Reklama

Pomoc - může malá sedět?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marci1982
Kecalka 491 příspěvků 04.03.11 17:13
POMOC - může malá sedět?

Ahojky holky,

moc vás prosím o radu, chtěla jsem se vás zeptat, malá má 8 měsíců a před pár dny se sama posadila, tím stylem, že se přetočila na bok, vyručkovala ručičkama tak do polosedu a pak se přitáhne břišními svaly do sedu. Považuje se to za to, že si dítě umí samo sednout???

Setkala jsem se tu i s názory, že tohle se nepočítá, že musí si sednout z polohy na čtyřech, malá se zatím neplazí, neleze ani nevyhoupne na všechny čtyři…, jen na ní poslední 3 dny pozoruji, že jak sedí, že mírně naklání stále hlavičku doprava, myslíte, že tohle sezení není správné? Moc děkuji všem za odpověď…

Reklama

Reakce:

Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 04.03.11 17:20
ahoj,

já bych to teda nebrala, že sedí..až se ti posadí sama, tak to poznáš..ale třeba ti tady holky řeknou něco jiný, přece jen mám první dítě :-D , ale naše malá si přesně sedala až z polohy na čtyřech a pořád…sedla si jednou a pak už prostě seděla

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 04.03.11 17:22

Pokud ani neklečí, tak podle mě nemá dostatečně zpevněné tělo a tímhle sezením si trochu koleduje o skoliozu.
Zase na druhou stranu je fakt, že si na to přišla sama, ono je docela těžké „vysvětlit“ miminu, že to dělá blbě :lol:

Zkusila bych ji motivovat k plazení, dát na bříško, lehnout si kousek před ní na břicho a třeba si hrát s nějakou její oblíbenou hračkou, třeba se chytí tohohle a na chvíli zapomene na sed za pomoci břišáků.

Marci1982
Kecalka 491 příspěvků 04.03.11 17:27

:zed: :zed: :zed: :zed: problém je ten, že se to malé strašně zalíbilo, kdykoliv ji položím na záda, v tu ránu se přetočí na bříško, pak na bok, vyručkuje si a přitáhne se břišním svalstvem, takže sotva se otočim, hned sedí…znovu položím a zase si sedne, lezení jí nebaví, hned se začne vztekat, radši válí sudy…

Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 04.03.11 17:29

ahoj, řekla bych to doktorce, abys věděla na čem jsi..třeba doporučí nějakou rehabku

PETRUCHA
Extra třída :D 12300 příspěvků 04.03.11 17:42

Mě tohle malá dělala taky. Trvalo to asi měsíc a ted už teda si začíná sedat tak jak se má. Jenže ona už leze dost dlouho a klečí a taky se staví a začíná chodit kolem nábytku. Prostě to vzala nějak na přeskáčku no :mrgreen:
Tak bych se jí snažila jak tady někdo psal motivovat k lezení nebo aspon plazení. A zakázat jí to stejně nemůžeš, s tím nic neuděláš. Teda můžeš ale bude ti to k prdu :lol:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 04.03.11 17:49

S tou rehabkou to není špatný nápad, pokud se při pokusech o klek, platení či lezení vzteklí a do sedu se tahá pomocí rukou a břišáků, může mít svaly na zádech hypotonické :nevim: Pokud by to tak bylo, cvičení by vše napravilo (cvičili jsme vojtovku a výsledky byly opravdu hodně rychle znát)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34056 příspěvků 04.03.11 17:52

ja myslim, ze to je spravny sed.

Marci1982
Kecalka 491 příspěvků 04.03.11 17:55

Holky, já vůbec nevím, většina říkáte, že takhle by si sedat neměla a někdo zase, že když si mimčo samo sedne, tak si sedne… jen mi vrtá v hlavě to, proč najednou začala hlavičku mírně zaklánět vpravo???

asha
Nadpozemská drbna 29588 příspěvků 04.03.11 18:03

Tak ja nevim, ale pokud to dokaze sama a bez nejakych pomucek, tak to jde. Dite se ma nechat na zemi uprostred mistnosti a to, co udela, je to, na co uz ma. :think:
Mne si nejstarsak sedl uplne poprvy tak, ze se postavil u gauce a pak se spustil do sedu. Parkrat to udelal tak a pak presel na ten normalni jednodussi zpusob. :nevim:

S tou hlavickou neco by v neporadku muze a nemusi, a vubec, proste bych ji nechala zkouknout rehabkou (i kdyz kolikrat delaji z komara velblouda, holt profesionalni deformace ;)

jajinka veverka
Kelišová 7090 příspěvků 04.03.11 18:36

myslím, že takhle by sedat neměla, je to nápor na záda. na druhou stranu, dělá to sama, tak už na to má, mimču to nevsvětlíš.na to točení hlavičky na stranu bych se zeptala dr

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 04.03.11 19:16

Naše malá si také takhle sedala - z boku a vyručkovat.Brala jsem to sice jako nestandartní leč přirozené sednutí si..Ona na to sílu měla, tak proč ne..Neminulo jí ani plazení, lezení atd.Nevidím v tom zásadní problém.

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 04.03.11 22:08
Marci1982 píše:
Ahojky holky,

moc vás prosím o radu, chtěla jsem se vás zeptat, malá má 8 měsíců a před pár dny se sama posadila, tím stylem, že se přetočila na bok, vyručkovala ručičkama tak do polosedu a pak se přitáhne břišními svaly do sedu. Považuje se to za to, že si dítě umí samo sednout???

Setkala jsem se tu i s názory, že tohle se nepočítá, že musí si sednout z polohy na čtyřech, malá se zatím neplazí, neleze ani nevyhoupne na všechny čtyři…, jen na ní poslední 3 dny pozoruji, že jak sedí, že mírně naklání stále hlavičku doprava, myslíte, že tohle sezení není správné? Moc děkuji všem za odpověď…

ne ne já chodila na rehabilitaci a dítě si má sedat přes šikmej břišní svl otočit na bok a švihnout nožičkou opřít se o loket a do sedu tak je to dobře

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >