Poradíte s OČR, prosím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bauerkaa
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 25.03.18 18:24
Poradite s OČR prosím?

Ahojky, malej má neštovice, zítra jdu pro paragraf. Chtěla jsem se zeptat, kdo tomu rozumíte, jestli poradíte.. Je lepší, vzít si ho od pondělí do pondělí, nebo si vzít jen teď od pondělí do středy, když pracuju ve školství a od ČT do pondělí máme dovolenou? Jakože co vyjde líp finančně? Asi to do té středy, ne? Děkuji moc za rady.. :)

Reakce:
mary.27
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 25.03.18 18:31

Ano, ošetřovačka není v plné výši platu, myslím, že je kolem 60 % platu, takže pokud máte dovolenou, vyjde to vynančně lépe než na očr.

Karleon
Kelišová 5379 příspěvků 25.03.18 18:32

Finančně vyjde líp asi jen na ty tři dny a svátky si nechat proplatit, ale neštovice jsou většinou na dva týdny, v tom by mohl být háček.

Bauerkaa
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 25.03.18 18:50

@Karleon pak si bere volno manžel, takže mě jde jen o ten tyden právě. Ono je to asi logicky, že vyjde líp ta dovca. Chtěla jsem se jen ujistit ;-)

Yorkmut
Kecalka 327 příspěvků 25.03.18 18:56

Ale ono nelze OCR prerusit a pak pokracovat v te same diagnoze, nebo se pletu?

Bauerkaa
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 25.03.18 19:16

@Yorkmut jejda to snad musí jít, ne? kdo by s ním pak byl doma?

cecetka
Kelišová 7467 příspěvků 25.03.18 19:25
@Bauerkaa píše:
Ahojky, malej má neštovice, zítra jdu pro paragraf. Chtěla jsem se zeptat, kdo tomu rozumíte, jestli poradíte.. Je lepší, vzít si ho od pondělí do pondělí, nebo si vzít jen teď od pondělí do středy, když pracuju ve školství a od ČT do pondělí máme dovolenou? Jakože co vyjde líp finančně? Asi to do té středy, ne? Děkuji moc za rady.. :)

Urcite nemate dovolenou od ctvrtka do pondeli, ale max. jen ve ctvrtek. V patek a v pondeli je svatek. A kdyz jsou ve ctvrtek prazdniny, tak vy nemate nejake studijni volno?

Jinak OCR se plati na kalendarni dny, tzn. i vikendy. Takze pokud si vezmes po-po, zaplati ti 8 dnu. Kdyz jen po-st zaplati ti 3 dny.

Bauerkaa
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 25.03.18 19:42

@cecetka jasně že je svátek, ale placenej zhruba asi stejně jako dovolená. Mě šlo jen o to, co se líp vyplatí finančně, kdyz už.. Jdu poprvé na paragraf, tak vůbec nevím právě :-)

Yorkmut
Kecalka 327 příspěvků 25.03.18 20:05
@Bauerkaa píše:
@Yorkmut jejda to snad musí jít, ne? kdo by s ním pak byl doma?

Takze ty od po na ocr az do nedele s tim, ze od ct do ne vykazes praci,, nasledne prebere muz, ale od st bude doma zadarmo.

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 25.03.18 20:08

Spočítej si, jestli ti ty dva zaplacené dny OČR o víkendu nepokryjí rozdíl mezi OČR a normálně zaplacenými svátky. Jinak se ale domluv s doktorkou, zda může OČR ukončit a pak vystavit znovu na druhého z rodičů, když bude stále ta samá diagnoza. To podle mě nepůjde, ale možná se pletu. Spíš půjde tu OČR převést na manžela. Jen pozor na to, že je placeno jen 9 dní, zbytek jste již doma zadarmo, OČR funguje jen jako omluvenka z práce.

Bauerkaa
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 25.03.18 20:26
@nozu píše:
Spočítej si, jestli ti ty dva zaplacené dny OČR o víkendu nepokryjí rozdíl mezi OČR a normálně zaplacenými svátky. Jinak se ale domluv s doktorkou, zda může OČR ukončit a pak vystavit znovu na druhého z rodičů, když bude stále ta samá diagnoza. To podle mě nepůjde, ale možná se pletu. Spíš půjde tu OČR převést na manžela. Jen pozor na to, že je placeno jen 9 dní, zbytek jste již doma zadarmo, OČR funguje jen jako omluvenka z práce.

Ty jo. Tak to slyším fakt poprvé. No uvidíme. Každopádně děkuji všem za rady.

Bauerkaa
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 25.03.18 21:09

Tak teď jsem koukala po netu a asi to fakt je tak, že pouze 9 dní.. Já myslela, že jde 9 ja a 9 manžel.. A nejde teda, že si vezmu po, ut, st, pak normálně volno a od úterý 6 dní manžel? Jakože dohromady to bude těch 9 dní na ocr, plus mezitím dovolená.. Nebo to jde asi jen v kuse, co.. To jsem se teda zase dozvěděla něco :-D

Yorkmut
Kecalka 327 příspěvků 26.03.18 14:51
@Bauerkaa píše:
Tak teď jsem koukala po netu a asi to fakt je tak, že pouze 9 dní.. Já myslela, že jde 9 ja a 9 manžel.. A nejde teda, že si vezmu po, ut, st, pak normálně volno a od úterý 6 dní manžel? Jakože dohromady to bude těch 9 dní na ocr, plus mezitím dovolená.. Nebo to jde asi jen v kuse, co.. To jsem se teda zase dozvěděla něco :-D

Slo by to, ale od po by muselq byt jina diagnoza.

Bauerkaa
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 26.03.18 19:19

Tak jste měli pravdu. To jsem fakt vůbec nevěděla. 9 dní a šlus! Co když má někdo dlouhodobě nemocný dítko.. To je pak asi hrozný. Řešit to a ještě být bez peněz. :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >