, že jsou dost zodpovědní, co by se mohlo stát. No a teď mě zajímá, jestli v souvislosti s těmi zmizelými kluky někdo změnil názor. A pokud se v tom někdo vyzná, jak je to s odpovědností. Pokud se utopili, ponesou právně zodpovědnost rodiče?
https://www.idnes.cz/…a-zpravy_rsr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14622
7.8.20 10:11

Nepustila bych ho, názor jsem nezměnila. Před týdnem odjeli jeho spolužáci někam samotní na 14 dní…při každé takové zprávě trnu, jestli to není někdo z nich…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1881
7.8.20 10:11

Myslím, že jsou dost velcí. Nemyslím, že se utopili a i kdyby, věk asi moc roli nehraje. Letos se utopila hromada dospělých. Za dva roky budou plnoletí, budou moct řídit auto, vzít si půjčku, oženit se.. takže čundr mi přijde v jejich věku v pohodě. Tragédie se může stát v jakémkoliv věku a i s rodiči za zadkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62722
7.8.20 10:13
@vokishka píše:
Ahoj všem, zakládám tuto diskuzi jen tak ze zvědavosti, prosím, aby se to tu nehádalo. Několikrát jsem tu narazila na diskuze, kdy pustit dítě samotné někam s kamarády. Hodně lidí píše, že v 15-16 úplně normální, že jsou dost zodpovědní, co by se mohlo stát. No a teď mě zajímá, jestli v souvislosti s těmi zmizelými kluky někdo změnil názor. A pokud se v tom někdo vyzná, jak je to s odpovědností. Pokud se utopili, ponesou právně zodpovědnost rodiče?
https://www.idnes.cz/…a-zpravy_rsr

8o Jako že by odsoudili rodiče třeba 17tiletého dítěte za to, že nebyl pod trvalým dozorm a něco se mu stalo? 8o Nene… 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
7.8.20 10:14
@Petula306 píše:
Myslím, že jsou dost velcí. Nemyslím, že se utopili a i kdyby, věk asi moc roli nehraje. Letos se utopila hromada dospělých. Za dva roky budou plnoletí, budou moct řídit auto, vzít si půjčku, oženit se.. takže čundr mi přijde v jejich věku v pohodě. Tragédie se může stát v jakémkoliv věku a i s rodiči za zadkem.

Nevím, jestli by je rodiče pustili večer někam samotné k vodě, bez aspoň občasného zkouknutí. Jsou jen v plavkách, bez bot, bez peněz a dokladů. Asi není moc možností, kde by byli od středy. Ale můžeme doufat, že se zapomněli u někoho ve stanu nebo chatce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14626
7.8.20 10:14

@vokishka Proč rodiče, když byli na táboře, jestli to dobře chápu? Když už, tak spíš vedoucí, ne? Jinak je to samozřejmě blbý, člověk dokáže v partě udělat blbinu, která ho stojí život, klidně i v osmnácti. Držet děti na řetězu nejde donekonečna, to by je rodiče nemohli pustit ani do školy… Prostě musí to svoje dospívání přežít, což výjimečně bohužel nevyjde. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
7.8.20 10:15
@Litta píše:
@vokishka Proč rodiče, když byli na táboře, jestli to dobře chápu? Když už, tak spíš vedoucí, ne? Jinak je to samozřejmě blbý, člověk dokáže v partě udělat blbinu, která ho stojí život, klidně i v osmnácti. Držet děti na řetězu nejde donekonečna, to by je rodiče nemohli pustit ani do školy… Prostě musí to svoje dospívání přežít, což výjimečně bohužel nevyjde. :?

Ne, právě že nebyli na táboře. Byli sami v chatce, objednala ji maminka někoho z nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
7.8.20 10:16
@Lama Lama píše:
8o Jako že by odsoudili rodiče třeba 17tiletého dítěte za to, že nebyl pod trvalým dozorm a něco se mu stalo? 8o Nene… 8o :roll:

Je jim prý 15 a 16, byli sami ubytovaní na chatě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7692
7.8.20 10:17

Pustit někam myslíš jako třeba na týden? Jinak je mi jich líto, nicméně tyhle nehody, kdy někdo těžce podcení nebezpečí nebo má prostě hroznou smůlu, se dějí i dospělým a důchodcům, ne jenom „nerozumným“ dětem. Například ona poslední tragédie, kdy se otec, děd i vnuk vrhli do vody pod elektrickým proudem. Bojím se, že se ti dva kluci utopili, vzhledem k věcem nalezeným na mole :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62722
7.8.20 10:17
@vokishka píše:
Nevím, jestli by je rodiče pustili večer někam samotné k vodě, bez aspoň občasného zkouknutí. Jsou jen v plavkách, bez bot, bez peněz a dokladů. Asi není moc možností, kde by byli od středy. Ale můžeme doufat, že se zapomněli u někoho ve stanu nebo chatce.

A jaký je rozdíl, jestli je zkoukneš jednou za hodinu nebo za odpoledne? :think: Z hlediska utopení žádný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22315
7.8.20 10:18

@Lalelale jo, myslím třeba týdenní čundr s podoně starými kamarády.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9336
7.8.20 10:19

V dnešní době je fajn, když chtěji kluci strávit čas nějak jinak než u mobilu a počítače :nevim: já jezdila sama k vodě (nebyla to teda řeka) už tak od desíti a v 16 jsem byla poprvé jen s kamarádama na vodě :nevim: za rok se utopí i spoustu dospělejch, prostě je to nešťastná náhoda no :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
7.8.20 10:20

Ano, v 16 jsem syny běžně pouštěla. Ale je to zřejmě kus od kusu. Názor jsem nezměnila. Někdo v 16 zodpovědný je, někdo ani ve 30…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62722
7.8.20 10:20
@vokishka píše:
Je jim prý 15 a 16, byli sami ubytovaní na chatě.

NO, tak samotné ubytování v chatě už se dá diskutovat. Ale furt to nemělo žádný vliv na riziko utopení. Utopí se spusta i osmnáctek. Nebo šestnáctek během odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14626
7.8.20 10:22
@vokishka píše:
Ne, právě že nebyli na táboře. Byli sami v chatce, objednala ji maminka někoho z nich.

Aha, no tak to by se mi asi taky nezdálo. V tomhle věku leda s rodiči alespoň jednoho z nich. :? Ale i tak by se jim to třeba stalo, žejo, v tomhle věku už si obvykle opatří i alkohol a nonstop je nikdo hlídat taky reálně nebude. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama