Práce u policie - je potřeba maturita?

574
17.11.07 11:35

policie

Ahoj holky,

můj manžel po tomto zaměstnání strašně touží, ale nemá maturitu. Nyní si za to nadává, když byl mladý tak neuvažoval bohužel dopředu. :cry:

Včera přišel z práce s tím, že mu nějaký kolega říkal, že k policii nyní nepotřebuje maturitu, že policajtů chybí 5000 a po Novém roce počítají, že jich bude chybět víc. Manžel se toho chytl, ale na netu jsme na oficiálních stránkách našli, že je potřeba maturita :cry: .
Neslyšela jste o tom některá?

Děkuji za odpovědi Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1762
17.11.07 12:14

No tak si tam v pondělí zavolejte a oni vám řeknou, co je potřeba. Třeba by si mohl maturitu dodělat při zaměstnání.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
17.11.07 12:41

Já mám kamaráda u státní policie (byl policista roku 2005) a maturita nutná je (jestli je to jinde jinak, nevím). Pak navíc během zaměstnání se dodělává nějaká nástavba (právo, zákony, atd.). A měl by být fizicky zdatný. Taky jsem nad tím uvažovala (ano já, nekecám), ale asi ne. Tak hodně štěstí manželovi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
17.11.07 12:57

Maturita je nutná, ale jestli teď mají personální nouzi - třeba by přistoupili na dodělání maturity při zaměstnání. Každopádně brnkněte na nějaký obvod blízko vás :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.11.07 14:34

Maturita je nutností, pouze u městské policie v Praze stačí vyuční list.
Ale uvědomujete si Váš manžel, že začínat u policie není žádný med.
Musí jít do školy (dohromady je to myslím rok a půl) tzn. je přes týden
od rodiny a ty peníze, zvlášť po dobu školy, moc k přežití nejsou.
Manžel byl dlouhá léta u Police (už jsem ho tedy jako policajta poznala) a
můžu Vám říct, že jsem ráda, že odešel. Neustále jednou nohou v
kriminále. Jednou byli moc přísní, jindy málo.
Neustále jich bylo málo, takže pořád přesčasy - neplacené a hlavně
o víkendu. A za to těch pár dnů dovolené na víc fakt nestálo.
A trochu schopný člověk, který nemá obě ruce levé si daleko více vyděla
v soukromém sektoru.
Ještě před pár lety jim vedení velmi rádo zdůrazňovalo, jak na jejich místo čekají desítky jiných. Teď už ani náhodou.

• Nahlásit
  • Citovat
3496
17.11.07 15:17

Souhlasím s anonymem, manžel je u policie a chystá se odějít. Je to hrozná birokracie a buzerace. Na to, že jich je tak málo, si jich vůbec neváží a pérujou je za kraviny. Příklad:oblečení místo ve skříni na věšáku. Tak att se dobře rozhodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
17.11.07 18:34

Jo, to je pravda, kamarád si taky stěžuje. Strašně moc papírování i kvůli „hloupostem“ a věčná buzerace :? No, jeho to jakžtakž baví, dotáhl to na to ocenění a to ho povzbudilo. Ale stejně. Jinak myslím, že říkal při škole nějakých 15000 ,– ale nejsem si jistá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
17.11.07 18:36

Nechce manžel dělat třeba hasiče? Taky záchranná složka :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.12.07 20:29

Ahoj, tak já mám manžela u policie a říká, že ta maturita zapotřebí je. Ovšem všude je chleba o dvou kůrkách. Proč myslíš, že jich tolik odchází? :oops: Tak ať Vám to vyjde, jak byste si představovali. Nepřihlášená Sindarela

• Nahlásit
  • Citovat
208
26.8.08 13:17

Posouvám diskuzi… uvažuji o tom, že bych k Policii šla a přítel by šel na rodičák, nemáte nějaké aktuální info k platu při tom roce na škole? Dnes jsem mluvila s paní z náborového pracoviště, nástupní plat je kolem 17 000 s tím že nejdřív bych musela udělat přijímačky, které zaberou min. 3 měsíce, ale ty bych mohla dělat ještě na rodičáku, není to nijak časově náročné. Ale nevím, zda se pak na škole ten plat nesníží, nevíte někdo něco víc? A jak ten rok na škole probíhá? Jak moc jsou náročné přijímačky?
Díky moc za jakoukoliv informaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
26.8.08 14:45

Ahojky Eille,ono taky záleží v jakém městě bys k té policii šla.My se na to informovali v Plzni a tady by to při té jejich škole dělalo asi 8000-9000,–,ale zae manželova mamka dělá na policii v Praze a tam je to prý vyšší o kolik nevím,ale hledali jsme to na netu a tam to bylo rozepsaný podle regionů,tak zkus na to mrknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
26.8.08 16:16

Aaaha, tak to je hodně málo :( . A nevíš, jestli se ta škola dá dělat i dálkově? Nebo musím být přes týden v Praze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
26.8.08 18:36

Tak to netuším,ale vzhledem k tomu,že už v době dělání té školy jsi zaměstnaná jako policistka,tak bych řekla,že to dálkově nejde,ale třeba jo,určo bys to našla na stránkách policie(státní)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
26.8.08 20:06

No jejich stránky zkoumám od včerejška a ke škole žádné info.

A začínáme v tom mít doma pořádný guláš - je ten rok na škole i u městské?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3529
26.8.08 22:15

Tak jsem se ptala tchýně(dělá u městské) a nejdřív jsi registrovaná jako pochůzkář a pokud chceš víš a nechce se ti čekat než se uvolní místo a odděláš si potřebné roky,tak je lepší jít na školu a je to jak státní tak městská.Ale u městské je možná ještě nižší plat než u státních.A ještě info trochu mimo,po roce oddělaném jako pochůzkář u městské si můžeš podat žádost ke státním,snad jsem alespoň trochu poradila. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama