Poraďte prosím autosedačku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Romana223
Povídálka 14 příspěvků 16.08.19 13:38
Poraďte prosím autosedačku

Dobrý den, poradíte někdo prosím s výběrem autosedačky? V obchodech mi řeknou pokaždé jiné informace jen aby mi sedačku prodali. Potřebuji druhou velikost - 9-18kg. Vhodnou do auta s isofixem i bez. Nejlépe otočnou o 360 stupňů, protože mi řekli, že se musí dítě vozit v protisměru nejlépe do tří let. Koupili jsme sedačku Kiddy Phoenix 3 2019, ale bohužel synovi vadí pultík a nedá se otočit do protisměru. Teď vybírám jinou a nevím si rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
awesomeone
Kecalka 230 příspěvků 16.08.19 13:48

My máme BeSafe a jsem nadmíru spokojena. Sedačka je (oproti třeba Romeru) vysoko, takže dítě vidí ven a není při cestování tak nervni. My máme teda jen posmernou a bez isofixu (při pevném úvazu s ni člověk ani nehne), prodávají protismerne i kombinaci obojího.

Lorry1
Kecalka 118 příspěvků 16.08.19 13:53

Mam Britax Römer dualfix i-size, otocna o 360° a nemuzu si ji vynachvalit. Ale myslim, ze je pouze na isofix, ze bez nej to nepujde. :think:

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 16.08.19 14:15

Mám Britax Romer safefix plus. Není otočná ale má navíc ještě nohu. Dá se dát jak na Isofix tak na pásy. Jinak dítě se musí protisměru vozit jen ve vajíčku. Jinak cokoli nad až do 4 let je bonus.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2337 příspěvků 16.08.19 14:24

Mám dojem, že těch, které jsou na isofix i pásy je hodně málo. Já chtěla taky tu výše zmíněnou dualfix i-Size, ale nakonec jsme vybrali protisměrnou na pásy, protože jsme měli špatný sklon sedaček (škodovka) a na isofixu to narozdil od pásů nejde regulovat. A dítě jsem vozit pomalu v předklonu nechtěla. Konkrétně máme axkid minikid.

Kukacka123
Závislačka 4230 příspěvků 16.08.19 14:36

Mame Cybex Sirona S i-Size 2019 a spokojenost. Maji jeste dvoje kamaradi (kupovali jsme na jejich doporuceni a po vyzkouseni) a spokojenost. Je otocna s isofixem a po i protismerna ;)

steeve
Kelišová 7101 příspěvků 16.08.19 16:12

@Romana223 máte moc požadavků, které nejdou dohromady,
za 1., kat. 9-18 kg je pouze po směru, pokud chcete otočnou do protisměru tak musíte koukat na kat. 0-18 kg, ( nebo u I-Size ka. t do 105 cm)
za 2. pokud bude otočná na oba směry, tak ale nebude jak na isofix tak i na pásy, takže musíte zvolit jen jeden druh poutání,
za 3. pokud chcete aby se otáčela o 360°, tak bude vždy isofixvá, takové se na pásy nedělají.

tak a ideální je třeba Britax-Römer Dualfix M I-Size : http://autosedacky.mimishop.cz/…-i-size-2019
je po i proti směru, do 18 kg, otočná o 360°a je na isofix.

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1251 příspěvků 17.08.19 07:40

@Lorry1 máme taky, doporučuji! Teď když jsem těhotná velice oceňuji vytočení do dveří, když do ní vysazuji batole :palec: minulý rok vyšla jako nejbezpečnější v dtestu i černých ovcich. Nevyhody: je jedna z nejdražších, min místa na nožičky v protisměru ( ale neděláme si iluze, že by v protisměru jezdila do 4 let, takže až se otočí, bude to v pohode).
Vyhody: bezpečnost, polohovatelnost od sedu do lehu, jednoducha manipulace - sedacka se nemusi vyjmout a znovu nasadit, kdyz je potreba zmenit směr, sedacka je pripevnena k zakladne, neda se vycvaknout, to mi prijde bezpecnejsi. Je levnejsi nez nejdražší Besafe, ale srovnatelna bezpečnost.

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1251 příspěvků 17.08.19 07:47

@Jitul.kaaa9 máme novou Fabii a Britax Romer dual fix i-size regulovat jde a je isofixova.
@P4ja dítě už nemusí být v protisměru, ale doporučuje se protisměr k vůli bezpečnosti, při předním nárazu je to jinak obrovský nápor na hlavu i krk batolete. Ale je to už na každém, jak bude vozit, to máš pravdu.
@steeve tu co máme máme otocnou o 360° v kategorii 0-18, kozpili jsme ji i s novorozeneckou vlozkou, kdyby na další děti. Ale prodává se i 9-18 A je levnejsi ;)

Romana223
Povídálka 14 příspěvků 17.08.19 20:26

Děkuji všem za příspěvky. Mám moc požadavků já vím :D a vůbec se v tom nevyznám takže díky za rady a zkušenosti

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 17.08.19 20:29
@Romana223 píše:
Děkuji všem za příspěvky. Mám moc požadavků já vím :D a vůbec se v tom nevyznám takže díky za rady a zkušenosti

Doporučuju kouknout na net a dojít do obchodu, kde tomu rozumí. Oni ti zase víc rozšíří obzory :)

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 17.08.19 20:29
@Romana223 píše:

Doporučuju kouknout na net a dojít do obchodu, kde tomu rozumí. Oni ti zase víc rozšíří obzory :)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2337 příspěvků 17.08.19 20:48
@Romana223 píše:

My kupovali v centrumautosedacek.cz a můžu vřele doporučit. Já si s pánem odtamtud psala nejdřív přes fb, kde mi trpělivě odpovídal na všechny dotazy a nakonec jsme zajeli i na prodejnu a tam vyzkoušeli sedačku přímo v autě ;) co vím, tak v Praze je ještě detskydum.cz, kde si taky moc chválí přístup 8)

Romana223
Povídálka 14 příspěvků 17.08.19 21:36

No byla jsem ve třech různých obchodech a všude mi řekli něco jiného. V prvním že dítě může jezdit po směru pokud sedí samo. V druhém zase, že to nezávisí na sezení ale od devíti kilo, ve třetím že minima do tří let. A pak si vyber jako :D každopádně díky moc všem.

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1251 příspěvků 17.08.19 21:53

@Romana223 názor obchodníků se maličko lisi obchod od obchodu, podle toho, jaké značky prodávají, také jsme jich raději objeli více, ptali se na to samé a z toho a vlastního rozumu si utridili nějaký názor. Uvidíte, co Vám bude vyhovovat. K tomu protisměru, je bezpečnější tak dítě mít, ale třeba kamarádky dcera to nedává, blinka i po směru jako alik :( takže tam protisměr dali jen chvilku. Zato naše dcera dává v protisměru i knizku to je to individualni…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama