Co potřebuji k provozování hotelu s restaurací
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Co potřebuji k provozování hotelu s restaurací
Ahoj,
co prosím vše potřebuji k provozování hotelu, součástí kterého bude kavárna pro veřejnost a bude se vařit pouze pro hosty? Je třeba vázaná živnost či potřebuji nějakého zástupce?
V gastronomii ani hotelnictví vzdělání ani praxi nemám.
Děkuji
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
@kaja555 https://www.praha1.cz/…se-3864.html tady se nekdo ptal na stejnou vec, tak to procti ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Já nevím, ale jestli nemáš praxi ani vzdělání a musíš se ptát na netu jak na to…tak teda nevím no..
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
1. nastudovat potřebné zákony a vyhlášky. Neznalost neomlouvá. To že se ptáte tady, namísto toho abyste studovala patřičné dokumenty ukazuje na to, že si to představujete jako hurvínek válku a je pravděpodonější, že se přidáte na stranu těch častějších případů podnikání v gastronomii - totiž krachem.
2. mít velmi slušný a spolehlivě propočítaný byznys plán a zajištěné peníze na investice a pochopitelně rezervu pro tu pravděpodobnější variantu, totiž že to nevyjde.
Bez toho ty prachy co chcete investovat raději dejte na charitu, je to užitenčnější, než další člověk co má sen o kavárničce a hotýlku a není ochotný o tom přemýšlet jako o standardním byznyse a zkrachuje. Darovat ty prachy někam, kde pomůžou je daleko lepší.
3. mít garanta který může provozovat gastronomické zařízení - protože vy bez vyučení a/nebo praxe nemůžete.
4. dokázat komunikovat se zaměstnanci tak aby dělali to chcete a aby byli s vámi jako majitelkou natolik spokojení, aby byli loajální a nekradli.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@kaja555 píše:
Ahoj,co prosím vše potřebuji k provozování hotelu, součástí kterého bude kavárna pro veřejnost a bude se vařit pouze pro hosty? Je třeba vázaná živnost či potřebuji nějakého zástupce?
V gastronomii ani hotelnictví vzdělání ani praxi nemám.
Děkuji
Hostinská činnost patří mezi řemeslné živnosti a tam musíš mít vzdělání anebo praxi 5-6 let?
Pokud to nemáš, musíš mít odpovědnou osobu.
Dojdi se zeptat na ŽÚ, jak je to dnes.
Na Tvém místě, pokud bych to chtěla dělat, tak se nechám nejdřív zaměstnat, pokud Tě tedy někdo zaměstná, když nic z toho neumíš, abys trošku do toho viděla.
Jinak to nejspíš dopadne tak, že personál i kuchař z Tebe budou mít velkou srandu a budou Tě okrádat, protože Ty tomu nerozumíš, nebudeš si umět ani spočítat nákupy, nic.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@free333 píše:
Hostinská činnost patří mezi řemeslné živnosti a tam musíš mít vzdělání anebo praxi 5-6 let?
Pokud to nemáš, musíš mít odpovědnou osobu.
Dojdi se zeptat na ŽÚ, jak je to dnes.Na Tvém místě, pokud bych to chtěla dělat, tak se nechám nejdřív zaměstnat, pokud Tě tedy někdo zaměstná, když nic z toho neumíš, abys trošku do toho viděla.
Jinak to nejspíš dopadne tak, že personál i kuchař z Tebe budou mít velkou srandu a budou Tě okrádat, protože Ty tomu nerozumíš, nebudeš si umět ani spočítat nákupy, nic.
já to nechtěla napsat takhle drsně, ale v podstatě je to přesně tak.
zakladatelko a ty máš vlastní prostory a kapitál?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@kaja555 píše:
Ahoj,co prosím vše potřebuji k provozování hotelu, součástí kterého bude kavárna pro veřejnost a bude se vařit pouze pro hosty? Je třeba vázaná živnost či potřebuji nějakého zástupce?
V gastronomii ani hotelnictví vzdělání ani praxi nemám.
Děkuji
Bez znalostí v oboru hlavně prosperující ropný vrt, který Ti bude Tvého HR koníčka dotovat. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Hlavně znám i člověka ač s praxí a šikovný, tak prostě neprosperoval, měl hospodu v blbém místě a smůla.
Nebo jsem si vzpomněla na Romana Skamene, jak ho okrádal personál…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@aiwwa píše:
Hlavně znám i člověka ač s praxí a šikovný, tak prostě neprosperoval, měl hospodu v blbém místě a smůla.
Nebo jsem si vzpomněla na Romana Skamene, jak ho okrádal personál…
Ono si stačí vzpomenout na Pohlreichovy mise po hospodách, kterým se nedaří, přestože majitelé obvykle mají v oboru dlouholetou praxi.
Nechci samozřejmě nikoho odrazovat, ale myslím, že zrovna dnešní doba restauratérství úplně nepřeje - tradiční restaurace zavírají a kvetou „soukromé kluby“, kde se zvesela kouří, štamgasti se složí na pivo v PETkách, které bylo v blízkém supermarketu zrovna v akci a EET nikdo neřeší.
Rozumím, že takhle to zřejmě zakladatelka nemyslí - nosným programem by bylo pravděpodobně to ubytování.
Pak je ale důležité si ujasnit, kolik času tomu chce věnovat.
Protože pokud budou chtít většinu práce zvládnout v rámci rodiny, i z běžného penzionu se neutrhne ani na víkend.
Pokud péči o firmu hodí především na personál, ten ji bude okrádat s pravděpodobností hraničící s jistotou.
![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@sirikit píše:
Ono si stačí vzpomenout na Pohlreichovy mise po hospodách, kterým se nedaří, přestože majitelé obvykle mají v oboru dlouholetou praxi.
Nechci samozřejmě nikoho odrazovat, ale myslím, že zrovna dnešní doba restauratérství úplně nepřeje - tradiční restaurace zavírají a kvetou „soukromé kluby“, kde se zvesela kouří, štamgasti se složí na pivo v PETkách, které bylo v blízkém supermarketu zrovna v akci a EET nikdo neřeší.
Rozumím, že takhle to zřejmě zakladatelka nemyslí - nosným programem by bylo pravděpodobně to ubytování.
Pak je ale důležité si ujasnit, kolik času tomu chce věnovat.
Protože pokud budou chtít většinu práce zvládnout v rámci rodiny, i z běžného penzionu se neutrhne ani na víkend.
Pokud péči o firmu hodí především na personál, ten ji bude okrádat s pravděpodobností hraničící s jistotou.![]()
přesně tak, jít do toho s nulovou praxí je sebevražda. Jsem si vzpomněla na kamaráda, který pracuje jako kuchař. Vyprávěl, jak je super, že např. maso vůbec nekupují domů, prý umí šikovně uvařit aby zbylo. Nedělám si iluze, že to dělá skoro každý.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit