Porod 36-37tt

Anonymní
17.3.21 10:32

Porod 36-37tt

Ahoj, jsem dnes 36+2, čekám dvojvaječna dvojčata. Obě maji vahu okolo 2,5kg. Dnes ráno jsem mela poprvé posličky, za pul hodinky byl klid. Čípek uz nemam vubec žádný, mam uzjen branku ktera se pomalu otvírá. Bříško uz velmi nizko, hlavička naleha a ta druha se taky uz cpe (porod nejspíš bude přirozený pokud nebudou komplikace) i kdyz to zni divně, tak na sobe citim, ze kazdym dnem uz pojedu rodit. Prosim mate někdo zkušenosti s předčasne narozeným miminkem? Jakou meli vyse mimi v tomto tydnu vahu? A kdy vas pustili domu? Sice jeste můžeme vydržet do toho 37 tt ale moc stim nepočítám… No uvidíme, kazdopadne děkuji za odpovědi. Preji hezky zbytek dne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
482
17.3.21 12:04

Neměla jsem dvojčata, ale jedno miminko narozené 36+0. Měl 2700 g a jediné trápení byla žloutenka asi 2 měsíce a ze začátku trochu „zpomalený“ vývoj - odpovídal korigovanému věku, ale ten se u takhle málo nedonošených nějak neřeší.
Držím palce ať všechno probíhá hladce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
17.3.21 12:28
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem dnes 36+2, čekám dvojvaječna dvojčata. Obě maji vahu okolo 2,5kg. Dnes ráno jsem mela poprvé posličky, za pul hodinky byl klid. Čípek uz nemam vubec žádný, mam uzjen branku ktera se pomalu otvírá. Bříško uz velmi nizko, hlavička naleha a ta druha se taky uz cpe (porod nejspíš bude přirozený pokud nebudou komplikace) i kdyz to zni divně, tak na sobe citim, ze kazdym dnem uz pojedu rodit. Prosim mate někdo zkušenosti s předčasne narozeným miminkem? Jakou meli vyse mimi v tomto tydnu vahu? A kdy vas pustili domu? Sice jeste můžeme vydržet do toho 37 tt ale moc stim nepočítám… No uvidíme, kazdopadne děkuji za odpovědi. Preji hezky zbytek dne.

Zdravím, také čekám dvojčátka, jsem 36+3. Mě teda říkali, že případný porod ve 37tt už není žádný problém, že jsou už donošené. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13557
17.3.21 13:10

Porodila jsem jedno dite 36+4, vaha 2,5kg a vse bylo v pohodě. Z porodnice jsme šly po ctyrech dnech (ja po císaři). Prvni mesic teda byla hodně spavá, musela jsem ji budit na jídlo. Pak prokoukla, psychomotorický vyvoj spis zrychlený, teprve kolem roku se vrátila do tabulek. Zadny strach :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
17.3.21 13:43

Rodila jsem 36+0, váha 2,6kg a vse bylo v poradku, sice jsme si tam o3dny pobyt prodloužili, ale jinak v poradku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2904
17.3.21 15:49

Švagrová rodila dvojčata ve 37+1, přirozeně. Porod se rozjel celkem rychle. Od první kontrakce po porod druhého to bylo čtyři hodiny. Kluci vážili 2750g a 2800g, v inkubátoru nebyli vůbec. Kvůli žloutence jednoho z nich, šli domů „až“ šestý den. Jeden z kluků má brýle a oba měli problém s řečí, na logo docházeli od tří let a zvažoval se kvůli tomu i odklad. Ale nakonec šli do školy normálně a teď už je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
17.3.21 19:36

Porod 36 tt, vaha 2700g, CS, po trech dnech domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
19.3.21 14:20

Ja jsem teda nerodila dcojcata ale jedno v 34+5 a mela 1870g tak akorat byla 10 dni v inkubatoru a jak mela 2 kg tak ji pustili do 3 kg jsem ji akorat musela budit na jidlo :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat