Pomalý tok mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Siraela
Povídálka 14 příspěvků 25.03.18 22:02
Pomalý tok mléka

Ahoj holky,
potřebovala bych zase radu. Mám druhého syna a zase máme problém s kojením. Jsem po šestinedělí - přestávají se mi nalévat prsa a zpomalil se mi tok mléka, což se drobkovi vůbec nelíbí. Doteď mu to teklo samo, jen polykal a teď je problém. Nemůže se k tomu mléku dostat, pokud nemám ta prsa nalitá, tak mu to prostě neteče. Cítím, jak se spustí, ale on pořád tahá naprázdno (když zmáčknu, mléko se objeví).
Každé kojení je katastrofa, pořád se vrtí, kroutí, protestuje, je nalokaný vzduchu, pak má bolení…
Nahřívám, piju všechno možné, spíme spolu, nosím v šátku a nic. Homeopatika apod. na mě nefunguje, jediné, co zabralo, bylo motilium (vyzkoušeno u staršího), ale až jsem ho vysadila, tak to zase kleslo, navíc se teď k němu nedostanu.
Laktační u nás byla a doporučila mi to motilium, takže pro nás zase nic.
Chtěla bych se zeptat těch (a samozřejmě i ostatních), komu se ten tok mléka taky výrazně zpomalil při úpravě dle poptávky, jak se to vyřešilo, co mám udělat, aby to teklo.
Navíc na levé straně mám výrazně méně mléka, skoro nic, tam jí tak 20 vteřin a pak hotovka, tak potřebuji zachránit aspoň pravou stranu.
Tentokrát bohužel nemůžu pořád odstříkávat a odsávat několikrát denně i v noci, abych měla pořád natlakováno, mám tříletého staršího…
UM blinká, u alternativně podávaného MM nespolupracuje.
Díky moc, už prostě nevím, co je pořád špatně.
 S.

PS: zkoušela jsem to vložit a vše se mi smazalo, tak doufám, že to nebude vloženo 2×.

Reklama

Reakce:

Karolína94
Stálice 74 příspěvků 25.03.18 22:07

@Siraela ja to měla podobné, furt nalitá prsa a když pak měl tahat tak se mu nechtělo, nakonec jsem přestala kojit a dostal UM, ale museli jsme hledat to správné, po prvním blinkal po druhém se nemohl vykakat a tak nám nakonec doktor doporučil bebu comfort a jsme už spokojeny (mléka chce prostě vyzkoušet, dnešní době je značek), ohledně kojení ti neporadím

3HE
Generální žvanilka 21430 příspěvků 26.03.18 02:03

To je prechodem z oxytocinu na prolaktin. Po porodu oxytocin jeste pomahal..ted uz je to na prolaktinu. Mleko se uz netvori dobzaaoby a ditko si na to musi zvyknout. Mozna je i spurt. Pred kojenim pit horky kojocaj s jestrainou a nahrivat prsa. Pak kojit… Cele jedno prso…u vas asi to leve jako prvni… A potom dat druhe prso. A pak stridat dokud dite nebude najezeno. Zkuste odsavat odsavackou po kojeni aapon to slabsi prso.
Intervaly kojeni podle ditete. Klidne co hodinu.

3HE
Generální žvanilka 21430 příspěvků 26.03.18 02:06

Omlouvam se za preklepy…uz spim :mrgreen:

Ale tp teplo dela hodne… Horky kojocaj… Nahrivani…to startuje spousteci reflex…

Ono se to upravi…nebojte…

3HE
Generální žvanilka 21430 příspěvků 26.03.18 02:07

A kupte kapky babycalm.

3HE
Generální žvanilka 21430 příspěvků 27.03.18 09:42

@Siraela jak se daří? :-)

Siraela
Povídálka 14 příspěvků 29.03.18 17:10

Ahojky, tak my jsme na tom pořád stejně, pokud nemám prsa nalitá, tak to mléko prostě neteče. Takže já musít přežít přes 2 měsíce neustálého natlakovávání, aby bylo co jíst a pak rychle na příkrmy…
Díky za rady
 S.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Rodiče roku Smetana a Haj: Kvůli sadě nožů vzali spící dceru do klubu!

Emma Smetana a její partner Jordan Haj patří bezesporu k nejstylovějším... číst dále >

Mareš má přemožitele! Prvenství mu vzal kluk, kterého dosud nikdo neznal

Ještě před měsícem o jeho existenci téměř nikdo nevěděl, dnes je z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Reklama