Pojištění neschopenky při IVF

Anonymní
5.5.21 17:57

Pojištění neschopenky při ivf

Dobrý podvečer všem. Nemáte prosím Vás někdo zkušenost? Mám pojistku, vztahuje se do ní PN. Jsem na neschopence od března, podstupuji ivf a následně KET. Problém je u muže. Do práce nechodím z důvodu Covid oddělení. Máte některá zkušenosti jestli se pojistka vztahuje i na IVF (i pokud je problém u muže) Samozřejmě se na to zeptám, tam kde mám pojistku. Upřímně mě to napadlo až dnes, že si vlastně platím pojistku, tak jestli mám na něco nárok. Moc děkuji, anonym chodí sem přátelé

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1114
5.5.21 18:01

Ne nevztahuje se na IVF ani na rizikové těhotenství. Avšak dá se to obejít a lékař ti muže vystavit PN na něco jiného, ale to by si s nim musela mít hodně dobrý vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7933
5.5.21 18:04

Tvoje pojistka, tudíž tvé problémy hradí pojištovna(pokud se na to pojištění vztahuje).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 18:05

@Markéta188 Děkuji za odpověď. Podvádět nechci a nebudu. Jen mě to tak napadlo, že člověk si platí pojistku na neschopenku, tak jestli má na něco nárok. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
1114
5.5.21 18:11
@Anonymní píše:
@Markéta188 Děkuji za odpověď. Podvádět nechci a nebudu. Jen mě to tak napadlo, že člověk si platí pojistku na neschopenku, tak jestli má na něco nárok. Děkuji za odpověď

Bohužel, sestra se pokoušela 7 let o miminko, podstoupila řadu IVF a kvůli tomu sháněla i pojištění. Žádná pojišťovna neproplácí, alespoň ne ještě před 3 lety,
Vysvětleno to bylo tak, že IVF a rizikové těhotenství neohrožuje matku a není to nezbytně nutné k tomu mít PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
5.5.21 18:20

Neschopenku při IVF kryla Allianz a omezeně i Axa. Záleží, kde tu pojistku máš sjednanou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 18:25

@Janli Flexi Kooperativa

• Citovat
  • Nahlásit
1114
5.5.21 18:27
@Janli píše:
Neschopenku při IVF kryla Allianz a omezeně i Axa. Záleží, kde tu pojistku máš sjednanou…

Oni pouze částečně hradí léky a procedury ne? Nebo alespoň to právě hradili sestře. Příspěvek při PN ji žádná pojišťovna nedala, ale třeba je to už aktuálně jinak :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 18:29

@Markéta188 Obdivuji sestru, doufám že se nakonec podařilo. Samozřejmě vím že ivf není životu ohrožující a člověk to bude respektovat. Jen mám známou, která otěhotněla (pracovala jako operátorka) a šla na PN z důvodu nevolnosti, kde i zůstala do mateřské. A dostala pojistku za celou dobu, kdy byla na PN. Ale asi se těhotenství počítá jinak než ivf :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1114
5.5.21 18:34
@Anonymní píše:
@Markéta188 Obdivuji sestru, doufám že se nakonec podařilo. Samozřejmě vím že ivf není životu ohrožující a člověk to bude respektovat. Jen mám známou, která otěhotněla (pracovala jako operátorka) a šla na PN z důvodu nevolnosti, kde i zůstala do mateřské. A dostala pojistku za celou dobu, kdy byla na PN. Ale asi se těhotenství počítá jinak než ivf :nevim:

No tam to bylo stanoveno nějak, že pokud ji PN vyloženě nařídí gynekolog z nějakého zdravotního důvodu, tak se na to některá pojištění vztahuje, respektive připojištění.
Udělala si právě připojištění u Allianz, alespoň aby ji částečně něco uhradili. Ale že by vyloženě někde sehnala pojištění, kde ji proplatí PN, jak je zvykem u nemoci nebo úrazu, tak to bohužel ne.
Ano, nakonec se povedlo přirozeně, když to po letech vzdala. Termín má teď v srpnu :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
5.5.21 18:55
@Markéta188 píše:
Oni pouze částečně hradí léky a procedury ne? Nebo alespoň to právě hradili sestře. Příspěvek při PN ji žádná pojišťovna nedala, ale třeba je to už aktuálně jinak :oops:

Mně plnili pokrytí pracovní neschopnosti. Záleží kdy a za jakých podmínek byla pojistka sjednaná, ty rozsahy pojištění se dost měnily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
5.5.21 18:56
@Anonymní píše:
@Janli Flexi Kooperativa

Určitě máš pojistný podmínky, tak hledej tam, jestli mají rizikový těhotenství ve výlukách nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat