Spouštěcí reflex - otázky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 128 příspěvků 25.03.18 13:57
spouštěcí reflex - otázky

Ahoj, mám na vás dotaz ohledně spouštěcího reflexu. Myslíte, že je normální, když na začátku kojení dítě chvíli tahá, pak se spustí spuštěcí reflex, ale trvá třeba jenom půl minuty. Když si pak zmáčknu na dvorec, tak se objeví kapka nebo to stříká, ale mléko samo neteče. Myslíte, že je možné nakojit ditě i když mám špatný spouštěcí reflex?
Máte spuštěné mléko po celou dobu kojení?
Jak dlouho (minuty) máte během celého kojení reflex spuštěný?

Reklama

Reakce:

Kakika
Extra třída :D 14793 příspěvků 25.03.18 14:08

@aduska912 mléko ale nemá samo téct po celou dobu kojení. dítě musí sát. Spouštěcí reflex pomůže v tom, že pak nemusí vyvíjet takové úsilí, ale bez práce to stejně nemá :lol:

Pipet
Generální žvanilka 24001 příspěvků 25.03.18 14:11

Spouštěcí reflex znamená, že po chvilce sání naprázdno prso „pustí“ to mlíko a další sání už není naprázdno.
Rozhodně to samo neteče a ani by nemělo, protože se mimino různě zalyká a „topí“. Nasaje si do pusy kolik pořebuje, polkne, nasaje další.

aduska912
Kecalka 128 příspěvků 25.03.18 14:40

Problém je v tom, že se mi špatně reflex spouští a když už, tak trvá jen třeba půl minutky. myslíte, že dítě může pít i když reflex není spuštěný?
Jak dlouho dohromady trvá váš spouštěcí reflex během jednoho kojení?

Pipet
Generální žvanilka 24001 příspěvků 25.03.18 17:00

Ale ten reflex jen způsobí, že to mlíko „je připraveno“, záleží na miminu, jestli si ho vytáhne.
Dítě už pak nesaje? Neslyšíš ho polykat?

Helileli
Ukecaná baba ;) 2497 příspěvků 25.03.18 19:03
@aduska912 píše:
Problém je v tom, že se mi špatně reflex spouští a když už, tak trvá jen třeba půl minutky. myslíte, že dítě může pít i když reflex není spuštěný?
Jak dlouho dohromady trvá váš spouštěcí reflex během jednoho kojení?

Spouštěcí reflex se oddaluje, pokud jsi nasponovana, ve stresu. Pokud chceš, aby se mléko dobře spouštělo, nahrej před kojením prsa třeba vyzehlenou plenkou nebo nahrivacim polštářkem, vypij teplý nápoj, udělej si pohodlí, abys správně přiložila a soustred se na miminko, klidně ho trochu ocuchavej, myslí na to, jak je roztomilé, jak ho máš ráda.
Jinak spouštěcí reflex není jako kohoutek, sice mléko spustí, prso může chvíli téct samo, při silném spouštěcím reflexu může chvíli i stříkat, ale to je otázka maximálně pár desítek vteřin, pak už dítě musí tahat samo, proto je pro něj kojení namáhavější než třeba krmení lahví.
Jinak čím je dítě starší, tím líp umí pít a u většího dobře tahajiciho prcka už vůbec nemusíš cítit, že se mléko spustilo a že má co pít poznáš jen podle polykání.

aduska912
Kecalka 128 příspěvků 25.03.18 20:02

Chápu to tedy dobře, se mléko teče samo jen pár vteřin a pak si to dítě vytáhne samo?

Siraela
Povídálka 14 příspěvků 26.03.18 03:46

Ahojky, mám to samé, mléko se spustí, několik vteřin malý jí a pak jen tahá naprázdno, nepolyká. U staršího jsem to měla také tak, dospělo to až k bojkotu, musela jsem udržovat natlakovaná nalitá prsa a krmit ve spaní.
Teď jsem na tom stejně, po spuštění - těch několika vteřinách už nic, ten můj si teda sám nic nevytáhne, děsí mě myšlenka, že budu muset zase celé dny odstřikovat a odsávat, abych udržela nalitá prsa…
 S.

3HE
Generální žvanilka 21592 příspěvků 27.03.18 09:44

@Siraela Psala jsem vám do vaší diskuze https://www.emimino.cz/…leka-312485/?…

3HE
Generální žvanilka 21592 příspěvků 27.03.18 09:47
@Siraela píše:
Ahojky, mám to samé, mléko se spustí, několik vteřin malý jí a pak jen tahá naprázdno, nepolyká. U staršího jsem to měla také tak, dospělo to až k bojkotu, musela jsem udržovat natlakovaná nalitá prsa a krmit ve spaní.
Teď jsem na tom stejně, po spuštění - těch několika vteřinách už nic, ten můj si teda sám nic nevytáhne, děsí mě myšlenka, že budu muset zase celé dny odstřikovat a odsávat, abych udržela nalitá prsa…
S.

je ochotný se opakovaně na střídačku přisávat? vystřídejte prso vždy, když začne pít naprázdno…

Siraela
Povídálka 14 příspěvků 12.04.18 12:09

Ahojky, není, není ochotný se přisát ani podruhé ke stejnému, natož k druhému. Poslední dobou je to ještě horší, pořád se kroutí, netahá ani z nalitých prsou, postupně stlačuji prs, aby mu aspoň něco nateklo, špatně se chytá, nejde mu brkat, ale potřebuje to, protože ho to tlačí a nemůže ani usnout… jen kouká a vrtí se… Cítím, jak se mléko spouští, ale prostě nic, nesaje. Podaří se v klidu najíst tak dvakrát denně, příští týden jdeme k paní doktorce tak uvidíme, jestli vůbec přibírá (slintá bublinky, tak dehydrovaný nebude).
Ten starší šel aspoň nakrmit ve spánku, tento ne. Už aby to bylo za námi.
 S.

3HE
Generální žvanilka 21592 příspěvků 13.04.18 00:09

@Siraela ať dr. zkontroluje uzdičku pod jazykem. Je možné, že tam překáží a hybnost jazýčka je omezená. To pak kojení není efektivní a dítě se mu vyhýbá.

Pokud laktační viděla techniku kojení, tak nevím, co bych poradila. Dítě je savec a mělo by umět sát. Někde bude problém.

Pokud je pro vás kojení tak stresující - tak bych zkusila odsávat mléko a dávat z lahve… a nebo přestat kojit úplně. Jsem absolutním zastáncem kojení… ale kojení má být uspokojující pro obě strany a když to tak není, tak si myslím, že byste se neměli oba trápit.

Zkoušela jste kapky babycalm? někdy děti mívají po začátku kojení křeče, protože jejich trávicí systém začne brzy reagovat.. děti pak podvědomě ví, že „kojení znamená bolení“… ty kapky to dost utlumí.

Siraela
Povídálka 14 příspěvků 29.04.18 14:20

Ahojky,
uzdička je ok, u paní doktorky takové smíšené pocity, vyrostl o krásných 7cm, ale hmostnostně velké kulové, máme krásný percentil 3 :zed: (podle tabulky v průkazce).
Ten babycalm nám docela pomohl, už dělá scény asi o 50% méně než minulé období, takže přece jen trošku úleva.
Ale vypozorovala jsem, že ty největší potíže jsou u pravého prsa, pouští se, rudne a tlačí, ale když si uleví, tak se nechce znovu přisát, aby jedl dál. Když dáme pauzu na brk nebo aby dotlačil, tak se nic neděje, přestane tlačit, ani nebrkne, ale znova se přisát nechce, to je pak hysterák. Toto se děje asi tak do minuty, spíš po několika vteřinách po začátku kojení, takže si nemyslím, že by už byl najezený.
U levého (ve srovnání s pravým) takřka „pohodička“. Stává se minimálně, že by rudnul nebo tlačil, to všechno je jen vpravo. Zkoušela jsem ho obalamutit, že jsme začali normálně vlevo a pak jsem to přesunula na druhou stranu na fotbalistu, ale nic, zase hysterák.
Prosím nenapadá vás někoho, proč dělá tyto „trávicí“ scény jen vpravo? Resp. aby je přestal dělat?
Nechtěla bych kojit jen z jednoho prsa, třeba jen kvůli nějaké blbině, na kterou nemůžu přijít. Masíruji břicho, nahřívám, cvičím s nožičkama, dávám na břicho, aby se vybrkal a vyprděl před každým jídlem, ale nic.
Díky
 S.

3HE
Generální žvanilka 21592 příspěvků 29.04.18 19:34

@Siraela asi to prso ma mene otvoru, tak mleko pomaleji tece. Nebo je tam mensi spousteci reflex. Pomoci muze jen nahrivani prsa a kratke rucni odstrikani - tim aktivujete prso drive a dite hned uciti, ze tam taky tece mleko… A ne jen u leveho. A zkusit i zmenit polohu u praveho… Najit takovou, kde ma nejvice dvorce v pusince.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Pět věcí, které chcete vědět o spodním prádle, ale bojíte se zeptat

Existují otázky, na které se stydíte zeptat i důvěrné kamarádky. Přitom o... číst dále >

Reklama