Kojení - počůrané pleny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  25.03.18 19:59
kojení - počůrané pleny

Ahoj, myslíte, že se dá na základě váhy počůrané pleny určit zda dítě vypilo dost mléka? existuje nějaké pravidlo kolik gramů by měly vážit počůrané plenky za den?
PS: zdá se mi, že přicházím o mléko, máte nějaké tipy jak znovu rozjet laktaci?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

HankaS82
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 25.03.18 20:16

S váhou peny neporadim. Pokud mimi kaká, čůrá (spotřebujeme cca 5plen denně) a přibírá na váze, tak bych řekla, že mléka máš dost. Další faktor je ten, zda Ti mimi po kojení často pláče(hlady).Jak často kojíš?…Na rozkojení koupíš v lékárně čaj nebo svař kmín s fenyklem, nech odstat a máš domací čaj. Jinak prý zabírá hodně se s miminkem mazlit (kůže na kůži) a často přikládat k prsu i kdyby jen dudlalo…

Luclic
Povídálka 35 příspěvků 25.03.18 20:19

V nekterych nemocnicich se pouziva tzv. zkouska kojeni. Zvazi se miminko pred a po kojeni (ve stejnem obleceni plince), rozdil ti da kolik vypilo. Když zvazis jenom plenu, dostanes vydej, ne prijem, telo si vezme kolik potrebuje a meni se to. Na laktaci hlavne hodne pit, mi se osvědčily kojici čaje a samozřejmě často prikladat, nevynechavat noční kojení (v noci je větší produkce kojiciho hormonu). Když bude poptavka, bude i nabidka. Z ceho jsi usoudila, že mas malo? Je miminko nespokojene? Ma malo pocuranych plenek?

Anonymní  25.03.18 20:19

Kojím po třech hodinách a v noci jen tak jednou, malá hlady vůbec nepláče, dříve po těch třech hodinách začala plakat a teď už ani to ne, celý den si cumlá ruce

Anonymní  25.03.18 20:21

Teď jsme byli v nemocnice právě na pozorování a vážení kolik toho vypila, akorát, že malá kope hodně nohama tak to bylo hodně nepřesné, podle doktorky ale v pořádku, přijely jsme domů a mám pocit že se to zase všechno zhoršilo,

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2506 příspěvků 25.03.18 20:30

Nezakládala jsi tu už několik diskuzi o počítání pocuranych plenek. Že nemám mléko jsem měla pocit pouze v době, kdy jsem prožila velký psychicky šok, žila jsem takříkajíc zlý sen. A v té době jsem zcela zbytečně začala dokrmovat. U dalšího dítěte jsem se rozhodla, že ať zaziju cokoli, tak nikdy svou nejistotu nepromitnu do kojení.
Troufám si říct, že pokud i lékaři v nemocnici zhodnotili, že je vše v pořádku, tak celý problem se odehrává v tvé hlavě. Což samo o sobě může negativně ovlivnit laktaci. Ale ne natolik dramaticky, že by dítě najednou nemělo co pít.
Na rozkojení, i když si myslím, že nepotřebuješ, tak nejlepší je dítěti přes den prso nabízet tak po 2h a pokud to jde, prostřídat u kojení obě.

Limi123
Ukecaná baba ;) 2360 příspěvků 25.03.18 20:58

Pokud alespon 6× za 24 hodin pocura plenku, tak pije dost. Na mnozstvi moci nezalezi. A kakani se do toho poctu nepocita.

Anonymní  25.03.18 21:03

Ano, šest počůraných plen má, ale někdy jen trošku (hlavně v noci),můžu to tedy počítat?

Uživatel je onlineAduš8
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 25.03.18 21:10

Milá zakladatelko, jak já ti rozumím..jsem prvorodička, malému jsou čtyři a půl měsíce a poslední dobou mi přijde, že ji pije strašně málo. Na řadu Dr. jsme pomalinku začali s příkrmy a našemu mlaďasovi strašně chutná. V noci kojim nanejvýš 2* a to jednou z toho tak,,na žízeň",potom v osm ráno, dopoledne si dá jen trochu, pak spinká. Když se probudí, dostane oběd a další kojení až v šest večer. A v půl osmý před spaním někdy plně, někdy malinko. Taky si pořád říkám, jestli mu to stačí, ale hlady nepláče, naopak, když ho přiložíme, tak sát nechce a strašně se pak vzteká, když to chvíli zkouším. Zatím to neřeším, přibíral vždycky skvěle, myslím si, že kdyby strádal, projeví se to. Však oni dobře ví, kdy mají hlad. A hlavně si myslím, že jak rostou, roztáhne se jim žaludek, vypiju víc a silněji sají, takže tudíž i rychleji..

kalie
Kecalka 324 příspěvků 25.03.18 21:28

Jake ma prirustky tvoje mala, ze jste se dostaly do nemocnice? A koli vazi?
Staci i trochu pocirana plena, nekdy je zas zjevne, ze plina je pocurana vic nez jednou, protoze je tezka, takze to zas muzes pocitat treba za dve davky…

kalie
Kecalka 324 příspěvků 25.03.18 21:30

Na rozjeti laktace muzes brat i tablety benediktu a piskavice, pit kojici caje, casto prikladat a par dni i odsavat odsavackou a pripadne dite dokrmit tvym odstrikanym mlukem…

Uživatel je onlineAduš8
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 25.03.18 21:32

A pokud opravdu myslíš, že pije málo, tak koupit domů váhu a před každým a po každém kojení vážit. Jen si myslím, že se tím budeš zbytečně stresovat a řešit každý mililitr.

e008
Závislačka 3043 příspěvků 92 inzerátů 25.03.18 21:33

Kolik mimcu je? U nas se problem objevil okolo 3m a nikomu bych neprala ten kolotoc. Pokud pribira, jak ma, nezabrednete do vazeni kojeni ani plenek. @Aduš8 Rychly zavedeni prikrmu dojde casto k odmitani kojeni

MartinaIrena
Echt Kelišová 9871 příspěvků 25.03.18 21:44

Na rozjeti laktace bych ti doporucila casto prikladat, radsi po dvou hodinach nez po trech. Hodne pit, klidne i tri litry tekutin denne. A klid, moc se neprepinat ve sportu. U kojeni nespechat. Ale ta cetnost prikladani je podle me klicova.

Anonymní  25.03.18 21:47
@e008 píše:
Kolik mimcu je? U nas se problem objevil okolo 3m a nikomu bych neprala ten kolotoc. Pokud pribira, jak ma, nezabrednete do vazeni kojeni ani plenek. @Aduš8 Rychly zavedeni prikrmu dojde casto k odmitani kojeni

je jí tři a půl měsíce, můžu se zeptat jakým problém jste měli vy?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Narazil do autobusu! Bohumil Klepl měl vážnou nehodu na motorce

Hvězda filmů Účastníci zájezdu nebo Doktor od jezera hrochů, Bohumil Klepl... číst dále >

Rodiště Rytmuse zažívá obří sjezd Romů! Důvodem je léčitel připomínající Ježíše

Do slovenských Piešťan, odkud pochází známý raper Rytmus, už několik dní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama