Pomohou mi antidepresiva?

Anonymní
3.6.20 15:27

Pomohou mi AD?..

Holky, prosím o anonym, trochu se stydím a jedná se pro mě o citlivé téma.. :oops: :roll:
Pokud mohu poprosit, pouze o názory těch, které mají podobný problém a zkušenosti s AD, které já doposud nemám..
Prostě a jednoduše, čím jsem starší (letos 36), tím víc u sebe pozoruji výbušné až agresivní chování, pak to odnáší moje 2letá dcera.. :? :zed: Jsem věčně protivná, bez nálady, netrpělivá.. A ano, určitě to také souvisí s tím, že s partnerem nám to zrovna neklape, spíš je to takové spolubydlení..
Takže do jisté míry je to můj ventil, protože nejsem šťastná.., ale nevím jak z toho kruhu ven.. Podotýkám, že náladová jsem co pamatuju.., hořčík beru cca 14 dní, ale tohle mi můj problém asi nevyřeší.., i když prostě zkouším.. :nevim:
Jsem introvert, ale pozorujimu na sobě, že čím dál větší, nemám náladu na lidi, straním se jich.., na druhou stranu mi zas někdo blízký chybí (jak někdo, kdo by mě miloval a já jeho, tak i nějaká blízká kamarádka..). Nějak nevím co se sebou.. :zed:
K psychologovi jsem chodila, tak mi formu „lehčích“ AD nabízela, ale vždy jsem před tím měla respekt, a otázka taky je, jestli mi to můj problém/problémy vyřeší.. :roll:
Pouštět se do AD nebo ne…? Sama si neumím pomoct.., ani návštěvy psychologa mi nějak nepomohly.., tak nevím co jinak se sebou..
Díky, kdo dočetl až sem.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
3.6.20 16:10

Neumím ti poradit, já na začátku roku zjistila, že mě manžel po 20letech z mého pohledu ideálního manželství podvádí. Z růžového obáčku mě pěkně srazil pěstí na zem do bláta ( obrazně řečeno). Nedala jsem to, psychiatr mi napsal AD, beru je už třetí měsíc a vedlejší efekt je, že jsem klidnější, nekonají se žádné výbuchy, celkem zvládám všechny své negativní emoce a projevy navenek. Ale jestli je brát jen proto, abys nebyla výbušná na dítě, to nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.6.20 16:24
@Anonymní píše:
Neumím ti poradit, já na začátku roku zjistila, že mě manžel po 20letech z mého pohledu ideálního manželství podvádí. Z růžového obáčku mě pěkně srazil pěstí na zem do bláta ( obrazně řečeno). Nedala jsem to, psychiatr mi napsal AD, beru je už třetí měsíc a vedlejší efekt je, že jsem klidnější, nekonají se žádné výbuchy, celkem zvládám všechny své negativní emoce a projevy navenek. Ale jestli je brát jen proto, abys nebyla výbušná na dítě, to nevím.

asi se zeptám blbě, ale jsi „šťastnější“ nebo jen utlumenější? Znamená brát AD i mít méně energie? Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
59280
3.6.20 16:31
@Anonymní píše:
Holky, prosím o anonym, trochu se stydím a jedná se pro mě o citlivé téma.. :oops: :roll:
Pokud mohu poprosit, pouze o názory těch, které mají podobný problém a zkušenosti s AD, které já doposud nemám..
Prostě a jednoduše, čím jsem starší (letos 36), tím víc u sebe pozoruji výbušné až agresivní chování, pak to odnáší moje 2letá dcera.. :? :zed: Jsem věčně protivná, bez nálady, netrpělivá.. A ano, určitě to také souvisí s tím, že s partnerem nám to zrovna neklape, spíš je to takové spolubydlení..
Takže do jisté míry je to můj ventil, protože nejsem šťastná.., ale nevím jak z toho kruhu ven.. Podotýkám, že náladová jsem co pamatuju.., hořčík beru cca 14 dní, ale tohle mi můj problém asi nevyřeší.., i když prostě zkouším.. :nevim:
Jsem introvert, ale pozorujimu na sobě, že čím dál větší, nemám náladu na lidi, straním se jich.., na druhou stranu mi zas někdo blízký chybí (jak někdo, kdo by mě miloval a já jeho, tak i nějaká blízká kamarádka..). Nějak nevím co se sebou.. :zed:
K psychologovi jsem chodila, tak mi formu „lehčích“ AD nabízela, ale vždy jsem před tím měla respekt, a otázka taky je, jestli mi to můj problém/problémy vyřeší.. :roll:
Pouštět se do AD nebo ne…? Sama si neumím pomoct.., ani návštěvy psychologa mi nějak nepomohly.., tak nevím co jinak se sebou..
Díky, kdo dočetl až sem.. :kytka:

Prvně si najdi ventil, něco kde vybijes svůj vztek - sport atd.. Cokoliv. Ad ano, pro začátek, ale celou situaci to neřeší.. A rozhodně to nepomůže s agresi :think: pak bych se zamyslela nad vztahem a udělala nějaký řez.. Odnáší to dítě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 17:44
@martina.se píše:
Prvně si najdi ventil, něco kde vybijes svůj vztek - sport atd.. Cokoliv. Ad ano, pro začátek, ale celou situaci to neřeší.. A rozhodně to nepomůže s agresi :think: pak bych se zamyslela nad vztahem a udělala nějaký řez.. Odnáší to dítě..

díky za odezvu ;)
chodila jsem běhat, teď mám na měsíc a půl smůlu (operace) :roll:
Dcera je zatím malá, budeme se teď stěhovat do jiného bytu, zatím to nechci řešit odchodem, stejně bych si nepomohla, jen byla na vše o to víc sama a měla míň peněz.. :zed:
Teď zkouším nově třezalku na nervy, tak uvidím, jaký bude efekt, a když nula nula prd, tak asi sáhnu po AD.., tohle dilema už v sobě řeším hodně dlouho.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
59280
3.6.20 18:46
@Anonymní píše:
díky za odezvu ;)
chodila jsem běhat, teď mám na měsíc a půl smůlu (operace) :roll:
Dcera je zatím malá, budeme se teď stěhovat do jiného bytu, zatím to nechci řešit odchodem, stejně bych si nepomohla, jen byla na vše o to víc sama a měla míň peněz.. :zed:
Teď zkouším nově třezalku na nervy, tak uvidím, jaký bude efekt, a když nula nula prd, tak asi sáhnu po AD.., tohle dilema už v sobě řeším hodně dlouho.. :roll:

Lepší ad a cítit se lépe :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
588
4.6.20 00:52

S tou trezalkou opatrne na slunicko :jazyk: ale jinak je dobra, beru ji narazove a me tedy pomaha. AD do zacatku klidne, ale z dlouhodobeho by samozrejme bylo nejlepsi vyresit vztah ve kterem nejsi stastna a zkusit si najit nejake odreagovani, jestli si do toho vseho jeste po operaci tak je to urcite narocne. Zkus se zamerit treba na ten novy byt, jak ho zaridis a tak, udelej si nejak dobre, co normalne nedelas; pletovou masku, koupel se svickou, dobre jidlo, nejakou peknou knizku rozecist, malickosti ale zkus se na ne zamerit a kazdy den si aspon jednu nejakou malickost doprat. Preji lepsi zitrky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
8.6.20 19:39

Ahoj, nemusíš brát hned AD. Existují i stabilizátory nálad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 20:28
@Lucie.Kusa píše:
Ahoj, nemusíš brát hned AD. Existují i stabilizátory nálad.

co tím myslíš? ty „doplňky stravy“ z lékárny? :think: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
308
8.6.20 20:36

A nebu lepsi psychoterapeut? Zjistit proc si takova a naucit te s tim pracovat. I kdyby si brala ad tak ty te nehodi do klidu, ze ti bude vse jedno. Ty musis zacit u sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.20 21:34
@Hvezda70 píše:
A nebu lepsi psychoterapeut? Zjistit proc si takova a naucit te s tim pracovat. I kdyby si brala ad tak ty te nehodi do klidu, ze ti bude vse jedno. Ty musis zacit u sebe.

ja to vím.., ale upřímně, táhne mi na 40cet.., takže nemůžu čekat zázraky ohledně změn své povahy a navíc jsem v úvodním příspěvku psala, že jsem k psychologovi chodila, ale bez výsledku.. :roll: :zed:
Ale jo, máš pravdu, snažím se.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
268
8.6.20 21:45
@Anonymní píše:
co tím myslíš? ty „doplňky stravy“ z lékárny? :think: ;)

Ne, přímo od psychiatra. Např. NEUROTOP

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
905
9.6.20 06:56

Po dvou dětech a dvanácti společných letech jsem zjistila nevěru/směřování k nevěře (muž se nikdy nepřiznal, nemám jak ověřit, že k tomu došlo). Psychicky mě to dost složilo, plus stres v práci, plus tchyně v domě, co začala opravdu velmi projevovat své negativní vlastnosti. Zhroutily se mi dvě nožičky trojnožky (práce a domov), přidala se i ta třetí (zdraví) v podobě panických atak. Začala jsem brát antidepresiva. Od té doby jsem klidnější, nicméně daní za to je jakýsi útlum všech emocí (i těch pozitivních). Zkoušela jsem AD vysadit, ale byla to hrůza (začaly vylézat na povrch velice negativní emoce, nešly ovládnout, navíc se vrátily panické záchvaty).
Tak si vyber.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
9.6.20 11:15

Ahoj,
Já mám taky výkyvy nálad, brala jsem všechny stabilizátory nálady, které jsou na trhu. Léčím se mimo jiné s emočně-nestabilní poruchou osobnosti. Taky jsem introvert, ale někdy vybouchnu, nebo vztek a sebenenavist ventiluji sebeposkozovanim. Píšeš, že jsi chodila k psychologovi, ono ne každý je taky dobrý, já hrozně dlouho hledala, než jsem našla skvělou psycholožku, bohužel mi po 3 letech odešla na MD. Teď mám novou psycholožku, ale je taky dobrá. Ale podle mě léky vše nevyřeší, na emocnich vzorcích je právě potřeba pracovat v terapii, léky jsou v tomto případě berlicka. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.6.20 13:48
@Lollitka píše:
Ahoj,
Já mám taky výkyvy nálad, brala jsem všechny stabilizátory nálady, které jsou na trhu. Léčím se mimo jiné s emočně-nestabilní poruchou osobnosti. Taky jsem introvert, ale někdy vybouchnu, nebo vztek a sebenenavist ventiluji sebeposkozovanim. Píšeš, že jsi chodila k psychologovi, ono ne každý je taky dobrý, já hrozně dlouho hledala, než jsem našla skvělou psycholožku, bohužel mi po 3 letech odešla na MD. Teď mám novou psycholožku, ale je taky dobrá. Ale podle mě léky vše nevyřeší, na emocnich vzorcích je právě potřeba pracovat v terapii, léky jsou v tomto případě berlicka. Držím palce.

díky za příspěvek ;)
a cítila si nějakou pozitivní změnu s užíváním těch stabilizátorů? já to teda vůbec neznám, jak to funguje oproti AD? :think:
Já si to plně uvědomuju, že je důležitý pracovat hlavně se sebou, jsme malé město, tady moc psychologů není..
Jak jsi na tom teď? užívala jsi někdy AD?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama