Polycystické vaječníky léčba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cifre
Nováček 8 příspěvků 13.11.18 09:17
Polycystické vaječníky léčba

Ahoj holky, je tu nekdo se stejnym problém a ma PCOS? Chtěla bych zkusit problém řešit jiným způsobem než cpát do sebe hormony protoze si myslim ze mi z nich už vážně trochu hrabe :/… Navíc jsem názorů ze je svinstvo. Na internetu jsem se dočetla takove ty klasické rady, sport, dieta, bez stresu, zhubnout…jenze si myslí myslim ze žiju docela zdravý život… když nejsem v praci sportuji…nezdrave taky uplne nejim ano občas zhresim…nadvahu taky nemam nějak extra velkou merim 175cm a mam 65 kg..jo zhubnout by se ještě dalo…ale jsou treba nejake bylinky, ktere máte vyzkoušené ze pomohly? Když jsem nebrala antikoncepci menstruraci jsem vubec nemela…priznaky byly ale nikdy nepřišla…zaclo mi to cca mých 20…ted je mi 28

Reakce:

lucije28
Ukecaná baba ;) 1578 příspěvků 13.11.18 09:23

Já mám PCO, po vysazení antikoncepce žádná MS, jen po vyvolávačce. Odmítla jsem jít do IVF, ale na doporučení gynekoložky jsem šla operaci - drilling vaječníků a druhý měsíc jsem otěhotněla. Když nemenstruuješ, neovuluješ. Obávám se, že přirozeně neotěhotníš, i když někdo otěhotněl, ale někdo to je běh na hodně dlouuuuuhouuu trať. Některá neotěhotněla ani po laparkopii. Bylinkami nic nezkazíš, ale …

Cifre
Nováček 8 příspěvků 13.11.18 09:52
@lucije28 píše:
Já mám PCO, po vysazení antikoncepce žádná MS, jen po vyvolávačce. Odmítla jsem jít do IVF, ale na doporučení gynekoložky jsem šla operaci - drilling vaječníků a druhý měsíc jsem otěhotněla. Když nemenstruuješ, neovuluješ. Obávám se, že přirozeně neotěhotníš, i když někdo otěhotněl, ale někdo to je běh na hodně dlouuuuuhouuu trať. Některá neotěhotněla ani po laparkopii. Bylinkami nic nezkazíš, ale …

Otěhotnět neplánují ale mám poslední dobou strasne výkyvy nálad a jsem tak trochu po hormonalnce ,,frigidní,, :D …mne tehdy nepomohly ani vyvolávačky :(…ted po hormonalnce mi na gynde říkali ze mam průchodnost doboru ale otázka je kdyz vysadim za jak dlouho se to zase vrátí

paandoraa
Kecalka 209 příspěvků 13.11.18 10:11

@Cifre Ahoj, bohužel mě na PCO přišli až v momentě, kdy jsem chtěla otěhotnět, bylo mi 31, ve finále jsem skončila na IVF, kde se konečně zadařilo. Ale co se týká výkyvů nálad a nastartování menstruačnío cycklu, tak mi zaručeně pomohla hormonální jóga (doporučuji víkendový kurz, já prvně cvičila prvně podle knihy, ale na kurzu jsem zjistila dost výrazné odchylky), poté jsem užívala Infolic Combi (po užívání DC 37-42) a ještě jsem hodně chodila na akupunkturu 3× za cyklus + mi k tomu dávala bylinné globule…léčba je jak časově (min. rok) tak finančně náročná, držím palce :hug:

Venceslavka
Kecalka 240 příspěvků 2 inzeráty 13.11.18 11:31

@Cifre Na jednu stranu chápu, že nechceš užívat hormonální antikoncepci, ale moje zkušenost je, že je mi s ní mnohem lépe. PCO mi zjistily až když jsem se snažila otěhotnět, po roce a čtvrt se povedlo lékama navodit ovulaci a hned napoprvé se povedlo…ale to teď není to, na co se ty ptáš. V každém případě s antikoncepcí nemám výkyvy nálad, návaly horka a pocení, přibírání na váze, velmi špatnou pleť. A taky mi nerostou pořád cysty na vaječníkách, které sice většinou zmizí když dojde k MS ( 1× za 3 měsíce v mém případě), ale už jsem taky měla cystu 10 cm a hrozilo, že mě čeká operace. Nakonec naštěstí zmizela. Takže za mě antikoncepce je způsob léčby PCO, která mi dobře funguje a jsem s ní spokojená. Jestli bude dobře fungovat cokoli jiného, dej vědět, hormonální joga je fajn, taky jsem cvičila, lehký efekt měla, bylo mi lépe, ale zdaleka ne, tak jako s HAK.

zuz1206
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 13.11.18 12:05

@Cifre ahoj, muj pribeh s pco je nasledujici: v lednu mi jina dr, u ktere jsem byla na konzultaci rekla, ze mam pco…takze jsem i na doporuceni me dr sla na laparku v unoru…kde vidi vlastne ty organy tak jak ve skutecnosti jsou: nic mi nenasli, absolutne ciste vse…kazdopadne mam za sebou 6 mes na clostiku, i se zadarilo 5 mes ale bohuzel to odeslo s menses…predtim jsem zkousela bylinek az az a nic..proste hormonum se u pco dle me nevyhnes, ovulaci obcas mas, ale jen ty hormony ti zajisti pravidelny cyklus a ovulaci..

zuz1206
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 13.11.18 12:06

@Venceslavka souhlasim ze s HA je lepe, ale kdyz chces otehotnet, dle me se hormonum nevyhnes:/ a co jsi brala taky clostik?

Venceslavka
Kecalka 240 příspěvků 2 inzeráty 13.11.18 12:25

@zuz1206 Clostík mi nezafungoval, dali jsme Tamoxifen a na poprvé zabral :)

zuz1206
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 13.11.18 12:29

@Venceslavka tak doufam ze taky nasadime ten, 27.11. jdem do caru:)

Cifre
Nováček 8 příspěvků 13.11.18 13:45

No to ste mě teda holky moc nepotesily :? … asi to ted chvilku zkusim bez hormonů a uvidim kdy se to vrátí zase do původního stavu… mně teda bylo vždy lip bez hormonálky- zadne blbe nálady zadna nechuť k sexu , zadne prudké změny nalad

Venceslavka
Kecalka 240 příspěvků 2 inzeráty 13.11.18 13:51

@zuz1206 držim palce, nám v CARu pomohli :palec:

Venceslavka
Kecalka 240 příspěvků 2 inzeráty 13.11.18 13:57

@Cifre Tak když je ti líp bez ní, je blbost jí brát..... Já jsem ještě užívala něco z tradiční čínské medicíny, nepamatuju si už jak se to jmenovalo a taky to trochu efekt mělo, nálada lepší, MS přišla dřív než za 3 měsíce, ale ovulaci to nevyvolalo.

zuz1206
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 13.11.18 13:59

@Cifre pry pomaha nekomu i gynex:) na ty nalady atd..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.18 21:30

Holky, mám PCO a MS vždy nepravidelná, spíš ne, než ano. Po 10 letech HA jsem vysadila a ani nevím jak jsem otěhotněla a mám zdravou dceru. Můj gynekolog to nikdy neřešil. A já vlastně taky ne. Dítě mám, další už nemůžu mít kvůli dalším zdravotním problémům. A světe div se, teď ve skoro 40 letech se mi cyklus umoudřil a mám pravidelnou MS i ovulaci. Trochu s křížkem po funuse. Ale asi někdo nahoře mi to dítko poslal, jinak si to nedovedu vysvětlit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >