Asi jsem nesvéprávná

153
4.5.16 23:20

Asi jsem nesvéprávná

Ahoj děvčata a chlapci, potřebuju se poradit, vypovídat a třeba tu najdu někoho, kdo to má stejně. Oč jde? Jsem na mateřské - dcerka tři měsíce, ještě mám z prvního manželství syna tři a půl roku. Poslední dobou mě strašně vytáčí všichni z rodiny - příklad - syn poslední dobou špatně jí, a tak se sejde rodinná rada (beze mě), která to řeší a mě se pak řekne, co bych měla dělat. :zed: :zed: Když nechce zeleninu - nejí jí, musím obhajovat, proč jí nedávávám, když je zvyklý spát v sedm večer, proč ho dávám spát v sedm, když si dcerka cucá prsty, proč jí nedám víc nutrilonu, atd. Tchýně razí heslo, že se má dítě dávat na bříško a už to hustí do manžela a ten do mě společně s mou matkou. Vydám synovi příkaz nebo něco zakážu a má matka před ním začne proč jsem mu řekla to a to, prostě mám pocit, že se musím obhajovat! :cert: Několikrát jsem jí řekla, že ač se jí moje rozhodnutí nemusí líbit, já jsem matka a nehodlám o tom diskutovat před synem - na to konto mi řekla, že jsem asi labilní. Při hlídání je mi jedno, co babičky dělají, je to jejich věc a ať si užívají vnoučat, ale když jsem s dětmi já, platí moje pravidla ) teda měla by, ale ostatní to jaksi neberou). Když se ozvu, tak jsem já ta divná, moje reakce přehnané, fakt už nemůžu :,(.Vygradovalo to tím, že jsem matku seřvala, ona se urazila, ale nikoliv proto, že mě nerespektuje jako matku, ale že jsem drzý fakan (je mi 36), na odchodu prohlásila, ať nezapomenu dát syna vyčůrat, myslela jsem, že mě klepne. Od té doby vztahy na bodu mrazu. Jak mi stále někdo něco hustí, co mám, jak mám a nemám, mám pocit totálního selhání jako matka, připadám si jako debil, kterému dovolili akorát děti odrodit. Už jsem i omezila hlídání, protože když řeknu, ať synovi nedává karamely tak z ní pak vyleze, že měl jen tři 8o. Jinak obhajuju, proč mám psa venku, když ona ne a tak pěkně, sotva vytřu mi pustí obě hovada domů. Pro vysvětlení - byla s námi tři měsíce, než jí dorenovovali domek. Manžel mi radí, jak mám vařit a co tam přidat (vařim od dvaceti, ale asi jsem trotl). Bohužel, se nemám ani komu svěřit, přistěhovala jsem se na druhý konec republiky a nikoho tu neznám, sedím doma nebo jedu s kočárem, dřív jsem dělala ve zdravotnictví - kontakt s lidma, takže, je možné, že mi vadí věci, které bych jindy přešla. Jinak mám svou rodinu moc ráda, manžel je báječný, mamka taky a tchýně je zlatá, ale prostě z jejich reakcí mám pocit, že jsem k ničemu. I žárlím na děti, když babičky řeknou, že jsem synovi nechyběla nebo že dcerka celé odpoledne neplakala a u nás doma řve, je mi do breku. Omlouvám se za román a díky, že jste mě vyslechli. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
70
4.5.16 23:26

Dobrý večer,

taky se u mnoha věcí musím obhajovat co a jak a hlavně proč to tak dělám atd… je to strašně nepříjemné a taky jsem občas slýchavala jak moje dcerka u jiných nebrečí a prej u mě brečí doma… což je úplně blbost. I přes mé zákazy ohledně něčeho se nic nedodržuje. Např. mám 10ti měsíční dcerku.. (nebudu psát kdo) ji dával pít kofolu.. což mě z toho málem jeblo :zed: prej.. to je jen trošku.. noa co… je tam proboha kofejn.. co se otočím, zase má kofolu v papuli… prostě hrozné, plně vás chápu a nejste sama, opravdu ne. Chce to čas ať si každý uvědomí, že to dítě už dávno nejste a teď Vy jste ta, co „nařizuje“. Je to těžké.. tady se mi to píše, ale taky to mám složité ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
4.5.16 23:32

Nebudu psát podrobné detaily, jen napíšu, že to znám. Dítě ještě není na světě, ale co jsem těhotná tak hrůza. Připadám si jak náhradní matka. Neustále poslouchám co mám jíst, jestli cvičím, chodím na procházky, navštěvuji pravidelně předporodní kurz a jestli náhodou nekouřím. Dále tchyně musí vědět přesný čas každé kontroly, aby mi ten daný den mohla vypisovat a volat, že je nervózní.
Bojím se co bude až porodím…
Buď musíš udělat pořádky nebo zatnout zuby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
4.5.16 23:34

Ono někdy udělat si pořádky je hodně těžké :( Mnohdy to vůbec nejde. Když je ženská hodná (obecně), tak pak ji nikdo nebere vážně a je těžké si „vybudovat“ nějaký „respekt“. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bamba
4.5.16 23:40

Trochu to nechápu, ty ses přestěhovala 600km a bydlíte všichni pohromadě? I manžel se k tobě chová jak k nesvéprávné? Proč se nebráníš, neukážeš, že se umíš postarat sama? Všichni si k tobě dovolí jen to, co jim dovolíš sama.

• Citovat
  • Nahlásit
2879
4.5.16 23:41

@Daja94 ono kolikrát nejde o to jestli je ženská hodná, ale jsme mladé nezkušené a maminky popř. tchyně jsou ty „nejzkušenější“ a všechno ví. Potom si prosazují pořád to svoje a dělají z nás neschopné trubky. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
4.5.16 23:42
@Mexie píše:
@Daja94 ono kolikrát nejde o to jestli je ženská hodná, ale jsme mladé nezkušené a maminky popř. tchyně jsou ty „nejzkušenější“ a všechno ví. Potom si prosazují pořád to svoje a dělají z nás neschopné trubky. :cert:

No to je pravda. Hlavně pořád co by mělo v tom a v tom věku umět už, atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.16 23:46

@pitbul Musíš stanovit hranice a jasně: u vás doma jsi pánem ty, když jste spolu všichni dohromady, ty jsi matka dítěte a bude se dělat to, co ty uznáš za vhodné. Pokud k tobě nebudou přistupovat s respektem (je to tvoje dítě a ne jejich), tak omezit kontakt a narovinu říct, proč byl omezený.
Jinak babičky by se měly řídit taky určitými pravidly a ne, že si můžou s vnoučaty dělat co chtějí. Ta pravidla musíš stanovit ty. A to, že u nich děti nebrečí, nechtějí domů, to úplně pouštěji druhým uchem ven a vem si z toho jenom to, že jsou u nich spokojené a tím pádem jsi i ty, že jsou v dobrých rukou.
Babičky opravdu někdy neznají hranice. Naštěstí je moje tchýně rozumná, možná i rozumnější, než moje máma. Tchýně mě respektuje.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
7662
4.5.16 23:47

@pitbul Úplně živě jsem si vzpomněla, jak po mně manžel kontroloval teplotu UM, abych náhodou jeho vzácnou dceru neohrozila na životě. :mrgreen: On na mě byl teda sám, ty vypadáš, že to schytáváš ze všech stran, a to musí být masakr.
Jestli teda můžu z vlastní zkušenosti poradit, tak:
Za prvé - vyžeň si z hlavy ty myšlenky o selhání. Selhání vidím spíš na straně tvého manžela, který se po tobě vozí a ještě v tom podporuje babičky. S ním bych na tvém místě dala vážný rozhovor na téma „Vzájemný respekt mezi manželi“ a v jeho rámci bych mu vysvětlila, co přesně mi vadí a co on může udělat pro to, aby se situace doma zlepšila.
A za druhé - neobhajuj se. Já vím, že to svádí, ale zkus odolat snaze vysvětlovat jim, a teď myslím zejména babičky, proč to a to děláš tak a tak. Najdi si nějakou mantru a tu jim opakuj při každé takové otázce. Klidně, s úsměvem. „Proč mu nedáváš zeleninu?“ „To neřeš.“ Tečka. Nenech se zatahovat do diskuze, prostě to utni a začni se bavit o něčem jiném.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
5.5.16 00:01

@Daja94 Děkuju za podporu, kofola by mě dostala taky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
5.5.16 00:06

@Mexie Mamka u nás byla dočasně, než se dodělal její domek, myslela jsem, že to bude kratší doba. Co se týče mantinelů, ono je to pěkné, ale oni nechápou nebo spíš nechtějí pochopit, co mi vadí a proč, manžela na jednu stranu chápu, je táta a chce se podílet na výchově, ale ostatní jaksi ještě nepochopili, že mají už odrozeno a odvychováváno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
5.5.16 00:07

Je to k vzeku…ale nesmíš se dát no. a nic ve zlým, ale jako první mě praštilo do očí, že když hlídají babičky, tak je neomezuješ, a ať si dělají co chtějí, a o pár řádků dál, žes jí říkala, ať mu nedává karamely :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
5.5.16 00:09

@Bersaba s manželem jsem hodila řeč a fakt se snaží, ale někdy je na přespusu taky a někdy to schytá i za babičky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
5.5.16 00:11

@slavuska1 to byla jedna z mála připomínek před odchodem a prd si ze mě dělali :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
5.5.16 00:12

@pitbul hlavně ať manžela neočkují :cert: ale souhlasím, že se musí podílet na výchově :) Já si pravidla určuji už teďka. Jednou nám někdo podrazí autoritu, kluka neuvidí. Ony se pak babičky rychle naučí nás respektovat. Já už mám plné zuby těch keců okolo a to jsem ještě neporodila :cert: mamka v klidu. Ta mi do ničeho nekecá, tchyně je zas pravý opak. Všechno ví nejlíp a všechno zná. Navíc je na chlapovi závislá…je jedináček :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat