Pojistit si budoucnost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 16:04
Pojistit si budoucnost?

Dobrý den, potřebovala bych poradit. S přítelem jsme spolu 3 roky, letos v létě se máme brát jelikož čekáme rodinu. Mám byt a s přítelem žijeme u mě, na půlku bytu mi dali rodiče peníze a na půlku bytu mám hypotéku. Byt je psaný jen na mě, přítel pomáhá pouze s inkasem. Teď by mě zajímalo jestli se majetek,,za svobodna,, vztahuje do manželství. Vím že se to každým rokem mění. Hlavně mě neodsuzujte ale nerada bych třeba za 10let kdyby partnerovi hrklo v kulík se s ním dělila o majetek v hodnotě skoro 3milionů ktery poctivě moje rodina koupila a splacím když přítel přišel tzv. s holým zadkem a oproti mě nemá ani auto, zkrátka nic. Napadla mě předmanželská smlouva ale nevím kolik stojí peněz a zda by se to přítele nedotklo. Máte někdo radu, zkušenost, názor? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
skorotehotna
Kecalka 429 příspěvků 11.02.19 16:08

Proč to zakladas 6×?

Konnny
Závislačka 2690 příspěvků 11.02.19 16:08

@skorotehotna Chce si to pojistit.

tininas
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 11.02.19 16:18
@Anonymní píše:
Dobrý den, potřebovala bych poradit. S přítelem jsme spolu 3 roky, letos v létě se máme brát jelikož čekáme rodinu. Mám byt a s přítelem žijeme u mě, na půlku bytu mi dali rodiče peníze a na půlku bytu mám hypotéku. Byt je psaný jen na mě, přítel pomáhá pouze s inkasem. Teď by mě zajímalo jestli se majetek,,za svobodna,, vztahuje do manželství. Vím že se to každým rokem mění. Hlavně mě neodsuzujte ale nerada bych třeba za 10let kdyby partnerovi hrklo v kulík se s ním dělila o majetek v hodnotě skoro 3milionů ktery poctivě moje rodina koupila a splacím když přítel přišel tzv. s holým zadkem a oproti mě nemá ani auto, zkrátka nic. Napadla mě předmanželská smlouva ale nevím kolik stojí peněz a zda by se to přítele nedotklo. Máte někdo radu, zkušenost, názor? Děkuji

Ahoj.

Mám jen názor.

Kdyby to bylo obráceně - tak jsi jasná zlatokopka. :) Nevím, jaký opozit je pro chlapa.

Ale minimálně tou předmanželskou smlouvou bych si to pojistila - ať to stojí, co to stojí. Nejspíš Tě to v budoucnu vyjde daleko levněji.

Kokolina29
Povídálka 30 příspěvků 11.02.19 16:19

Chce to pojistit, hlavně kvůli hypotece a po té sjm.kdyby něco musela byste mu vyplatit půl hypotéky zaplacené v manželství-sjm.

Mmmko
Povídálka 11 příspěvků 79 inzerátů 11.02.19 16:22

Pokud jsi vlastníkem bytu před manželstvím, sňatkem byt do SJM nespadá. Musela bys ho sama přepsat do sjm, takže pokud jde jen o byt, rozvodem by na něj manžel neměl nárok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 16:24

nebude mít na něj nárok ani když ještě mám 15let splácet? Nyni budeme manžele a i kdyz kazdy mame svuj ucet a ja si budu i nadale svoji hypoteku platit,aby pak nerekl ze za tech 15let jsme byli manzele a nechtel pulku penez treba…

Kokolina29
Povídálka 30 příspěvků 11.02.19 16:27

U soudu by vyhrál, máme tento případ v okolí, a je jedno ze fyzicky nedal ani korunu, jednalo by se o tu část co je placena v manželství. Za poradu s právníkem to stojí.

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 11.02.19 16:32
...

Zakladatelko, máš recht, tohle si určitě zabezpeč, aby ti pak nezbyly oči pro pláč. V době, kdy se každé druhé manželství rozpadá je opatrnost na místě. Pozor, aby si pak nedělal nároky na nějakou část bytu s tím, že když s tebou žil a ty jsi splácela hypotéku, že třeba financoval jídlo, apod. Zajdi si právníka a sepiš to s ním. Také jsem takového viděl…nebyl dost opatrný a musel pak cálovat. Byt se musel prodat a on pak skončil v nějakých pochybných podnájmech. A úplně zbytečně, pro pár zásunů do mladé frndy!

Tecumseh
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 11.02.19 16:36
@Anonymní píše:
nebude mít na něj nárok ani když ještě mám 15let splácet? Nyni budeme manžele a i kdyz kazdy mame svuj ucet a ja si budu i nadale svoji hypoteku platit,aby pak nerekl ze za tech 15let jsme byli manzele a nechtel pulku penez treba…

No, to právě reálně hrozí!

Chytrak
Závislačka 3017 příspěvků 11.02.19 16:42
@Konnny píše:
@skorotehotna Chce si to pojistit.
:mrgreen: ze to uplne vsichni pochopili :lol:
BelAir
Stálice 64 příspěvků 11.02.19 17:16

Pokud i právníka neupravite SJM, tak veskere splátky hypo po svatbě se berou jako součást SJM a v případě rozvodu může manžel požadovat půlku, i když máte rozdělené finance.
Snad máte vyřešeno, jak to bude v případě tvé RD :kytka: .

cecetka
Echt Kelišová 7863 příspěvků 11.02.19 17:19
@Anonymní píše:
nebude mít na něj nárok ani když ještě mám 15let splácet? Nyni budeme manžele a i kdyz kazdy mame svuj ucet a ja si budu i nadale svoji hypoteku platit,aby pak nerekl ze za tech 15let jsme byli manzele a nechtel pulku penez treba…

Mel by pravo na polovinu splacenych penez za trvani manzelstvi. Uz to totiz nebudou tve splatky hypoteky, ale budou to splatky VASE. A tyka se to i vsech investic do bytu.

Konnny
Závislačka 2690 příspěvků 11.02.19 17:40

Zakladatelka by zkrátka ráda, aby hypotékasice byla splácena ze společných peněz za trvání manželství,ale zároveň chce zajistit, aby po případném rozvodu neviděl manžel ani korunu.
Vždyť přece přišel s holým zadkem.
Je roztomilá :mavam:

anupati
Kelišová 6576 příspěvků 11.02.19 17:54

Jako jen můj osobní názor, ale přijde mi až příliš nedat ani korunu, pokud budeš splácet dalších 15 let a nějakou dobu už spolu jste…Až budeš na rodičáku atd.,já nevím, my hospodaříme společně. Takže by mě přišlo fér se jasně domluvit, co ohledně splátek po uzavření manželství. Ať manžel ví, že si má případně pořídit další nemovitost, kdyby ti hrklo kdovíkde za 10 let, aby nešel s holým zadkem a všechny vydělané peníze rozpuštěné v běžných výdajích,tvoje jako investice v byt :nevim: Jen ty víš vstupní podmínky. Kolik kdo z vás vydělává, kolik investujete běžně do výdajů, jak planujete rodinu a jak budeš vydělávat třeba 7 let na MD/RD…Jinak každopádně právník…

Příspěvek upraven 11.02.19 v 17:55

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >