Pomlouvání v rodině

Anonymní
5.5.16 13:02

Pomlouvaní v rodině

Ahoj maminky a těhulky, snad nevadí anonym, ale nechci to řešit pod svým nickem.
Máme takový problém v rodině a dost to mě i manžela trápí. Manžel má bratra, který má od konce listopadu dítě. Sami jsme se k nim, bohužel, nezvali- protože nám prostě nepřijde vhodné se zvát sami k někomu domů, když tam má čerstvé miminko a je šestinedělí, kdyby chtěli, mohli přece napsat nebo zavolat, ať se stavíme, ne? Sami jsme se tam pozvali na Vánoce aspoň s dárky. Já sama jsem v tu dobu byla ve třetím měsíci, tak jsem sama měla všeho plný kecky, než řešit ještě návštěvy. Potom jsem byla v lednu na neschopence, protože jsem měla chřipku a musela ji prostě v těhu jen vyležet. Byli jsme v době vycházek na rychlo nakoupit k obědu, jela jsem s mužem, abych aspoň vytáhla paty s domu. Jenže jsme prostě „lítali“ ve spěchu po krámě, za čtyři minuty mi končila neschopenka a ještě jsme nebyli ani u pokladny. A to jsme se s nimi potkali v obchodě a prostě jak jsme letěli, tak jsme se nezakecali, s úsměvem pozdravili, popadli věci a spěchali k pokladně. Odpoledne švagrova přítelkyně volala manželovi, co to mělo znamenat a manžel jí prostě řekl, že jsme hodně spěchali, že mi končili vycházky.
No a pak nám tchyně řekla, že jim švagrova přítelkyně říkala, že prý si vymýšlel, že jsme nespěchali, že jí lže a tak. A přes známe a mojí mamku jsme se dozvěděli, že o nás všem známým a manželově rodině tvrdí, že prý děláme, že je ani neznáme, že se před nimi v obchodech otáčíme, abychom je ani nemuseli zdravit. :nevim: Manžela to dost mrzelo, mě to zaskočilo. Místo, aby vzali telefon, zavolali, stavili se, popovídali si s námi, tak akorát takhle pomlouvají. Je jasné, že ani jednomu z nás se tam po něčem takovém na žádné návštěvy nechtělo. Teď je na nás naštvaná manželova rodina, že se k nim nejedeme ani podívat, všichni známí si myslí taky kdo ví co. Teď v týdnu to vyvrcholilo tím, že švagr s přítelkyní prostě šli za mužem na pánskou jízdu, vytáhli si ho tam ven a pustili se do něj, že je hrozný bratr, že se u nich ani nestaví, že oni se snažili dost.. Manžel z toho byl akorát špatný, ani nevěděl, co jim říct.
Moc se omlouvám za román, potřebovala jsem to ze sebe i dostat a slyšet názory někoho jiného, co by jste dělali a jestli je normální, že teda takový problém vznikl jen tím, že jsme tam prostě nejeli sami od sebe hned po narození prcka, ale čekali třeba aspoň na pozvání. Sami budeme mít malou v červenci a vím, jak bych nechtěla, aby se k nám najednou všichni sami zvali.. A jak by jste to řešili? Nechali by jste to a jezdili tam jen tak, jen proto, aby byl pokoj a neměli záminky pomlouvat dál? :,(
Děkuju už jen za přečtění. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20126
5.5.16 13:07

Zvlastni vztahy a hlavne zvlastni, co jako dospeli lide resite. Snad neni problem jim zavolat, ze je radi uvidite, at si rozmysli, kdy se jim to hodi a at vam reknou, ze se stavite. Pripadne ze mohou prijet k vam. Porad cekat, kdo pozve prvni, kdo se ozve prvni… :nevim: Pomlouvani z jejich strany samozrejme v poradku neni, ale vzajemna vase nekomunikace take ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14655
5.5.16 13:12

Celkově máte v rodine špatně nastavenou komunikaci. Pokud má někdo nějaký problém, nebo nejasnost, není nic snažšího, než vzít třeba telefon a domluvit si schůzku/návštěvu, a v klidu si všechno vysvětlit. Někdo musí udělat první krok.
Jak se říká „moudřejší ustoupí“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
5.5.16 13:13

Tohle záleží na nátuře a konkrétním zvyklostem v rodině. Pokud je to někdo blízký a máte (měli jste) dobré vztahy, tak bych automaticky se zeptala kdy se můžem na mimi přijít podívat nebo napsala, ať dají vědět, kdy se můžem stavit. Už jen proto, že bych stejně ráda viděla švagrovou, kamarádku apod. Nemyslím to vlezle a chápu, když se někomu nechce v prvních týdnech řešit návštěvy. Na druhou stranu by bylo hezké od vás nějaké vyjádření podpory a zájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
5.5.16 13:13

Tak jako zvat se k nekomu nemusis ale kdyz se narodilo dite tak bych se ozvala pogratulovala a zeptala se jestli se ozvou az budou pripraveni na navstevy. Tyhle zabpmysi valky o tom kdo se kdy ma pzvat jsou na palici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6536
5.5.16 13:15

A potom, co se jim narodilo miminko jste jim nemohli aspoň volat, zeptat se, jak se jim daří, jestli nechtějí jít na procházku (když už jste nechtěli jít k nim kvůli šestinedělí), pokecat, podpořit je, pochválit miminko? Mě se zdá, že se kontaktu vyhýbáš a manžel se veze. Mít jediného bratra a ten mě „ignorovat“, tak mě to taky mrzí. Kdybych potkala sourozence v obchodě a on kolem mě jen prolítl a řekl ahoj a zmizel, mrzelo by mě to. A možná mohl manžel bráchovi potom zavolat, vysvětlit, že jste spěchali, poptat se, jak se mají… nečekat, až se ozvou oni nebo tchyně :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.16 13:19

Asi máte pravdu, že moudřejší ustoupí. Návštěvy u manželovi rodiny vždycky plánuje manžel. Se svým bráchou se vídal při sportu a aktivitách, které měli s partou, prý tam spolu normálně vycházeli a povídali si, tak nechápal, co se to děje a po tom prvním pomlouvání prostě řekl, proč bychom tam měli vůbec jezdit, když jsme tam byli na Vánoce a oni pak dělají tohle. :nevim: To je jasný, že se nám tam prostě nechce jen proto, aby už nás nepomlouvali, místo, aby se u nás stavili nebo zvedli telefon. Brácha nepopřál manželovi ani k narozeninám, takže ho to docela mrzelo.. Mně by se můj brácha sám od sebe taky pomalu neozval, kdybych mu někdy nenapsala sama a nemám potřebu o něm někde říkat, že na mě kašle. :mrgreen:
Ale asi máte pravdu, že moudřejší ustoupí. :think: :)

• Citovat
  • Nahlásit
6536
5.5.16 13:21
@Anonymní píše:
Asi máte pravdu, že moudřejší ustoupí. Návštěvy u manželovi rodiny vždycky plánuje manžel. Se svým bráchou se vídal při sportu a aktivitách, které měli s partou, prý tam spolu normálně vycházeli a povídali si, tak nechápal, co se to děje a po tom prvním pomlouvání prostě řekl, proč bychom tam měli vůbec jezdit, když jsme tam byli na Vánoce a oni pak dělají tohle. :nevim: To je jasný, že se nám tam prostě nechce jen proto, aby už nás nepomlouvali, místo, aby se u nás stavili nebo zvedli telefon. Brácha nepopřál manželovi ani k narozeninám, takže ho to docela mrzelo.. Mně by se můj brácha sám od sebe taky pomalu neozval, kdybych mu někdy nenapsala sama a nemám potřebu o něm někde říkat, že na mě kašle. :mrgreen:
Ale asi máte pravdu, že moudřejší ustoupí. :think: :)

a vy jste jim zavolali, když se jim narodil prcek? Jako návštěvy v šestinedělí jsem taky nepotřebovala, ale tak u bráchy je to něco jiného ne? Mohli jste se ale vidět i venku, na procházku novorozenec přece může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
5.5.16 13:24
@Anonymní píše:
Ale asi máte prnezlvdu, že moudřejší ustoupí. :think: :)

nezlob se ale to neni moudrejsi ustoupi. Pokud jste se jim ani neozvali po narozeni ditete a v obchode kolem.nich probehli jako vitr tak jsou podle me urazeni pravem. Jasne nemeli by to resit pomlouvanim ale vase chovani je taky hnusny. Ja bych okolo svych sester v obchode neprošla i kdybych spechala sebe vic. Minimalne bych se optala jak se maji a vysvetlila ze spechám a ue ji zavolam. Chapu ze jsou na vas nastvani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
5.5.16 13:26

Zakladatelko: vzhledem k tomu, ze jste si to zpusobili sami svou podivnou komunikaci se svagrovi vubec nedivim. Samozrejme je blbost vnucovat se v sestinedeli, abyste se mohli co nejdrive pokochat mimcem, ale jako sorry, poslat darky a nic mi prijde dost mimo. Snad zavolam, pogratuluju a zminim se trebas, jak se tesim, az prcka uvidim a at daji vedet, az budou pripraveni na navstevy. Ty tve vychazky…ctyri minuty do konce ok, ale fakt si myslis, ze by se neco stalo, kdybys je presvihla o pet minut a slusne je pozdravila a vysvetlila situaci? Pekne v klidu? Nezbyva nez se jim omluvit a vysvetlit svuj pohled na vec. Vis co? Ja po narozeni prcka vedela, ze bracha se svagrovou neprijedou, ale svagrova mela tolik slusnosti, ze par dni po porodu zavolala a rekla, ze se omlouvaji, ale ze nemaji finance na cestu a ze jsme srdecne zvani k nim, az se prijedeme ukazat sirsi rodine. A ja to vzala. Vse je o komunikaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.16 13:28

@paola white Tak to mě mrzí, že je tohle takový problém. Kolem nás takhle prolítne klidně i mamka s tátou, když někam spěchají, tak jsem v tom nic jiného neviděla. Ale asi prostě nehledám za vším něco. :,( Takže teda je fér, že to neřeší s námi, ale raději pomlouvají u všech ostatních. Já teda koukám, mě by nenapadlo tohle takhle řešit.. Moc děkuju za názory a za to, jak to může vypadat takhle z venku. Asi jsem to z tohohle úhlu prostě tak nebrala. :think: :)

• Citovat
  • Nahlásit
30568
5.5.16 13:29

Chyba je na Vaší na straně, jako sourozenci snad po narození dítka komunikují jinak ne?
Jako chovat se ke mě brácha s přítelkyní jako ty s manželem, tak jim asi něco povím :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6536
5.5.16 13:34

A proč neodpovíš na otázky? Viděli jste už miminko? Poblahopřáli jim? Zajímali se, jaké miminko je, jak se sžili, co umí? Prostě projevili zájem? Snad není problém v tom, že oni mají mimčo jako první? Přece taky potom budeš chtít, aby projevili zájem. Jste teta a strýc a vaše dítko bude mít prima parťáka v podobě skoro stejně starého bratrance/sestřenice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lizzi
5.5.16 13:35

To není pomlouvání, ale chyba v komunikaci. To je prkotina, vyřešila by to jedna návštěva. na které si všechno vyříkáte.
Pomlouvání probíhá trochu jiným způsobem, např. když o Tobě někdo prohlašuje, že kradeš, že vlastnímu dítěti ani plenu nepřebalíš, že doma prstem nehneš a všechno muséí dělat manžel po práci a tak dále. Takhle přesně to bylo mimochodem u nás :zed: Rozhlašovala to o mě namželova sestra a na mou jasnou otázku vždycky dělala mrtvýho brouka, takže asi tak :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
19071
5.5.16 13:36

Tak tam uz je od zakladu neco spatne :nevim:

Ja kdyz chci jet za svagrovou nebo ona za mnou, proste si zavolame „Jsi doma? Muzu na kafe?“
A fakt nepremyslime o tom, ktera by mela kterou pozvat a jestli neni blby, kdyz zavolam ja ji nebo ona me :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat