Leze vám mateřská na mozek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Inuš11
Kecalka 105 příspěvků 12.04.18 13:33
Leze vám mateřská na mozek?

Ahojda všichni,
trochu téma na odlehčení:) Leze někomu mateřská na mozek tak, že se třeba u kamarádky kolébáte ze strany na stranu, máte chuť každou větu vyzpívat, mluvíte na lidi ve zdrobnělinách, pochválíte přítele jak si skvěle odříhl, vyprávite všem jaký udělal váš drobek ukázkový bobek a jiné špeky? :lol: :lol: Tuhle jsem si na tohle téma povídala s kámoškou a dost jsme se nasmáli tomu, jak to mateřství s kombinací nevyspání, může člověku lézt na mozek :lol: :lol: Doufám, že v tom nejsem sama, jinak volám Chocholouška :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lucias241
Kecalka 226 příspěvků 12.04.18 13:36

Ja jsem doma uz 9.let a zazim v pohode :lol:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33891 příspěvků 1 inzerát 12.04.18 13:38

:D Já všem ukazuju: jééé, vláček! A i dospělým říkám ručičky, nožičky. Lepší už to asi nebude.

mrav
Generální žvanilka 22943 příspěvků 12.04.18 13:39

Ahoj, nemusíš hned volat Chocholouška, máme to všichni. TAKY NÁM z toho mateřství HRABE. :mavam:

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 12.04.18 13:39

Ano, když jsem venku a nad něčím přemýšlím (nakupuji, s někým si povídám apod.), tak sahám po kočárku, i když ho nemám…jinak snad nic :mrgreen:

ElisC
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 109 inzerátů 12.04.18 13:41

Co mně fakt trápí, je slovní zásoba.
I když se snažím ve volné chvíli číst, často mi dělá problém se vyjádřit, nemůžu si vzpomenout na slovo. Nebo plácnu úplnou blbost, protože už myslím na něco jiného.
Ale samozřejmě se mi také stává, že houpu nákupní vozík :D

chaela
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 1 inzerát 12.04.18 13:41

Sama v tom určitě nejsi, já kamarádkám na návštěvě loupu a krájím jablko, všechny upozorňuju na bagry, vlaky, ptáčky, pejsky,…, jednou jsem dokonce kamarádku chytla za ruku před silnicí :) Nástup do práce bude velkej šok.

Tableta
Závislačka 4318 příspěvků 12.04.18 13:42
@chaela píše:
Sama v tom určitě nejsi, já kamarádkám na návštěvě loupu a krájím jablko, všechny upozorňuju na bagry, vlaky, ptáčky, pejsky,…, jednou jsem dokonce kamarádku chytla za ruku před silnicí :) Nástup do práce bude velkej šok.
:lol: :lol: tak to je mazec :mrgreen:
Doe_Jane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 13:43

9 skutečně divných věcí, které dělá každá matka!
1. Očichávají zadky svých dětí. Jestliže ještě nemáte své vlastní potomky, může vás poněkud vyvést z konceptu, že uprostřed společenské konverzace matka plynule odchytí své probíhající dítě, zvedne ho do výše, přičichne si k jeho oplenkovanému zadku a zase jej vypustí - a to vše, aniž by přerušila větu. Zjistit během zlomku sekundy jediným přičichnutím stav v plence dokáží jen matky a těžko říct, zda je to genetickou výbavou, nebo trpělivým cvičením.
2. Nediví se žádným potravinovým kombinacím. Svíčková s rýží? Knedlíky s kečupem? No a co?! Neexistuje na světě potravinová kombinace, která by mohla matku malých dětí překvapit. Má totiž ten nejlepší trénink.
3. Soudí ostatní rodiče. Můžete být nejtolerantnější člověk na světě, ale jakmile se stanete rodičem (zejména tedy matkou), začnete pátrat ve svém okolí po jiných matkách, které své rodičovské povinnosti zvládají očividně ještě mnohem hůře než vy. A stoprocentně naleznete. A stoprocentně vás to neuvěřitelně potěší. 4. Kontrolují, jestli jejich dítě dýchá. Kdo nikdy nestál nervózně nad postýlkou a nečekal, až se jeho dítě pohne, nebo nedržel ruku před jeho pusinkou, aby zjistil, jestli dýchá - ten lže. Iracionální obavy z toho, že by dítě mohlo přestat ve spánku dýchat, zná důvěrně každá matka. A ty paranoidnější jsou schopné své dítě i vzbudit, aby se skutečně ujistily.
5. Nosí s sebou neustále potraviny. Vysypte batoh, nebo tašku kterékoli matky, a objevíte balíčky sušenek, pytlíky rýžových chlebíčků, kukuřičných křupek, krabičky s nakrájeným ovocem, sendviče, skleničky s přesnídávkami… Jakmile se stanete matkou, automaticky vám přistane i role svačinářky a je potřeba být dobře zásobená, kdyby vašemu potomkovi hrozila smrt hladem na pískovišti.
6. Tančí na dětské písničky. Ačkoli by to do rockerky, která za svobodna vymetala všechny kluby a byla schopná protančit noc, nikdo nikdy neřekl, jakmile uslyší Ptačí tanec, nebo Chytila jsem na pasece žížalu, začne si podupávat do rytmu a je pro potěchu svých potomků schopna vystřihnout i neuvěřitelné taneční kreace.
7. Nehne se bez vhlčených ubrousků. Už několik hodin po porodu každá matka zjistí, že vlhčené ubrousky jsou největším vynálezem hned po žárovce. A používá je při každé myslitelné (a mnoha nemyslitelných) příležitostech. Každá matka totiž ví, že se jejich aplikace rozhodně neomezuje jen na špinavý dětský zadek, ale dají se použít prakticky na jakýkoli povrch.
8. Jí potají. Neexistuje matka, která by netvrdila dítěti, že se ta čokoláda od babičky zkazila a musela ji vyhodit, že ty sušenky se už přece dojedly dávno a ne, žádnou nutelu jste nekoupili. Pryč jsou zkrátka doby, kdy jste si na chipsech, čokoládě a dalších podobných potravinách pochutnávala večerně. Teď je do sebe soukáte, poněkud potupně, v koutku kuchyňské linky otočená směrem do zdi a ještě pokud možno v předklonu, aby nebylo vidět, že žvýkáte.
9. Mluví sama se sebou. Ve vzácných a řídkých okamžicích, kdy se ocitnete na veřejnosti bez dětí se přistihnete, že sama sobě říkáte: „Tak a teď to pěkně zaplatíme a půjdeme.“ Záleží jen na stupni vašeho postižení, s nímž souvisí to, jak moc nahlas to řeknete a kolik soucitných pohledů od okolních lidí si tím vysloužíte.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33891 příspěvků 1 inzerát 12.04.18 13:45
@Tableta píše: :lol: :lol: tak to je mazec :mrgreen:
:mrgreen: Já zas všechny kontroluju, jestli mají bundy, čepice, jestli se neobuli na kozí nohu atd.
bartsch
Závislačka 4653 příspěvků 12.04.18 13:47

Na mateřské mi hrabalo. Proto byla skvělá terapie při RD pracovat a potkávat se tak s „normálními“ lidmi :D Dcera špatně usínala, tak jsme ji museli houpat v kočárku a málem s ní jezdit přes práh a když jsem pak šla sama bez kočáru do obchodu a zamyšlená stála u regálu, držela jsem jednou rukou vozík a jezdila s ním na místě sem a tam jak s kočárkem :mrgreen: U dvou dětí už jsem měla v jednu dobu mozek asi přeplněný a stávalo se mi, že jsem dávala na špatná a hlavně nesmyslná místa - mýdlo do mrazáku, olej do koupelny, tričko do lednice atd. :roll: :mrgreen:

Inuš11
Kecalka 105 příspěvků 12.04.18 13:48
@ElisC píše:
Co mně fakt trápí, je slovní zásoba.
I když se snažím ve volné chvíli číst, často mi dělá problém se vyjádřit, nemůžu si vzpomenout na slovo. Nebo plácnu úplnou blbost, protože už myslím na něco jiného.
Ale samozřejmě se mi také stává, že houpu nákupní vozík :D

To mě taky k tomu všemu trápí, někdy si připadám jak kdybych žila 20 let v cizině. Hledám slova a nenacházím. Je to samý eee eee eehm :lol: Nebo si připadám jak opilá, když špatně spím a kličkuju s kočárem jak zmije a vidím ty pohledy :lol:

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 12.04.18 13:49

Ne, tímhle způsobem ne. Jen když sem bez deti a jedu autem, tak se občas leknu, když se ohlédnu a ony nejsou v sedačkách. Pak chvíli přemýšlím, kde jsem je nechala. Ale jinak od nich ráda zdrhám. Po skoro pěti letech mám už dost neustálého utírání zadků. uz se celkem těším do práce. Až budu v práci, předpokládám, že budu chtít ty chvíle zas vrátit. No což, člověk je tvor nevděčný a věčně nespokojený.

Včelička992
Závislačka 3432 příspěvků 12.04.18 13:51

@Doe_Jane :potlesk: :potlesk: :potlesk: Tak to je trefne.

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 12.04.18 13:51

:lol: :lol: ja mam ze vseho prehnanou radost :lol: :lol: a tancuju na jakoukoli melodii :D :D vsechny zdravím a až přehnaně děkuju :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >