Reklama

Pořídit si miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mishulka26
Povídálka 14 příspěvků 08.01.17 10:44
Pořídit si miminko?

Ahoj holky,

je mi 22 a s přítelem se chceme letos brát a plánujeme stavbu domečku, která se bohužel stále protahuje, kvůli byrokcii v ČR. Se stavbou začneme letos na podzim nebo příští jaro. Jenže při poslední návštěvě gynekologie, mi pan doktor našel na každé vaječníku cystu a řekl mi abych s pořízením miminka moc dlouho nečekala, že potom už to třeba také nepůjde. Když jsem to řekla příteli, tak jsme se nejdříve dohodli, na tom, že do příští kontroly na gyndě (květen, červen) budu brát antikoncepci a pak jí vysadím a uvidí se. Jenže teď už začal pracovat rozum. Bydlíme s přítelovou babičkou, máme k dispozici jednu místnost a zbytek společný. Nevím co dělat, mám strach, že pokud počkám až postavíme, tak bude pozdě a miminko nepřijde nebo to bude trvat strašně dlouho a bez lékařské pomoci to nepůjde. Jenže zase nevím jestli když si pořídíme dítě do jedné místnosti jestli to bude dělat dobrotu, přece jen babička je o 50 let starší. Vím, že je to dlouhé, ale děkuji za přečtení a případné napsání názoru na naši situaci.

Reklama

Reakce:

sakota
Kelišová 5460 příspěvků 08.01.17 10:47

Je super, ze to beres takhle zodpovedne. Ja osobne, pokud by s tim partner souhlasil, bych se drzela puvodniho planu. Tech pripadnych par let s babickou, zatimco budete stavet, se nejak zvladne, i kdyz to bude narocne. Ale porad by to pro me bylo snesitelnejsi nez riskovat, ze potom uz to vazne nepujde. Radsi par let nepohodli, nez zvysovat vyrazne sanci na umele oplodneni nebo zivot bez deti (pokud vite, ze je urcite chcete jednou mit.) Drzim palce, at se rozhodnes jakkoliv.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 08.01.17 10:48

My žili s dítětem v jedné místnosti 3 měsíce, dodelavali jsme byt. Šlo to v pohodě. Úplně malý miminko místo nepotřebuje.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 08.01.17 10:57

Těžko radit, osobně bych si dítě nepořídila do pokoje k babičce. Ono s tím dítětem pak padne i část příjmů, stavba se protáhne atd.,tak abyste tam neztvrdli deset let :nevim:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2289 příspěvků 08.01.17 10:58

Já ve vašem případě bych to řešila koupí postaveného domku.

maminka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 11:01

Nečekala bych a šla do dítěte, vše se dá zvládnout…

Agrion
Závislačka 2762 příspěvků 08.01.17 11:04

Tak ja nevim… nejakou tu cystu na vajecniku ma pulka populace… rekla bych, ze to gynekolog myslel spis ve stylu bylo by dobre poridit si deti do triceti - v ramci nejblizsich 2-3 let a ne okamzite otehotnet behem pristiho tydne :lol: HA bych vysadila klidne hned, aby se telo dali hormonalne dohromady, chranila se barierove a zacala se „smazit“ az uz se bude minimalne schylovat k dostavbe ;)

maminka2017 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 11:07

@Agrion to máš zase pravdu, já mám cystu při každém těhotenství i mimo, ale zas záleží jak je velká atd..moji mamce praskla a byl to problém…

Tichošlápek
Echt Kelišová 9632 příspěvků 08.01.17 11:09

Pockala bych. Postavit můžete drevostavbu - za půl roku hotovo i se zakladovkou. A pak si pořídit dítě. Ten rozdíl v šanci na početí bude minimální

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 11:23
@Nowuka2 píše:
Těžko radit, osobně bych si dítě nepořídila do pokoje k babičce. Ono s tím dítětem pak padne i část příjmů, stavba se protáhne atd.,tak abyste tam neztvrdli deset let :nevim:

ani ja ne to fakt ani omylem a jj souhlas - vsechno se tim oddali a budete mit slusnou ponorku vsichni ze sebe kor kdyz bude smit nespavce mimco nebo co bude trpat na prdiky ci bolave brisko :roll:
ja bych pockala s prckem aby to nebylo nic na ukor niceho a nikoho

Alušáček
Závislačka 3078 příspěvků 08.01.17 11:31

@mishulka26 Ne nechtěla bych žít s dítětem v jedné místnosti ve společném bytě s babičkou. Jsi dost mladá a i s cystou na vaječníku určitě otěhotníš třeba za 2-3roky ;)

Pennya
Ukecaná baba ;) 1016 příspěvků 08.01.17 11:44

Ještě bych se třeba pobavila s doktorem, co tím přesněji myslel „neotálet“ s dítětem, jestli si myslí že do dvou tří let to je ještě dost rychlé..asi se vám bude i lépe stavět když nebudeš těhotná. Třeba bys měla velké nevolnosti, nebo byla na rizikovém, a tto bys paK Partnerovi moc ani nepomohla třeba s vyřizováním, nebo i stavěním pokud si budete něco dělat svépomocí..

Lekninka91
Extra třída :D 10212 příspěvků 08.01.17 12:27
@Agrion píše:
Tak ja nevim… nejakou tu cystu na vajecniku ma pulka populace… rekla bych, ze to gynekolog myslel spis ve stylu bylo by dobre poridit si deti do triceti - v ramci nejblizsich 2-3 let a ne okamzite otehotnet behem pristiho tydne :lol: HA bych vysadila klidne hned, aby se telo dali hormonalne dohromady, chranila se barierove a zacala se „smazit“ az uz se bude minimalne schylovat k dostavbe ;)

Víceméně souhlasím :pankac:

lovethelife
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 2 inzeráty 08.01.17 13:43

Vím, že je to malinko OT, ale nedá mi neokomentovat název diskuse. Pořídít si miminko, to zní jak pořídit si psa… :roll: Miminko se nedá „pořídít“ a miminkem bude jen chvíli, ale bude Tvým dítětem celý život. Nejde o rýpání, jen fakt ze života.

Ke zdravotnímu stavu - ve 22ti mě hnala doktorka k těhotenství také, cysty a podezření na endometriózu. V 25ti jsem otěhotněla na první dobrou, a dnes ve 27 mě chválí, jak mi krásně cyklus funguje. Je to ale jen jeden případ z milionu. Jen se nenech zastrašit, doktoři to často dělají, ale mysli na to, že jsou také jen lidé ;) Za sebe - kdybych měla vhodnou situaci, už bych měla dítě dávno! Pro mě je dítě nejvíc, smysl života, mé poslání. Ale na druhou stranu, už jsem jednou bezmyšlenkovitě otěhotněla a málem si zkazila život. Chci jen říct, miminko není stále jen miminkem, zkus si představit všechny možné situace, kdyby nyní přišlo. Záleží dost i na Tvé povaze a povaze partnera. Jsou páry, které zvládnou x náročných situací najendou levou zadní s humorem vlastním, a páry, které více vypjatých situací najednou může semlít. Nemluvím nyní tolik o kvalitě vztahu, ale o povahách :-) Já jsem třeba malinko nerváček a přítel těžký pohodář, takže uvažuji vždy nad sebou hlavně, abych si nenaložila víc, než unesu, protože jsem ta méně odolná ;-) Souhlasím s holkama - půl roku až rok není skoro žádná doba a myslím, že je naopak dostatečná na to, trochu pohnout s bydlením, ptž s miminkem se vše pravděpodobně trošku zpomalí ;)

Karleon
Kelišová 5277 příspěvků 08.01.17 16:12

Já bych se asi přestala miminku bránit, až kopnete do země. Pak už bych to nechala na vesmíru, ten ti vždy dá to, co je pro tebe nejlepší.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama