Předmanželská smlouva - ANO-NE

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 16:03
předmanželská smlouva - ANO-NE

Dobrý den, potřebovala bych poradit. S přítelem jsme spolu 3 roky, letos v létě se máme brát jelikož čekáme rodinu. Mám byt a s přítelem žijeme u mě, na půlku bytu mi dali rodiče peníze a na půlku bytu mám hypotéku. Byt je psaný jen na mě, přítel pomáhá pouze s inkasem. Teď by mě zajímalo jestli se majetek,,za svobodna,, vztahuje do manželství. Vím že se to každým rokem mění. Hlavně mě neodsuzujte ale nerada bych třeba za 10let kdyby partnerovi hrklo v kulík se s ním dělila o majetek v hodnotě skoro 3milionů ktery poctivě moje rodina koupila a splacím když přítel přišel tzv. s holým zadkem a oproti mě nemá ani auto, zkrátka nic. Napadla mě předmanželská smlouva ale nevím kolik stojí peněz a zda by se to přítele nedotklo. Máte někdo radu, zkušenost, názor? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33906 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 16:07

Majetek nabytý před uzavřením manželství se do sjm nezahrnuje, tedy bude jen tvůj, pak při případném rozvodu by se uvažovalo např. kdybyste pak dům společně rekonstruovali, tak nějaký podíl. „Předmanželská smlouva“ je notářský zápis o zúžení společného jmění, nemá moc velkou váhu, zejména v případě dluhů jednoho z manželů se k tomu moc nepřihlíží, pokud byste řešili, je třeba rozdělit jmění manželů soudně.

P4ja
Echt Kelišová 7760 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 16:07

Pokud je byt psaný na tebe, pak ti zůstane i po rozvodu. MAnžel by měl nárok na polovinu zaplacené hypotéky, kterou budete splácet v době manželství + polovinu toho, co do bytu dáte za doby manželství.

A jinak pokud to vidíš naše rodina, že má přítel holý zadek, pak nvm, jeslti je to dobrý vklad do manželství. Protože poto už budete my dva. A ne já a on.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20508 příspěvků 11.02.19 16:07

Neboj se nic, to, s čím vstupujete do manželství a to, co byste případně jeden nebo druhý dostali darem (darovací smlouvou nebo dědictvím), se do společného jmění manželů nezahrnuje.
Jen to, co koupíte nebo vybudujete za manželství.

Bubla_Bučková
Kelišová 5143 příspěvků 11.02.19 16:10

Kdo bude platit hypotéku na mateřské? Majetek tvůj bude vdycky tvůj.. Náklady na bydlení po svatbě už jdou z jedněch peněz - vašich peněz. Takže byste museli mít rozdělené účty. Nevím jaká je to částka, jestli deset tisíc tak po roce rozvod by teoreticky manžel mohl chtít 5×12 zpátky. Každopádně mu nebude nálezet rozhodne půl bytu. Stejně tak peníze za prodej bytu po svatbě jsou jenom tvoje.

terien
Echt Kelišová 9539 příspěvků 11.02.19 16:16

Majetek nabytý před svatbou nespadá do SJM, takže byt bude tvůj i kdyby jste se rozvedli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 16:18

Stojí za úvahu, jestli ho za ty tři roky znáš a víš, ze nemá žádné dluhy nebo nemá tendence si na vše půjčovat. V okamžiku, kdy by přestal splácet bys jako manželka mohla o střechu nad hlavou klidně přijít. . . smlouva/nesmlouva (předmanželská)

Uživatel je onlinemonzaj
Ukecaná baba ;) 1991 příspěvků 11.02.19 16:20

Byt je tvůj před svatbou tudis zůstal by tvůj.. nicméně co si pořídíte v průběhu manželství (vybavení atd) to už by se dělilo..

masinka9
Kelišová 5032 příspěvků 11.02.19 16:24

Předmanželská smlouva má význam, jen pokud máš jiný nezávislý příjem, např. vlastníš nemovitost s nájemníky a z toho máš příjmy. Ale pokud se jedná o vlastní bydlení, tam smlouva nemá smysl. Taky jsem se vdávala s holým zadkem a řešili sme to, vlastníkem bytu byl můj muž.

Ou
Kelišová 6218 příspěvků 11.02.19 16:47

Ne, nemění se to každý rok a ne, společné jmění manželů se vztahuje pouze na majetek nabytý během manželství. Omezené SJM můžeš mít i bez předmanželské smlouvy.

Řeš to s advokátem, nebo v občanské poradně - rady z internetu se ti v nějké případné krizi můžou dost vymstít.

Uživatel je onlinemuffin98
Kecalka 110 příspěvků 11.02.19 16:47

Bojím se, že když si nerozdělíte majetek, tak pak bude mít nárok na tu část bytu, která je zaplacena za doby trvání manželství, to už se bere, že je vaše společné, tzn. i kdybys platila sama, tak to bude jako by to šlo z vašeho společného na půl. Dá se to udělat určitě tak, že ti nemovitost zůstane, chtělo by to za notářkou, rozdělit se dá cokoliv. Od konkrétní nemovitosti, přes účty - třeba jen běžné, nebo jen stavební spoření. Já tam šla s tím, že smlouvu budu chtít 100% a pak jsem za konzultaci už nic neplatila a to jsme se o tom bavily snad půl hodky. Jen vyloženě za tu smlouvu. Jestli jsi od Brna, klidně napiš SZ, doporučím :) U nás máme rozdělená stavební spoření a ještě tam máme hezkou větičku o tom, že jakýkoliv úvěr a hypotéka bude toho, na koho je psaná, tzn. se hezky ochráním od toho, kdyby si manžel vzal půjčky, nebudou moje, protože si to nevezmu s ním. On má tu stejnou jistotu, to je taky dobré tam mít :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 50696 příspěvků 4 inzeráty 11.02.19 16:56
@muffin98 píše:
Bojím se, že když si nerozdělíte majetek, tak pak bude mít nárok na tu část bytu, která je zaplacena za doby trvání manželství, to už se bere, že je vaše společné, tzn. i kdybys platila sama, tak to bude jako by to šlo z vašeho společného na půl. Dá se to udělat určitě tak, že ti nemovitost zůstane, chtělo by to za notářkou, rozdělit se dá cokoliv. Od konkrétní nemovitosti, přes účty - třeba jen běžné, nebo jen stavební spoření. Já tam šla s tím, že smlouvu budu chtít 100% a pak jsem za konzultaci už nic neplatila a to jsme se o tom bavily snad půl hodky. Jen vyloženě za tu smlouvu. Jestli jsi od Brna, klidně napiš SZ, doporučím :) U nás máme rozdělená stavební spoření a ještě tam máme hezkou větičku o tom, že jakýkoliv úvěr a hypotéka bude toho, na koho je psaná, tzn. se hezky ochráním od toho, kdyby si manžel vzal půjčky, nebudou moje, protože si to nevezmu s ním. On má tu stejnou jistotu, to je taky dobré tam mít :)

Ne, nebude mít nárok na část bytu. Bude mít nárok na polovinu splátek úvěru, které po dobu manželství společně splatítě a polovin u případných investic, které povedou ke zhodnocení

zoidberg
Extra třída :D 12381 příspěvků 11.02.19 17:04

Ve vašem případě je MS nejlepší řešení. Úhrada stojí zhruba 7 tisíc za každý řešený milión.

Elenloth
Závislačka 3948 příspěvků 3 inzeráty 11.02.19 17:28

Vidím dobře, nebo si tady zakladatelka povídá sama se sebou? :think:

Uživatel je onlineKonnny
Závislačka 2692 příspěvků 11.02.19 17:32
@Elenloth píše:
Vidím dobře, nebo si tady zakladatelka povídá sama se sebou? :think:

No jo :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >