Stop UM, nechci vzdát kojení!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Krepana20
Nováček 7 příspěvků 05.06.19 12:10
Stop UM, nechci vzdát kojení!

Zdravim, holky, prosím o radu, jsem už opravdu zoufalá. Dne 13.5 se nám narodil chlapeček s vahou 4040g. V porodnici jsme k prsu dost prikladali, teklo jen mlezivo a mě uklidňovali, ze se mlicko krásně tvoří a jsme na dobre cestě. Nicméně už druhy den po porodu to našemu synovi nestačilo, jecel a tak jsme přešli na prikrm - Beba 1. Vždy jsem nejdřív prilozila a poté dala prikrm. Z porodnice jsme odcházeli po třech dnech, maly zhubl na 3780g. Při kontrole u pediatra, která byla 21.5 měl ale už 4100g. Vse se změnilo po příchodu domu. Mlicko se mi stále netvorilo, stále jsme byli na UM. Pozvala jsem si laktacni poradkyni - ukázala mi techniky kojení a lepší prikladani k prsu, poradila piskavici a benedikt lékařský, homeopatika. Mlicko konecne bylo, bylo ho tak akorát bych rekla. Jen jsem pořad špatně prikladala k prsu, začaly mi praskat bradavky. Mazu purelanem, který mi alespoň trosku opravdu pomáhá. Nicméně z prsou mi i tak pořad teče mleko, například po sprše, v posteli, ale když kojime, malickemu je to pořad málo. A to kojime třeba 45min, někdy i přes hodinu. A k prsu se hlásí snad po hodině, po dvou občas. V noci ne to jako na houpačce, někdy spí i 4hod, někdy jen 2hod. Prikladam ho jen k jednomu prsu, aby se dostal i k zadnimu mléku, nemám přikládat k oběma? Po jaké době střídat?

Nehledě na to, ze po MM, ať už se snažím jist to, co mám, má chudak silene koliky. Jen prdi a nevykadi se, tak jsme přešli na jiné UM (kapicky ani nic podobného nezabrali) na Hipp, po něm se krásně vykadi a je spokojenější.

Nicméně já bych hrozne rada cele UM vysadila.. chci dávat plně jen MM.

Hlavně on se mi u prsa hrozne kroutí, kope nozkama, odsava se a prisava a já ty bradavky mám pak v šíleném stavu..

Prosím o radu, budu vděčná za jakoukoliv, přeci to nemůžu jen tak vzdát a kojení zahodit.

Dekuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Keyllah
Extra třída :D 12531 příspěvků 05.06.19 12:14

@Krepana20 jen mě zarazilo, dítko nemá ani měsíc a ty už víš že kapičky nezabraly? pokud si to pamatuju, tak třeba BioGaia je na to dost dobrá, ale první měsíc se dávat nemá a trvá minimálně týden, než začnou působit. Navíc jsi do toho už měnila UM, tak to taky může být od toho.
Když odsaješ svoje MM a to mu pak dáš, je klidnější? pije víc v klidu? a koliky? ono to přisávání a odsávání taky není úplně dobrý, může polykat ten vzduch a pak ho trápí bříško. Nebo je tak nespokojený z hladu?

cverunka
Závislačka 3099 příspěvků 05.06.19 12:17

Asi pořád špatně přikládáš, zkus ještě vypilovat to přikládání, víc si to pohlídat. Mně u první dcery pomáhal na mazání bradavek Purelan, u druhé mi to ještě zhoršoval, dostaly jsme obě moučnivku, tak jsem mazala genciálkou a bylo to lepší.
Jinak kojení je super, ale ne za každou cenu. Pokud máš trpět ty i malý, UM bych se nebránila.

Kriss Tina
Extra třída :D 11058 příspěvků 05.06.19 12:18

Mám stejně starého syna. Zaprvé byla asi chyba mu hned v porodnici cpát druhy den příkrm, nedali mu šanci se rozkojit :think: potom ta technika přisátí je důležitá, nezkoušeli jste třeba kloboučky? Třeba by pomohly :nevim: co se týče těch intervalu, dávej jak bude chtít, ty první týdny člověk prostě stráví víceméně kojením, syn chce přes den maximálně po 2 hodinách, v noci jak kdy někdy je vzhůru za hodku nekdy za 3. Někdy pije pár minut, to má jenom žízeň, někdy pije skoro hodinu a pořád něco tahá, to pak vydrží nekojit dyl. Prsa střídám, jednou pravé na další krmení levé, ono se v tom druhem to mléko mezitím dotváří, dávat pořád jedno tak mi to druhe bude bolet jak se bude nalivat. Na prdiky dávám espumisan, masírujem bříško, hlídám si abych nejedla fakt nic nadymaveho. Kadit moc nemusí, jsou mimca co všechen ten obsah co vypijou zužitkujou a „odpad“ mají minimální.

Krepana20
Nováček 7 příspěvků 05.06.19 12:27

@Keyllah
Ono nás to trápí skoro od příchodu z porodnice domů. Zkoušeli jsme kapicky Espumissan, ty nám téměř vůbec nezabraly. Teď zkoušíme od soboty Sab symplex, taky nevidím nějaký extra účinek, ale možná se to dostaví později.

BioGaiu jsem chtěla také zkusit, jen jsem nevedela, ze by se měla dávat až od 1.mesice :oops:

Já, když se snažím odstrikat, po kojení, tak vytahnu z obou prsou max 50ml.. to mu potom samozřejmě další kojení dam, když má málo, ať necpu UM.

Je to možné, ze polyká vzduch. Ale on to prisavani a odsavani děla jen tehdy, kdy ho asi v tom bříšku pichne, jsou to takové chvilky jen.

Tarjei
Závislačka 4920 příspěvků 05.06.19 12:34

Krouti se ptz ho boli bricho. Kojit v naruci, podsadit svuj zadek, navalit si ho briskem na sebe. Prsa stridat. Mazala jsem bepanthenem a mezi kojenima naha, vetrala jsem prsa.

Tarjei
Závislačka 4920 příspěvků 05.06.19 12:35

A davala jsem spat na brisko. Vsechny tri deti.

Elen8
Extra třída :D 13067 příspěvků 05.06.19 12:39

Syn také trpěl na bříško, když už jsem byla zoufalá vysadila jsem u sebe mléčné výrobky po týdnu byl klid a já měla zlaté dítě

Hoa Mai
Kelišová 6571 příspěvků 15 inzerátů 05.06.19 12:42

@Krepana20 A jsi si jistá, že řve hlady? Miminko může řvát z tisíce jiných důvodů. Samozřejmě mlíkem se většinou aspoň dočasně uklidní, takže se jeho nespokojenost mylně považuje za hlad. Ale pokud brzo po kojení řve znova, tak je na místě zkoumat, jestli důvod nespokojenosti nebyl není někde jinde. Můj druhý syn taky už v porodnici řval, taky už se sestra zmiňovala o dokrmu, ale malý neměl hlad, chtěl se nosit. Takže jsem ho nosila žádné UM nebylo potřeba.
Um bych zahodila, byla chyba, že vám ho v porodnici dali. Koj z obou prsou při každém kojení, podporuje to laktaci, budeš mít více mléka. UM bych zahodila, snažila se zlepšit přikládání.
Na koliky je úžasný kmín. Udělej si odvar z kmínu, anýzu a fenyklu - od každého plná hrst, svaříš ve 2 litrech vody a v průběhu dne vypiješ. Kmín si přidávej klidně i do jídla. Pískavice a Benedikt taky pomáhají, v tom pokračuj. Uvidíš, že se to spraví.

beruska9
Extra třída :D 11253 příspěvků 05.06.19 12:50

Klidne koj z obou prsou, ale ty intervaly jsou u novorozence normalne. Nekoukej na hodinky, ale na dite. Ja vetsinou kojila z jednoho, ale kdyz po „bezne“ dobe jeste chtel, dala jsem druhe.
Mozna ma spatnou techniku, kdyz te tak boli prsa, co ti na to rekla laktacni? Nektere deti se spatne prisavaji, nekdy to zpusobi I kombinovani s krmeni lahvi, ale nemusi. Ta poloha, co popisuje @Tarjei je dobra, I na prdeni. Jinak pri krmeni jen MM kadit nemusi I tyden, takze to bych neresila, pokud prdi.

Kriss Tina
Extra třída :D 11058 příspěvků 05.06.19 12:52

Ještě mi napadlo, jestli ho necháváš pořádně odkrknout, aby ho pak netlačil vzduch v žaludku. Já než se naučila ho nechat pořádně odkrknout tak taky se najed a za chvilku řval jak blázen.

Martina712
Kecalka 238 příspěvků 05.06.19 12:52

Na bolave bradavky mi strasne pomohla hydrogelova naplast, ale kojeni proste zpocatku boli jako cert.. jinak si myslim, ze mlika mas dost a kdyz ti takhle pekne vydrzi spinkat, tak mu to staci. Pekne si se do toho vseho zamotala, kapicky, um… na vsechno bych se vykaslala, nasadila bych treba tu biogaiu a napr. Babycalm, ale zadny zazraky necekej, nektery mimca na to holt trpej.. hodne nosit, masirovat brisko, treba zakroutit nozickama at se vyprdi a dat mu cas, podle me jsi na mej hrozne netrpeliva..

Tarjei
Závislačka 4920 příspěvků 05.06.19 12:52

@beruska9 prave jak si mimco zmackne brisko vlastni vahou tolik neciti ze ho boli a jak se napije rozhejbe se travici system a vyprdi se.

blumen
Hvězda diskuse 51839 příspěvků 05.06.19 12:57

Po nakojeni proste nabidni jedte druhe prso. Pri dalsim kojeni nabidni jako prvni to, ze ktereho jsi kojila naposled. Zadni mleko neres. A neodsala jsem nikdy nic, ale kojila bez problemu 2 roky.

Moc to vse stridas. Zkus aspon mesic zustat u jedne veci. A ja kojila vzdy po hodine a pul max po dvou, dcera to tak mela nastavene, radeji mene a casteji a fungovalo nam to bez problemu. V noci po 3.

luci.no
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 05.06.19 13:08

Treba se jen zlobi, ze z prsu to tece pomalu. Z lahve je to rychlejsi. Proto je vhodne dokrmovat alternativne napr. pres prst. Jak je pri kojeni obleceny? Neni mu vedro?
Probrala bych to s pediatrem. Sestra taky dokaze poradit jak prikladat (vetsinou).
Ja kojila jak deti potrebovaly. Starsi vyzadoval pri jednom kojeni obe prsa, mladsimu stacilo jen jedno. Urcite nekoukat na hodinky a kojit na pozadani. Ale min jak po hodine bych nekojila.
Jak uz tu bylo zmineno - udelat si knim/fenykl.
A co se mi nejvice osvedcilo - neresit to. Proste se hodit do klidu, zahodit lahev a byt jen ty a miminko. Zkusit se na sebe naladit a uzivat si vzajemne blizkosti.
A pro zajimavost - jednou jsem u lekare videla pani, ktera sve dite v cekarne kojila pri chuzi a pohupovala s nim! Pro me nemyslitelne, pro jine asi jedina moznost, jak dite nakojit.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama