Pomůže dát UM místo MM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 06.06.19 22:37
Pomůže dát UM místo MM?

Ahoj, svou dceru jsem od narození bez problému kojila, nyní má 20 měsíců a o mléko má pořád zájem, kojení pomáhá zejména s uspáváním. Nechtěla jsem ji odstavovat nějak násilně, proti její vůli, proto jsem počítala s tím, že ji budu kojit tak dlouho, jak sama bude chtít, než dojde k sebeodstavení z její strany. Poslední dny je ale kojení hodně bolestivé, domnívám se, že to bude tím, že jí začaly růst trojky (špičáky), ona vyloženě nekouše, ale jak byla zvyklá být přisátá bez těch zubů, tak tak činí dál a už mám ty dvorce celé krvavé a vždy se děsím, kdy zase začne volat, že chce mléko :-(
Myslíte, že by pomohlo dávat jí místo MM koupené UM, když si zase začne o mléko říkat? Budu ráda za rady, pokud někdo tohle také řešil..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 06.06.19 22:42

Velka je dost na normalni stravu. Muzes nahradit UM, nic se ji prece po nem nestane

Martina84
Ukecaná baba ;) 2220 příspěvků 06.06.19 22:47

Ve 20 měsících bych už ji UM nedavala. Co zkusit kravské mleko do flašky? A nebo prostě odstav. Řekni, ze te to boli, maš bolaky a je to. Uz to pochopí.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 06.06.19 22:50

Normální stravu už má během dne samozřejmě taky, ale moc toho nesní, z ovocné přesnidávky obvykle pár lžiček, kousek sýra, rohlíku (max jedno kolečko namazané pomazánkou, ale spíše si z něj jen trošku ukousne), kousek vajíčka, masa, max půl piškotu… jinak nechce ovoce (banán, jablko, jahody…prostě nic), u zeleniny totéž… v porovnání s ostatními stejně starými či o něco mladšími dětmi jí fakt zlomek toho, co oni, takže její hlavní příjem bude z toho kojení, které má několikrát denně… spíše by mě zajímalo, zda UM přijme, zda jí to bude chutnat… možná blbá otázka, ale nemám s tím zkušenost - je UM chuťově podobné MM?

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 06.06.19 22:53

Pediatrička mi na roční prohlídce říkala, že by děti měly mít mléčnou dávku denně do 2 let věku, a kravské mléko se v tomto věku ještě nedoporučuje, to raději až od 2 let..

alilauter
Kecalka 431 příspěvků 1 inzerát 06.06.19 22:56

Ahoj, MM je prej chuťově lepší. Hlavně kupovat už UM pro tenhle věk, protože ty UM pro mladší miminka jsou prý kvůli stravitelnosti chuťově horší. Jinak náš malej pil od cca do 3 měsíců oboje, mateřský měl raději ale protože byl a je mléčný maniak, pil oboje a neprotestoval. Já teda nekojila (neklaplo to) a do cca 9 mesice jsem 4× denně odstrikavala…

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 06.06.19 22:58

Odstavit bych jí v této situaci už chtěla, ale nenásilnou formou a obávám se, že nyní, kdy má vzdorující období, by to v klidu neproběhlo a stresovat ji nechci.. sousedka má o půl roku staršího chlapečka a o odstavení se už druhý týden pokouší, vždy mu to vysvětli, a on chápe dost dobře, ale jeden den to chlapec vydrží a další si to mléko vyžaduje mnohem razantněji a dost se pak i vzteká..
Myslela jsem to tak, jestli když jí nabídnu na její požádání UM místo MM a třeba zkusím vysvětlit důvod, zda to přijme - samozřejmě vím, že je každé dítě jiné, ale třeba někdo má podobnou zkušenost se svým dítětem…

Martina84
Ukecaná baba ;) 2220 příspěvků 06.06.19 23:00

A nenapadlo tě, že ti nejí jídlo, protože ji kojíš? Už to dávno není kojenec, tak proč ji dávat misto mateřského mlika umělé? Jako zkusit to můžeš, podle mě se chytne (klidne az na několikaty pokus), ale dala bych to max na noc. Příjde mi to zbytečný. Zruš kojení a uvidíš, že ti začne jíst. Navic muzes propasnout fázi “ochutnávání” a pak uz ti batole nemusi chtit strcit do pusy něco nového.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 06.06.19 23:01
@alilauter píše:
Ahoj, MM je prej chuťově lepší. Hlavně kupovat už UM pro tenhle věk, protože ty UM pro mladší miminka jsou prý kvůli stravitelnosti chuťově horší. Jinak náš malej pil od cca do 3 měsíců oboje, mateřský měl raději ale protože byl a je mléčný maniak, pil oboje a neprotestoval. Já teda nekojila (neklaplo to) a do cca 9 mesice jsem 4× denně odstrikavala…

Děkuji za odpověď, dívala jsem se, že pro ni bych měla vzít UM od ukončneého 12.měsíce, od 18. jsem nic neviděla… - je třeba nějaké konkrétní UM, které bys mi mohla doporučit, že s ním byl syn spokojený? Hlavně po té chuťové stránce :-)

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 06.06.19 23:04
@Martina84 píše:
A nenapadlo tě, že ti nejí jídlo, protože ji kojíš? Už to dávno není kojenec, tak proč ji dávat misto mateřského mlika umělé? Jako zkusit to můžeš, podle mě se chytne (klidne az na několikaty pokus), ale dala bych to max na noc. Příjde mi to zbytečný. Zruš kojení a uvidíš, že ti začne jíst. Navic muzes propasnout fázi “ochutnávání” a pak uz ti batole nemusi chtit strcit do pusy něco nového.

Ochutnávání ji baví… ale ona vždy jen zkusí a pak už o to moc nejeví zájem… v kolektivu toho sní více, když vidí ostatní děti… vždy zjistím, co mají, koupím jí to i domů a tam už je to netknuté, nebo to zanese psovi… Jinak já jí vždy jídlo chystám, ale většinou se v tom porýpe a pak to nechá, nebo to zanese psovi… kojení je jen, když si o něj sama řekne, osobně se jí snažím nabízet normální jídlo… jenže ona třeba na snídani vše, co nachystám, odmítne s tím, že chce polévku… ale ráno ještě polévku hotovou nemám, a než bych ji uvařila, už ztratí zájem… obvykle vydrží počkat minutu, max dvě, pak už to jídlo, co si objednala, nechce…

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 06.06.19 23:07

@Beckyttine5 Prostě to vyzkoušej a uvidíš. Různá UM chutnají odlišně. Pokud je dcera nejedlik, bude možná trochu oříšek najít takové UM, které jí sedne. Zkus třeba nějaké vzorky. Jinak já začala dávat UM přes den krátce po zavedení prikrmu, protože syn přes den kojení odmítal. A UM přijal v pohodě. Nejvíc mu chutná Kendamil a také ho nejvíc zasyti. Ale syn je desnej zrout, pořád „loudi“ nějaké jídlo a zatím se stalo jen jednou, že by něco nejdl.

Příspěvek upraven 06.06.19 v 23:14

mrav
Nadpozemská drbna 28881 příspěvků 06.06.19 23:08
@Beckyttine5 píše:
Děkuji za odpověď, dívala jsem se, že pro ni bych měla vzít UM od ukončneého 12.měsíce, od 18. jsem nic neviděla… - je třeba nějaké konkrétní UM, které bys mi mohla doporučit, že s ním byl syn spokojený? Hlavně po té chuťové stránce :-)

Já bych doporučil Hipp. :mavam:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2220 příspěvků 06.06.19 23:09

@Beckyttine5 tak jasně, má to jako zábavu, pohrabe se v tom a ví, že se nají u tebe. Zažila jsem to u obou dětí. Přeju klidné odstavení, ale většinou se mamy nervují předem zbytečně a ve finale to není tak hrozné.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 06.06.19 23:11
@Hlaholice píše:
@Beckyttine5 Prostě to vyzkoušej a uvidíš. Různá UM chutnají odlišně. Pokud je dcera nejedlik, bude možná trochu oříšek najít takové UM, které jí sedne. Zkus třeba nějaké vzorky.

Děkuji. Vzorky se dají koupit kde?

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 06.06.19 23:14
@Martina84 píše:
@Beckyttine5 tak jasně, má to jako zábavu, pohrabe se v tom a ví, že se nají u tebe. Zažila jsem to u obou dětí. Přeju klidné odstavení, ale většinou se mamy nervují předem zbytečně a ve finale to není tak hrozné.

Jak to tedy v praxi udělat, aby to děti v klidu zvládly?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama