Poptávka dobrání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ValerieYankee
Povídálka 16 příspěvků 18.04.18 08:25
poptávka dobrání

Dobrý den, chtěla bych se jenom ještě zeptat mateřskou pobírám na první dítě a druhé by jse mělo narodit v záři jak je to stou mateřskou na první dítě zaniká nebo ji můžu dobrat mám jí totiž do ledna 2019..chtěla bych jí dobrat a pak v lednu si zažádat zpetně ode de narození druhého dítěte. šlo by to? díky za odpoveď :nevim:

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10956 příspěvků 18.04.18 08:28

Myslíš rodičovský příspěvek, ze? Tak to skutečně nejde. Navys si ho teď na maximální částku a co nevyberes, propadne

ValerieYankee
Povídálka 16 příspěvků 18.04.18 08:33
@Tichošlápek píše:
Myslíš rodičovský příspěvek, ze? Tak to skutečně nejde. Navys si ho teď na maximální částku a co nevyberes, propadne

Okej tak nic :D nevadí

Heivka
Závislačka 3271 příspěvků 18.04.18 08:34

Asi myslíte rodičovský příspěvek, ten se pobírá pouze na nejmladší dítě, pokud máte nárok na mateřskou, tak rodičovský příspěvek upravte tak aby jste ho o nejvíc vyčerpala před nástupem na mateřskou (to je ta dávka co se pobírá 6-8 týdnů před termínem porodu). Před nástupem na mateřskou musíte rodičovský příspěvek ukončit, nebo po vás budou chtít vrácení peněz. Pokud nárok na mateřskou nemáte, a tady si nejsem 100% jistá - radši se zeptat na UP, tak budete stávající rodičovský příspěvek pobírat do porodu, ten potom zrušíte a začnete pobírat nový na druhé dítě.

ValerieYankee
Povídálka 16 příspěvků 18.04.18 08:39
@Heivka píše:
Asi myslíte rodičovský příspěvek, ten se pobírá pouze na nejmladší dítě, pokud máte nárok na mateřskou, tak rodičovský příspěvek upravte tak aby jste ho o nejvíc vyčerpala před nástupem na mateřskou (to je ta dávka co se pobírá 6-8 týdnů před termínem porodu). Před nástupem na mateřskou musíte rodičovský příspěvek ukončit, nebo po vás budou chtít vrácení peněz. Pokud nárok na mateřskou nemáte, a tady si nejsem 100% jistá - radši se zeptat na UP, tak budete stávající rodičovský příspěvek pobírat do porodu, ten potom zrušíte a začnete pobírat nový na druhé dítě.

a UP mě paní řekla že pokuď přítel pracovat ke dni narození dítěte tak mě to uděla ale on začal pracovat jenom v roce 2016 v lednu a dítě se narodilo v březnu 2016 tak to nechápu co po mě chtěj

Heivka
Závislačka 3271 příspěvků 18.04.18 10:46

@ValerieYankee To asi měla na mysli volbu výše čerpání RP, na mateřskou je nárok jenom když pracuje matka a má odpracovaný určitý počet dní, nebo když jde na mateřskou otec dítěte (pak ale nesmí vykonávat práci ze které odváděl daně na jejichž základě čerpá mateřskou dovolenou). Jinak dřív výše čerpání rodičovského příspěvku závisela na výdělku rodičů, teď se to změnilo, ale když jsem nastupovala na rodičovskou dovolenou, tak z mého platu jsem mohla čerpat jen do 3 nebo 4 let, abych mohla čerpat v té době nejvyšší možnou částku, dokládala jsem příjmy manžela. Teď to nějak změnili, ale to budu zjišťovat až to bude pro mě aktuální.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Ondráček vyhrožuje ředitelce Supraphonu, že to „roztočí“: Dej to právníkům!

Českou hudební scénou otřásá nevídaný spor. Na sociálních sítích se do sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >