Reklama

Noční pauzy a odsávání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marsova
Nováček 2 příspěvky 25.03.18 06:14
Noční pauzy a odsávání

Dobry den,
Mam 6 týdenního chlapecka a na novorozencke koliky nam byla udelena rada kojit z jednoho prsa, ze moc hlta. Pije si dle libosti nekdy 70 nekdy 130 ml, coz byly hodnoty pri kojeni z obou prsou i pri kojeni z jednoho, takže mléka je dost.
Muj dotaz je ohledne nocniho kojeni a odsavani : dite se napr v 20 h naji z praveho prsu, pak se vzbudi kolem 3 hod ranni a dostane z leveho prsu a zpet k pravemu se dostava az rano kolem 6-7 ranni ( na jedno prso pauza 10-11h ). Nezpůsobí dlouhe pauzy problem s laltaci, popripade jak odsavat (nejlepe bych odsala pred spaním kolem půlnoci, ale odsat obě prsa, a jakým pak zacit?…nebo kdyz v 3 nakojim z leveho a odsaji po kojeni prave jakym prsem rano zacit ) moc dekuji za odpověď s pozdravem Veronika

Reklama

Reakce:

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 25.03.18 06:57

Pokud pije takhle hezky, nedelala bych si s tim starost. Kor v sesti tydnech. Kojeni, a stumulace laktace je zakezitost hormonalni a ty hormony spousti prikladani. Jakekoliv. Takze kojenim z jednoho prsu stimulujes laktaci i v tom druhem. Jako odsanim mlika pred spanim nic nezkazis, ale mas ho evidentne dost tak bych to neresila.

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 25.03.18 07:24

Já bych si naopak odsala do mrazáku. Tlak v prsou a mokré tričko je dost nepříjemné. A nikdy nevíš, kdy se Ti to mléko bude hodit. Pozdeji už se vyrovná nabídka a poptávka a odsat nemusí jít.

Tunrida
Hvězda diskuse 47390 příspěvků 25.03.18 08:13

Tak tohle jsem opravdu nikdy neřešila. Prostě jsem prsa střídala, jak to přišlo. Kolikrát jsem si nepamatovala, z jakýho jsem kojila předtím a často jsem je prostě nevystřídala :lol:

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 25.03.18 08:19

Měla jsem to taky takhle a až na to, že jsem si k tomu jednomu prsu chvíli musela dávat plinu, abych neměla mokro v posteli, se nic nestalo a kojila jsem celkem 14 měsíců :palec:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 25.03.18 08:40

Já kojila od začátku vždy jen z jednoho prsu, prvních 6-8 týdnů se mi v noci nalévala, malý se budil jen jedou cca ve 2:00. Od té doby se laktace upravila a mléka mám dost, ale nic netlačí. Měla jsem strach, před 10ti dny jsem začala s příkrmy a vůbec rozdíl nepociťuji.

Hadumi
Extra třída :D 13394 příspěvků 25.03.18 09:28

Nikdy jsme v noci neodsávala a to i když malé dítě spalo skoro celou noc, proč bych měla?? Používala jsem vložky do podprdy.

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 25.03.18 10:13

Pokud máš mléka dost neodsávej když budeš odsávat bude se dělat víc a víc ale pokud tě to bolí a tlačí tak odsaj do ulevy

Marsova
Nováček 2 příspěvky 28.03.18 03:21

Vsem moc dekuji za názory a rady :lol: :lol:

JarčaZ
Kecalka 269 příspěvků 14.06.18 19:45

Ahoj,

@Marsova
chci se zeptat, pamatujete kolik se Vám dařilo odsát? A kolik jste pak dávali ohřívat k pití? Mám 2 měsíční dceru, kojíme i vic jak 20min a teď se mi prvně během té doby podařilo odsát z druhého prsa 50ml. :think: Musim to teď řešit, dostala jsem jednodenni ATB a musim si udělat zásobu mlíka na dobu co budou působit, aby to malá neměla v mlíku. Díky moc za info

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 14.06.18 22:06

@JarčaZ Ta Atb jsou kontraindikovana pri kojení? Já jsem byla v tomto období schopna odsat 100 az 150 ml mleka.

JarčaZ
Kecalka 269 příspěvků 18.06.18 16:48

@Jana206 doktorka to tak vymyslela, aby toho mala co nejméně dostala v mlíku. V noci kdy máme kojení po 3-4h se mi podařilo odsát 100-120ml. No máme to uz za sebou. Bylo to zajímavý kojit a přitom se dojit :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >